Схуднення без зривів: 6 ключових рекомендацій

preview_player
Показать описание
Для запису на супровід, заповніть, будь ласка, форму:

Телеграм канал "піди поїж" - психотерапія для тих, хто вічно на дієті:

В інстаграм показую як харчуюсь, тренуюсь і відновлююсь з позиції турботи про себе і тіло:

Терпимість до дискомфорту - це здатність залишатися в моменті з невеликим відчуттям незадоволеності чи бажанням, не реагуючи на нього миттєво. Якщо після їжі виникає потяг до десерту, це не є небезпечно - це просто звична реакція. Прийняти це відчуття як частину досвіду може допомогти легше його подолати.

Будьте до себе добрими: цілком природно хотіти чогось приємного після їжі. Ця тяга не означає, що ви слабкі чи не можете контролювати себе. Навпаки, здатність визнати це бажання без самокритики вже є актом співчуття. Можна спробувати маркувати це бажання як просто думку чи почуття, а не як наказ до дії - це створює певний відступ і дозволяє ставитися до нього з цікавістю.

Спробуйте зупинитися на мить - глибоко вдихніть, створюючи простір між собою та потягом. Можна також обрати м'якші форми комфорту, наприклад, коротку прогулянку або чашку трав'яного чаю, які дарують тепло та заспокоєння.

Нагадуйте собі про власні цілі м'яко, з турботою про майбутнє «я». Вибір не їсти зайве - це не самозречення, а доброта до себе в довгостроковій перспективі.

І нарешті, поставте собі кілька запитань: «Що я зараз відчуваю?», «Чому десерт зараз здається таким привабливим?», «Як я почуватимуся за годину, якщо стримаюсь?» Це дозволить вам зрозуміти свої емоції та потреби, а не просто піддаватися потягу до їжі.

Підходи терапії
• РЕПТ - допомагає помітити й маркувати нав'язливі думки, розпізнавати їх без потреби діяти негайно.
• КПТ - заохочує самоконтроль і розвиток терпимості до дискомфорту.
• Терапія прийняття та відповідальності (АСТ) - розвиває здатність приймати потяги і бажання, не ототожнюючись із ними.
• Майндфулнес - допомагає спостерігати за своїм досвідом без критики, розвиваючи усвідомлення моменту та зв'язок із тілом.
• Терапія, сфокусована на співчутті (CFT) - спонукає до підтримки й розуміння себе, що допомагає зробити вольовий вибір на користь довгострокових цілей, а не миттєвого задоволення.
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Ольга, дякую за чудову українську! Вкотре наголошую: Вас приємно та корисно слухати! Бажаю Вам успіху!

Виктория-псю
Автор

Люблю дивитись ваші відео 🥰 Вони навчають, підтримують і повертають повагу до себе ❤❤❤ Дякую 🤗

lku
Автор

Дууже корисно! Крейвінгз моя давня проблема, працювала з нутриціологом, психологамИ - не дуже було ефективно. Ваш підхід дуууже резонує, бачу що не було враховано! Дякую!

AnnaWatson-ly
Автор

Чудове відео, з підходом на розумінні себе та самоспівчутті. Як психолог, щиро радію, що в нас зʼявились такі блогери, і бажаю вашому каналу лише процвітання❤

chris
Автор

Браво! Розкішна лекція! Імпонує ваш підхід і глибина. Дякую🫶🧸🫶

СвітланаГоловащенко
Автор

Нарешті в мене все в голові розклалось по поличкам! Бо був конфуз: обмежувати? Не обмежувати? А якщо рхп? А я не можу не хотіти схуднути, що зі мною не так?
Зі мною все так! Дякую!🙏👏😘

Ii-pxyi
Автор

Схуднення без зривів можливо лише тоді, коли не думаєш про схуднення :)

sergeymaslov
Автор

Я не буду їсти тортик, бо це погано. Ось і вся екологія.
Мені буде від нього погано, бо:
- фігура
- я не зупинила себе, коли хотіла тортик, а варто було б зупинити
Влітку я менше їла, бо від їжі було дуже спекотно, і це зупиняло мене. А від шматочка тортика мій сон і самопочуття не постраждають аж ніяк

coffeemolko
Автор

Доброго дня. Я хочу запропонувати тему для відео, а саме "як почати займатися спортом з нуля".
Мені 35 років, зріст 181 см, вага 92 кг. Я ніколи не займалась спортом, я дуже посидюча, люблю сидіти і читати, малювати, дивитись серіальчик і все в такому дусі. В школі/ універі завжди була остання по всіх параметрах: гірше за всіх бігала, стрибала, робила якісь вправи і тд. Я багато разів намагалась ходити на всілякі штуки типу фітнесу, пілатесу, стретчінгу, але мене вистачало буквально на одне заняття. Було так важко фізично, що я не могла змусити себе йти на друге заняття.
Я гадки не маю, який у мене улюблений спорт. Я намагалась займатися йогою, тобто чимось таким спокійним, як і я, але там переважно треба стояти головою донизу, а мені від цього погано, бо маю рефлюксну хворобу.
Зараз живу в маленькому містечку, тож спортом могла б зайнятися лише вдома. Але я ніяк не можу в голові скласти якийсь план, як це все організувати і почати, як підібрати посильне навантаження, бо з моїми 92 кг мені навіть просто ходити важко.
Останнім часом намагаюсь збільшити позатренувальну активність, але навряд чи вона в перспективі дасть нормальну м'язову масу.
Тож я звертаюся до вас. Any piece of advice would be much appreciated.

AdultColoring