PRODUKCJA WODORU, PRZECHOWYWANIE, ILE ENERGII MA WODÓR, CZY TO SIĘ OPŁACI W DOMU

preview_player
Показать описание
wszystkie linki i dokumentacja
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

To już lepiej tą energię elektryczną przerabiać na spirytus. Silniki i palniki mogą na nim chodzić. A odpowiednio zamajony to i na imprezę się nadaje

Lechoslowianin
Автор

Skoro powietrze i woda dała się opodatkować to ze słońcem nie będzie problemu-problem jest tylko z ludzmi, że sobie na to pozwalają.

zabijoswieconych
Автор

Widziałem trzy takie instalacje. Jedna 20kW na potrzeby pewnej państwowej instytucji druga 1MW-do zastosowań przemysłowych, trzecia 2kW do zastosowań domowych. We wszystkich mniejszych instalacjach zastosowano elektrolizery ciśnieniowe 36bar, układ magazynu pośredniego stabilizacyjnego, złożonego z butli stalowych 16-20 sztuk, sprężarki 200-250 bar, magazynu wodoru złożonego z butli stalowych w bateriach po 20 sztuk, stacji redukcyjnej i ogniwa paliwowego. Osobną sprawa to stacja przygotowania wody (chyba oparta na odwróconej osmozie) oraz armatura do zastosowań w wodorze i rurki fi8mm z nietdzewki. Sprawność instalacji od elektrolizera do ogniwa paliwowego to 25 procent. Przy wykorzystaniu ciepła ogniwa do 60 proc. Małe instalacje są wielkości szafy plus sprężarka wielkości kosiarki z małą chłodnica. Plus magazyny, które stoją na zewnątrz. Duża instalacja miala specjalne kompozytowe zbiorniki wodoru na ciśnienie 500 bar. Sprezarka też była zacna, do tego stacja redukcyjne, absorber do odzysku chłodu i silnik z generatorem-każdy element w osobnym obiekcie. Co do zabezpieczeń małych instalacji: elektrolizery są wielkości serwera i są zamknięte w szczelnej szafie z wywiewem na zewnątrz. Wszystkie zabezpieczenia elektrolizera są z nim zintegrowane . Podobnie jest z ogniwami. Są założone czujniki wodoru w każdej szafie. Sprężarka jest specjalnej konstrukcji pod wodór. Zabezpieczenie wysokiego ciśnienia i temperatury na chłodnica. Magazyn ma psv z wydmuchem 3 metry powyżej dachu.za reduktorem 250/30bar jest czujnik wysokiego ciśnienia na wypadek awarii reduktora, potem drugi reduktor 30/0.6 bar . Na linii do ogniwa jest drugi psv z wydmuchem. Ogniwo zabezpieczone jest przed wys. temp, wyciekiem wodoru i kilkoma innymi w tym przeciążeniem. Co ciekawe ogniw nie można łączyć szeregowo Według mojej wiedzy instalacja 2kW kosztuje kilkaset tysięcy złotych. Co do propozycji domowych rozwiązań, zgodnie z normami Atex da wodoru są specjalne rozwiązania, nie można używać sprężarki czy armatury od CNG czy LPG. Np. Sprężarka do wodoru ma inny rodzaj uszczelnienia niż sprężarki innych gazów. .Poza tym obecne przepisy nie zakazują montować takich instalacji w domu. Trzeba spełnić wymagania Atex i ppoż oraz zgłosić magazyn do UDT. Instalacja (całość) musi mieć CE z udziałem Jednostki Notyfikowanej.

igorhejke
Автор

Bardzo ciekawe rozkminy i miło się ogląda😊

StarySzkud-myjw
Автор

Dziękuję zawsze czegoś ciekawego się dowiem, pozdrawiam .

sawekzalewski
Автор

06:03 to raczej nie jest mit. wodór to najmniejszy atom i łatwo przenika metale możliwe, ze dzięki tunelowaniu (przenikaniu) kwantowemu. Wodór można za to rozpuszczać w metalach. (magazynować). zobacz też Wiki: Kruchość wodorowa. Na moim kanale jest film Rewolucja Wodorowa sprzed paru lat, tam o tym mówię. taki metalowy baniak jest pusty po kilku dniach.
06:33 w Hindenburgu Wodór był bez ciśnienia jako wypełnienie balonu (Sterowca). Napęd był na ropę (to w niej spalili się ludzie bo H2 leci do góry) W bakach masz ciśnienie 350-700 bar
pzdro

BaldTV
Автор

6:14 Goovno prawda! Wodór ucieka w tym sensie, że dyfunduje w głąb materiału zbiornika, również w głąb stali. Dlatego instalacje przemysłowe, pracujące na wodorze albo mają warstwę izolacyjną ceramiczną, albo, gdy instalacja drga i nie można zastosować ceramiki (pęknięcia) wymienia się ją co kilka lat. Stal do której wodór wdyfundował staje się krucha.

