Jak nás špatné chápání pravděpodobnosti vede ke špatným investičním rozhodnutím

preview_player
Показать описание
🍺 ČLENSKÁ SEKCE: Pomáhají vám má videa dělat lepší investiční rozhodnutí? Podpořte bramboru virtuálním pivem, nebo se přidejte do členské sekce a získejte dřívější přístup a videa navíc na:
-----------------------------------------------------------------
👉 OTEVŘTE SI INVESTIČNÍ ÚČET U DEGIRO:
Investování zahrnuje rizika ztrát.
👉 SEZNAM CORE SELECTION ETF + PODMÍNKY
ETF je nutné koupit na uvedené burze, jinak se účtuje poplatek 3 EUR. Pokud kupujete v jiné měně než EUR, berte v potaz i poplatek za směnu měny.
-----------------------------------------------------------------
👉 CHCETE INVESTOVAT JEDNODUŠE BEZ JAKÝCHKOLIV DALŠÍCH STAROSTÍ?
Vyzkoušejte Portu!
-----------------------------------------------------------------
👉 TRADING 212
-----------------------------------------------------------------
V celé řadě posledních videí se vás snažím přesvědčit o tom, jak jsou naše mozky nebezpečné při investování. Jak si nevědomky sami škodíme a přitom si ještě myslíme, že děláme správné rozhodnutí. A jak nás tato domněle správná rozhodnutí můžou stát pořádný balík peněz.
V této epizodě v tom budu pokračovat a podíváme se na skupinu behaviorálních omylů, kvůli kterým špatně odhadujeme pravděpodobnosti na základě čehož děláme horší finanční rozhodnutí. Nenechte se ošálit omylem Monte Carlo, reprezentativní heuristikou a omylem horké ruky!
-----------------------------------------------------------------
🔍DOPORUČENÉ EPIZODY
-----------------------------------------------------------------
Investiční bramboru najdete na:
-----------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------
❗ Video není investiční doporučení. Každý investor je zodpovědný za svá finanční rozhodnutí. Prezentuji jen mé osobní poznatky, názory a zkušenosti a sám jsem investor amatér.
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Velké díky za sérii o behaviorální ekonomii. Myslím, že každý člověk, který kdy dělal nějaké rozhodování o svých investicích, se v mnohých kognitivních zkresleních "najde". Na internetu je obecně mnoho lidí, kteří se chlubí svojí výnosností a investičními úspěchy. Už se ale nepochlubí tím, že jejich dráha investora (to platí na každého z nás) je lemovaná celou řadou špatných rozhodnutí a chyb.

tomastetur
Автор

Super téma, zajímavé a skvěle zpracované, díky 👍

SiDHardox
Автор

Super video. Líbí se mi, že máš pořád dobrý nápady na nová videa. 👌

bernyahmusic
Автор

Pěkné a i když něco nechápu, po 3tím opakování videa to pochopím.😊

miroslavazidkova-fchc
Автор

Super video hodně se mi líbý jak jde spojit psychologie na vysvětlení investování

janviznar
Автор

Opet parada, jen tak dale, tvoje videa jsou fakt navykova, Eduard

eduardkejnovsky
Автор

Ahoj, díky za video. Musím říct, že mě překvapuje dedukce omylu šťastné ruky. Chápu, že výsledek předchozí nezakládá na výsledek budoucí, ale například u těch aktivně spravovaných fondu se přece nejedná o náhodu a hod mincí. Pokud je nějaký portfolio manažer málo schopný a jeho výsledky jsou špatně může mít štěstí, ale dlouhodobě je ta pravděpodobnost úspěchu malá, zatímco když tam bude profesionál nebo tým lidí za kterýma bude hromada dobré práce je větší šance, že se jim bude dařit. Jinak samozřejmě nehodnotím poplatky a návratnost. Upozorňuji, že jsem fanouškem pasivního investování, jen mi přijde a možná se pletu, že tam chybí zahrnutý skill. Podobné mi to přijde s manažerem, ale v podstatě i s basketbalistou, kde čas strávený tréninkem určitě hraje roli, i když to neznamená že po dvou koších padne třetí.

Jkejnec
Автор

omg ak by som tam bol a padne 20 krat cierna tak si skor myslim ze je ta ruleta nejako posahana a stavim skor na ciernu.

jozkomrkvicka
Автор

Čau, co bych si měl myslet o tom, když někteří tvrdí, že je Amerika extrémně přefouknutá a že drasticky spadne? Myslíš, že je to pravděpodobné a nebo mám stále mít Ameriku (indexy) v portfóliu? Upřímně teprve začínám a chci mít největší podíl právě v celosvětovém FTSE All-Wolrd, ale rád bych měl i nějaké "doplňky" k tomu, abych třeba i zvýšil šanci potencionálního zisku... Doporučil by jsi mi nějaké takové? A měl bych se popřípádě vyhnout pro jistotu Americe?

Ryxk
Автор

Ahoj je lepší rebalancovat portfolio třeba 3x ročně nebo je lepší strategii buy and hold? Mohl by jsi na to udělat třeba nějaké video ?😊 děkuji moc

aza_palms
Автор

Ahoj Richarde, díky za tvoje videa. Chtěl bych se zeptat, jestli jsi někam dával excelovskou tabulku, o které ve videu mluvíš. Případně neznáš nějakou appku, kde bych mohl mít své portfolio v přehledném koláči? Investoval jsem nejprve na T212 a tak jsem to měl vše přehledně tam. Teď však investuji taky na Xtb a tak bych chtěl mít všechny investice přehledně v jednom koláči tak, aby byly hned patrná jednotlivá % každé alokace. Díky za odpověď.

karelsibor
Автор

Diky Richarde. Mohol by som ta poprosit o stranku, kde su vsetky etf, nie iba europske ako na just.etf? Niekde som to mal poznacene, ale neviem to najst (zaujimaju ma napr. americke etf)

Istukan
Автор

Nechtěl bys hodit pod video možnost toho dolaru aby šlo ocenit video rovnou zde?

MiroslavBruna