Відрадний: шлях від хутора до великого масиву. Історія та Факти.

preview_player
Показать описание
Відрадний - один з найбільших житлових масивів Києва. Він нараховує 22 квартали, та ще щонайменше декілька без нумерації.
За свою понад сторічну історію район пройшов еволюцію від хутора, селища метробуду до масиву, забудованого здебільшого «хрущовками».
Як не дивно, але навіть серед них ховається безліч цікавинок!
В цьому відео ми поговоримо про історію, природу, архітектуру київського Відрадного.

00:00 - Відрадний
01:40 - Історія
06:48 - Виникнення Хутору
09:50 - Селище Метробуду
14:15 - Будівництво Масиву
20:08 - Парки та Сади
27:25 - Відомі мешканці Відрадного
36:18 - Унікальні об'єкти Відрадного

_____________________________________________

або на інші соцмережі ↓↓↓

Підтримати канал:

4441 1144 6509 2664 - монобанк
4149 6090 0728 0789 - приват

#Відрадний #київ #stepanets
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Дякую за передачу, вражає, вражає та кількість інформації якою Ви володієте Кириле Михайловичу, втішно те, що ще є молоді люди на прикладі Вас, які роблять потрібну і чудову справу.Дякую.

АлександрШестопал-щу
Автор

Дуже вдячна за такий розгорнутий та глибокий фільм про Відрадний! Місце мого дитинства. Степанець супер, як завжди. Кирило, бажаю, щоб всі ваші задуми та мрії здійснилися!

ЯнаМиновская
Автор

Яка ж краса у Києві! Кожне відео наповнене красою, та дуже цікавими розповідями. Степанець має талант знаходити красу навіть там, де нібито її нема.

finist
Автор

То я та дружина Ірина))) Дякую вам щиро за привіт!!!))) Ми ваші постійні глядачі. Дякуємо за чудові пізнавальні відео. І за це - про наш район.🤩

iralizard
Автор

Дякую Вам...Дуже цікаво послухати та подивитись на свій Відрадний!!! Як цікаво Ви розповідаєте.просто захоплююсь Вашими знаннями!!! Здоров'я Вам та миру!!!! Дякуємо....

ВалентинаПржепольская
Автор

Дякуємо вам за любов до Києва та цікаві розповіді!❤❤❤

irinakonstantinova
Автор

Парк «Відрадний» – найгарніший на все місто парк, тільки в ньому так красиво верби хиляться до озера. Все дитинство провела там. Найрідніші місця: вулиця Михайла Донця, названа на честь українського оперного співака; спеціалізована школа 173; давній ресторан «Українські страви», де власниця сама складала меню і ділилася рецептами з кухарями; кінотеатр «Тампере», в якому був базар у 90-х, де за 10 коп можна було купити календарики та наліпки, а також був прокат відеокасет; продуктовий магазин, де зараз секонд-хенд «Економ клас», бігала туди малою за свіжими батонами. Люблю це місце всім серцем. Дякую щиро за таке розгорнуте і відрадне відео! 🤍

nadiaheart
Автор

Дуже приємно бачити свій рідний Відрадний) моїй бабусі 99 і вона досі каже, що ми живемо на хуторі Грушки.

ЄвгеніяШевчук-бс
Автор

Дякую. Я тут проживаю 30 років. Переїхала з Оболоні. Люблю наш район. Він кращий. І мені до душі. Ще раз дякую за цікаву розповідь.

МарьянаСопенко
Автор

Дуже вдячна Вам за те, що провели мені мандрівку у моє найулюбленіше міце де провела я 15 чарівних років. Для мене це символічно! Я мешкаю на я Троещине, а навчалась у ПТУN40(сім’і Сосніних). Якось добираючись до місця навчання загадала бажання мешкати неподалік ( як раз проїжджаючи Відраний). І через 7 років я вийшла заміж та стала мешканцем Любого Відрадного.Гуляючи парком Орлятко бачила цих черепашок в озерці, там особлива атмосфера - історична ! Люблю мій Відалний!!!

АлександраЧередниченко-кв
Автор

Дякую, дуже цікаво. Отак ходиш по місту і дізнаєшся про Київ багато цікавого завдяки Вам

AdminAdmin-jcgz
Автор

Кириле, щиро дякую за супер-насичену розповідь, якщо чесно навіть здивована кількістю «внутрішньорайонної» інформації!

Я - жителька Відрадного, мешкаю на Героїв Севастополя, маму з сім’єю переселили сюди з Подолу на початку 60-тих і, до речі, серед старожилів тут багато саме жителів старого Подолу. Обожнюю свій район за його парки і величезну кількість старих дерев (хоча Зеленбуд вперто робить свою чорну справу…), а раніше тут ще були голуб’ятні!

