Постанова 560 изменилась. Не нужно ЛКК и новая заява на отсрочку

preview_player
Показать описание
Постанова 560 претерпела изменения: появилась новая заява на отсрочку от мобилизации, заява о выборе доглядача, а также удалили требование о необходимости подавать заключение ЛКК о постоянном уходе для лиц с инвалидностью 2й группы.
При этом, осталось требование подавать акт про догляд, независимо от группы инвалидности родителей (1 или 2). С третьей группой, как и раньше, нельзя получить отсрочку. Порядок получения отсрочки от мобилизации остался прежним: сначала подается заявление об отсрочке в тцк и сп, потом они передают документы в органы местного самоуправления, а мужчина должен туда подать заявление о выдаче акта про догляд, после чего домой будет приходить комиссия устанавливать факт ухода.
Именно об этих изменениях в Порядке проведения призыва во время мобилизации в Украине мы и поговорим.

===================================
===================================
Telegram, Viber: +380665551020
===================================
Олег Лукьянчиков – адвокат Харьков, юрист Харьков.

#воєннийстан #военноеположение #мобілізація #мобилизация #призыв #зеленский #повестка #зеленський #тцк #відстрочка #повістка #консультацияюриста #юрист #юридическаяконсультация #юристонлайн
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Ну приятно слушать, разжевано все до мелочей!Жаль в кабмине нет таких грамотних людей!С меня подписка!

СашаПаска
Автор

Дякую за роз'яснення. Логічно, грамотно.

ТаисияКороль-щх
Автор

А якщо жінка другої групи? Що потрібно для відстрочки?
Підтримайте лайком, щоб Адвокат Олег побачив питання.

koryt
Автор

Шимгаль от Ярмака еще может придумает что нужна еще справка : О том что солнце светит

SergStalker-mowc
Автор

Був у центрі соціальної підтримки (Київ). Так вони теж сказали що спочатку треба нести заяву на відстрочку в ТЦК разом з іншими документами, а потім все як сказав автор. АЛЕ у соц підтримці сказали що такої комісії навіть ще не існує у природі і коли буде вони не знають.
Це з нас знущаються ці клоуни зелені чи як?

D_SAW
Автор

Доброго дня. Не можу зрозуміти, як трактувати перелік документів для відстрочки за п. 13. Якщо читати весь перелік документів, то вказується, що для особи, яка отримує відстрочку, потрібен лише документ про родинні зв’язки та один з документів про інших осіб, а саме один з п’яти документів, що підтверджують це: інвалідність, догляд, тюремне ув’язнення, компенсація або акт про догляд. Тобто, якщо є просто інвалідність другої групи без догляду, то і документ про компенсацію або акт не потрібні. Просто заява відповідно до п. 61, що інших немає, і якщо є - то документи, чому вони не можуть.

У п. 9, наприклад, і п. 14, компенсація або акт по догляду є обов’язковими, так як там чітко прописано це, "що зайняті постійним доглядом". І там прописано у п. 9, що потрібно довести, що немає родичів у тещі або тестя, а у п. 14, що немає родичів першого ступеня споріднення або вони самі потребують догляду.

А якщо є один з батьків з інвалідністю першої групи і ти отримуєш компенсацію, то і подавати потрібно її і нічого не доводити про інших осіб. Або робиш акт по догляду, як прописано у п. 61. І той, і той документ доводять, що немає інших осіб. До акта там взагалі йде приписка про те, що в ньому це має бути зазначено (відсутність інших осіб).

Якщо трактувати, що до п. 13 потрібно все надати, і те, що немає інших осіб, і компенсацію або акт про догляд, то виходить порушення законодавства. А так, наче все ок.

ПРОХАННЯ ДО АДВОКАТА зробити відео, де розбити різні випадки п. 9, 13, 14 на категорії і пояснити, який перелік документів до кожної категорії потрібен. Категорії, наприклад:

Є особа з інвалідністю і є компенсація;
Є особа з інвалідністю і хочу зробити акт, так як доглядаю за нею, хоча є інші родичі (як у такому випадку буде заповнюватись акт по догляду, які ступені спорiднення будуть братись до уваги, якщо я син, то чи потрiбно доводити ще вiдсутнiсть рiдних тiток чи дядькiв);
Є просто особа з інвалідністю, яка ходить на роботу і догляд їй не потрібен;
Догляд за бабусею або дідусем;
Догляд за тещею або тестем з інвалідністю і без інвалідності і так далі.
Просто під кожну категорію, які документи потрібні. Це б дуже допомогло. Заздалегідь дякую.