XABnew
Автор

Dzieki za filmik, rozwiało to moje marzenia i chyba dobrze...

andkol
Автор

Również myślę że z wodorem będzie tak jak ze wszystkimi technologicznymi nowościami, one nie mają być leprze i tańsze tylko mają się łatwo i skutecznie dać OPODATKOWAĆ.

anador
Автор

Interesuje sie tematem od dawna i wydaje mi sie, ze domowe pozyskiwanie wodoru, to cos co pozwoli zrzucic jazmo opodatkowania (dla logicznie myslacych ludzi, bo papingi zawsze dadza sie wydoic). Problemow jest kilka, 1 - kompresja, w domowych warunkach maksymalna kompresja to 50bar (o 350 zapomnijcie), trzeba do tego miec specjalny zbiorki kilkuwarstwowoy (japonia), olej w kompresorze musi byc odpowiedzni, sam kompresor bezpieczny itp., 2 - brown gaz czyli gaz wybuchowy, potrzebny jest wykrywacz wodoru/tlenu, ktory poinformuje o niebezpiecznym % stezeniu (drogie jak na warunki domowe). Pamietajcie, ze wodorem mozna ogrzewac caly dom, palic w kuchence, itp. uzywac z agregatem.

Najwiekszy problem z energia to jej magazynowanie! Nie wazne wiec sa straty, jezeli pozyskujesz duzo energii to jej magazynowanie (nawet ze znacznyi stratami) stawia Cie na wygranej pozycji bo stajesz sie NIEZALEZNY.

Jak bedzie sie bronic kapitan panstwo? Oczywiscie przy samochodach i ich dopuszczeniu do uzytku drogowego jak i pieczatki przy instalacji domowych (np wiecie juz po co sie wprowadza CEEP).

Filmiki wzioles od tego kolesia @TheDIYScienceGuy, z ktorym gadam juz od dawna i porownujemy wszystkie obliczenia, parametry, materialy. Warto sie zainteresowac.

termitektermit
Автор

To ja już wolę pobawić się w produkcje alkoholu z buraka cukrowego którego mogę sam uprawiać i przerabiać go za pomocą PV. Resztę nadwyżki słonecznej zmagazynować w lifepo4 gdzie obecnie koszt magazynu 14kWh wynosi ok 6000zł
A z tym wodorem to masz rację w 100% że to chodzi o VAT i akcyze. Bo za słońce zapłacisz raz przy kupnie paneli i falownika.

lospatentos
Автор

Powstaje dodatkowa myśl, która z góry jest raczej przegrana przez aktualne prawo. Gdyby nadmiar prądu z paneli wykorzystać do grzałek przy ... produkcji wysokoprocentowego destylatu? Procedura znana od wieków jak nie milenii... Alkohol zanieczyszczony czy nie ładnie się pali. Łatwo to przechowywać... Silniki spalinowe przecież na tym idealnie działają, a w kogeneratorze nie tylko prąd do zużycia na bieżąco lub do baterii, ale dodatkowo odzyskiwanie ciepła odpadowego na grzanie wody czy domu. Achhh...

Siwy
Автор

W 1987 roku rosjanie zbudowali elektrolizery oparte na koh ktore produkowaly wodor do wypalania tlenu z argonu . Jak chcesz pogadac daj znac

wojciechp
Автор

Pamiętaj Chemiku Młody:
WLEWAJ ZAWSZE KWAS DO WODY,
A KTO WLEWA WODĘ DO KWASU
TO NA ŻYCIE NIE STARCZY JUŻ CZASU.
Ja tę Ursulę von ""Łapówka""(kto oglądał film""Piłkarski Poker""Ten kojarzy)wepchnął do dużej izolatki a następnie wpuścił szympansa z odbezpieczonym, przeładowanym kałachem na ogień pojedynczy I niech się bawią przez noc.Kto wie ...może jaki Cezar z Planety małp ""się ulęgnie, ale szympansa wtedy posadzą za sodomię.
A tak serio Arek w temacie:
Pomysł jest genialny dla naszych warunków aby w okresie lata z nadmiaru energii uzyskanej z fotowoltaiki wygenerować gaz który wprowadzany do generatora wytwarzał energię potrzebną w okresie zimowym, ale kwestia w tym aby stworzyć taki system i aby był bezpieczny w użytkowaniu, był sprawny przez określony przedział czasowyoraz do ogarnięcia w prostocie działania musi być opłacalny ekonomicznie jego zakup bo inaczej na końcu drogi znowu Marks i Engels z manifestem komuszym.
Pozdrawiam!Trzymaj się!😃

adammarekgreczycho
Автор

Podrzucam temat na filmik: Czy opłacalna byłaby produkcja nawozu azotowego dla większych rolników z instalacji fotowoltaicznych?

aledyb
Автор

W zasadzie to nic z tego nie zrozumiałem ale wzbudza Pan sympatię i zaciekawienie 😊

imkletos
Автор

Właśnie wyprzedziłeś mnie z pomysłem z odzyskiwaniem ciepła z generatora wodoru Pozdrawiam oby tak dalej super kanał

Majster.Przemko
Автор

Dla mnie SUPER czekam na to od lat + przeróbka samochodów i traktorów jak kiedyś LPG ( TOYOTA już coś takiego testuje i super)

arkadiob.
Автор

Jeżeli przyją jako punkt odniesienia : 1kg H = 26l, 700bar, jeżeli zmniejszymy ciśnienie do 35bat to będzie 520l. Zbiornik przydomowy na LPG o pojemności 7000l pomieści około 13, 5kg H. Trzeba go produkować min 10 słonecznych dni (10kwp fotowoltaiki). Na ile ten wodór zimą wystarczy, jeżeli nie ucieknie?

magorzataperun
Автор

Bzieki za za rozjasnienie umyslu-szacun

bolesawnawrot