Паркові атракціоні в Орлятку (раніше називали «парк Корольова») пам’ятаю як вчора - перекаталась на усіх! Найекстримальнішими були «клітки» (зварні прямокутні клітки, обтягнуті рабіцею, що просто розкачувались ногами і робили повний оберт) - туди пускали тільки старших))

Щодо історії з ліхтарями на Метробудівський - відстояти їх відстояли, але за словами людей, що брали безпосередньо участь у перешкоджанні заміні ліхтарів, це просто відстрочка на певний термін, і в будь-який момент їх можуть демонтувати просто нишком серед ночі, як то було перший раз((( аби слідкувати за цим навіть створена фб група, де люди що живуть поруч, просто з вікон слідкують за ситуацією і якщо що в будь-який момент готові відстоювати наші ліхтарики, які вже стали окрасою району (ввечері вони магічні, а взимку - це просто казка). Може підкажете, що можна зробити, аби закрити це питання остаточно?

Від себе хочу ще додати кафе Марічка, нині перебудована у щось накшталт неохристиянского храму «Скинія» та кафе Томас, що стояло посеред парку Орлятко (зараз ресторан (?) Орлі - там у нульових збирались відрадненські бандюки). А щодо проекту Єжова, що нині занедбаний «приватними власниками» ДК Корольова - то він не єдиний у Києві оздоблений армянським туфом - ним же облицьований Печерський торговий центр біля пл.Слави. До речі, прекрасний приклад модернізму і дуже прикро, що наші можновладці зовсім не цінують історичну спадщину міста(( та ж біда з «приватними власниками» спіткала і Тампере. Обидва були умисне підпалені…Тампере - неодноразово( стандартна схема. В Європі з таких об’єктів пилинки здувають, а в нас доводять до руйнування і палять. Те ж саме з мозаїками/ утепленнями та історичними будинками як от на Метробудівській знов-таки.

artelle
Автор

Дякую Вам пане Степанець! Як завжди дуже цікаво.

ТетянаТерещенко-ыг
Автор

Дякую Вам...бажаю Вам гарної родини і діточок

KhrystynaBilobrova
Автор

Жила раніше на вул. Машинобудівельній, зараз на Героїв Севастополя біля бювету. Дитина вчилася у 46 школі. На Виборзькій колись працювала. На Радищева проектувала перекладку газопроводу до фармзаводу. Там дійсно була стара бруківка під асфальтом. Хутір Грушко при мені колись ламали. Під фундаментами знаходили золоті монети. Усі колекціонери Києва паслися там. Парк яблуновий Орлятко - улюблене місце прогулянок з дітьми.
Чапкіса постійно зустічала на Відрадненському базарі.
💙💛 Дякую за цікаву екскурсію !

olgagiritch
Автор

Відрадний це моя Батьківщина ❤️
Народилася в мед містечку, моя Бабуся жила на Одеській в приватному секторі, все моє дитинство юність це Відрадний, як же там було чудово, приватний сектор був в моєму дитинстві неначе село в місті, потопав в зелені, весною коли цвіли дерева це було щось усі вулиці білі аромат стояв неймовірний .
А ще ми ганяли з ранку до ночі грали пили воду з колонок які були на кожній вулиці, бігали на пост-волинський дивитися як їдуть потяги .
Коли їхали з Батьками влітку на море обов'язково проїзжали Відрадний .
Бігали в Будівельник дивилися фільми а через стадіон за трехкопійчаними смачними булочками малятко.
Боже це був казковий час, стільки спогадів.
Зараз все позабудовували нажаль(((

ИринаАнтонович-ер
Автор

Степанець скоро стане батьком! Респект!

ЛюдмилаИльенко-уе
Автор

У Києві весна ! Оживає улюблене місто, нехай з весною прийде і перемога, мир та благополуччя ! Дякую за відео ! Мій дід мешкав біля Good wine, або тодішної "Киянки ", про яку вже мало хто пам'ятає .

Hochol-UA
Автор

Класний випуск. Відрадний треба знімати саме весною )

vadymshevchenko
Автор

Дякую Вам за чудове відео! Дуже цікаво! Багато чого не знала про наш Відрадний! Орлятко! Я вже близько 60 років тут проживаю. Пам‘ятаю, як охороняли парк дві літні людини, чоловік та жінка. Вони ходили із величезною собакою і палками із голкою товстою на кінці, збирали сміття цими палицями (нанизували на цю голку) і ганяли нас із яблунь, бо ми там висіли на тих деревах, як мавпи. Ще про озеро. Ми в дитинстві влітку купались в ньому, хлопці ловили рибу, каталися на човнах і катамаранах, навіть ондатри там водилися. Взимку каталися на ковзанах. Атракціонів було різних багато. Може вони ще б якісь залишились, якби не тьотя Лєна, яку дратували не тільки атракціони, але й люди й тварини! Все їй було не так! В росток ми в дитинстві ходили в бібліотеку, та навіть я там на сцені виступала, бо батьки працювали на Точке а я ходила у відомственний садочок. А потім на індійські та французькі фільми ходили і в Росток, і в Тампере. Хочеться ще щось новеньке почути про наш хутір!❤

НаталияМоисеева-нй