СергейКуц-йь
Автор

Олег спасибо большое за информацию, очень актуально 💯👍🏼

ОлександрВлодимирович-лз
Автор

Так акт догляду залишився. Зараз є нова петиція, де цей акт вимагають скасувати, бо це суперечить закону.

whiteshadow
Автор

Слишком запутанно разьяснено как именно члены комиссии пришедшей из горисполкома будут заполнять додаток 8 (в частях: догляд/постiйний догляд)🤦‍♂️ведь они заточены только на ОТКАЗ ИНВАЛИДАМ 2-ой ГРУППЫ👀

biktop
Автор

Время идет комисии по догляду не созданы на 13.06.24, а изменения в постановы вносят, 60 дней истекают????

Ола_ла-ье
Автор

🎉 Дякую Друже!
Проте, і в пункті 13 ст 23 Закону, як і в постанові 560, також іде мова про інших невійськовозобов'язаних саме дітей батька (мами), які зобов'язані утримувати інваліда 2 групи, а дружина (чоловік) в це коло (ст. 75 СК) не входять, і тим більше, якщо вони непрацездатні... Якось так...

ОлегП-хц
Автор

Ви розумник , чітко , конкретно роз, яснили !

ЛЮБОВКОЗАК-дн
Автор

Раньше была придумана справка из ЗАГСа что единственный ребёнок, теперь акт постоянного ухода. Пенсионер по возрасту, после тяжёлой операции инвалид 2 группы, совместное проживание, , единственный родственник 1 степени родства, других никаких нет и теперь акт? ( после предоставление всех справок в тцк?

нинафедорова-йх
Автор

Повинні не просто відмінити ЛКК для 2 групи, а сам акт про догляд. Так само як маючи дружину з інвалідністю 2 групи.

ЮрийДжон
Автор

В ТЦК не принимают заявление на отсрочку без акта (додаток 8), а акт не выдают, т.к. не сформированы комиссии и отказываются на этом основании принимать заявление на выдачу акта. Что делать в таком случае ?

СветлнаМанько
Автор

Навіщо спочатку нести до ТЦК частину документів, щоб потім донести ще й акт? Яка в цьому логіка? І коли і яким чином буде відомо, що ТЦК передали документи до ради і що треба йти й подавати заяву про акт догляду...

Avtonom
Автор

в кожного РТЦК свої "правила". на прикладі, потрібно долучити документи до заяви на відстрочку згідно пункту 5 частини 1, в постанові пише потрібно лише два документа це свідоцтво про народження дитини та довідку лкк, по факту потрібно ще додати паспорт, інд. код та посвідчення про соціальну виплату, і вони всі мають бути НОТАРІАЛЬНО завірені, по іншому заяву не приймають. Тому похід до ТЦК це ще той квест і Бюрократична шайка яка по суті тільки сповільнює отримати відстрочку.

ALEX-jvvk
Автор

Зніміть будь ласка детальну інструкцію як отримати акт, дуже прошу 🙏

Andrey_Kamyshnikov
Автор

Подвох подобного "улучшения" в том, что без справки ЛКК, комиссии теперь будет очень легко оспорить саму необходимость постоянного ухода, ведь профессиональное доказательство такой необходимости устранено. В составе комиссий уже не нужно будет иметь специалистов, понимающих болезнь и проблемы больных, которых собираются "проверить". Дело в том, что ЛКК для больных например с когнитивными нарушениями, дименцией, без особых проблем выдавала справку о необходимости догляда даже без инвалидности. Инвалидность 1-2-й группы позволяла на таких справках ставить термин "бессрочно".
В справке ЛКК указывался диагноз и другие сведения о болезни, и эту справку комиссия получала перед посещением, заранее зная на что обратить внимание, каких специалистов направить. А теперь этого не будет, комиссия идет наобум, в составе специалистов не узкого, а широкого профиля. Все это для того, чтобы массово отказывать в актах по уходу, а значит и в отсрочке.

СергійКононенко
Автор

Спасибо огр. Большая умница и молодец. Прояснил. Сто других адвокатов не смогли😊

Vbronco