Сокира з тризубом

preview_player
Показать описание
Роздивімося в деталях унікальну сокиру з тризубом!

21 серпня 2021 року львів’янин Тарас Хмеловський подарував Національному музею історії України унікальний артефакт — бойову сокиру, інкрустовану сріблом із зображенням тризуба. Ця новина відразу викликала резонанс.

Залізну сокиру Х—ХІ століть знайшли на Чернігівщині нелегальні скарбошукачі.

Від науковців про неї дізнався Тарас Хмеловський – археолог за освітою, хоча він не працює за фахом. Львів’янин вирішив врятувати артефакт, який потрапив на нелегальний ринок старожитностей і міг бути вивезений закордон. Єдиним реальним виходом було викупити сокиру на аукціоні, що і зробив добродійник.

Пам’ятку треба було вберегти не лише від грабіжників, але і від руйнування. Реставрацію сокири виконав художник-реставратор по металу вищої категорії Віктор Голуб.

Унікальну бойову сокиру, подаровану Тарасом Хмеловським, на власні очі ви можете оглянути в шостій залі Національного музею історії України.

А на цьому відео маємо нагоду побачити, якою сокира була до реставрації, як виглядала в процесі реставраційних робіт та який вигляд має під час експонування в нашому музеї. Віктор Голуб також пояснює, чому пам’ятка потребувала термінового «лікування», яким чином він стабілізував її та як розкривав інкрустацію.

Національний музей історії України разом із Інститутом археології НАН України планує провести розкопки на місці знахідки. Стежте за нашими сторінками в соцмережах, щоб першими дізнаватися про ці дослідження.
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Коментар в підтримку україномовного контенту, бажаю розвитку каналу. Слава ЗСУ!

Andrahmr
Автор

Людина, яка передала цей дар музею - дякую вам велике. Завдяки йому ми можемо бачити це диво

IrynaSinkina
Автор

окраса любого музею, сокира шикарна, дяка Тарасу що врятував знахідку

ОлегВіщий-жу
Автор

Це просто Вау! 10-те століття! І тризуб!

Vic-Ukraine
Автор

Дуже важливу справу робите Величезну!!!) Успіхів вам та Срібну медаль 🏅 ютюба

ДідДмитро-ъщ
Автор

Дивовижний предмет. Добре що його знайшли, а так би ця сокира гнила собі і далі десь серед поля від добрив. Слава Богу що є метценати які готові зберігати подібні предмети для держави, хоча держава мала б опікуватися збереженням історичних цінностей.

piasteroluywerty
Автор

Друзі допомогайте каналу, розповсюджуйте відео у соціальних мережах, чи серед друзів!)👍

ДідДмитро-ъщ
Автор

Саме цікаве що наше надбання по всі Європі знаходиться коли німці вивозили потім шведи і австрійці.

Tavrida.Oleksandr
Автор

Вещь знатная..., Возможно, кто подскажет статус владельцев подобного уровня мастерства оружия?

АзъЕсмь-хэ
Автор

На пекторалі є схожий тризуб.Це вже скіфія.

РоманЛопушанський-щь
Автор

Викупайте на віоліті унікальні лоти - беріть приклад зБританії і тоді ті, які розривають, та знищують кургани стануть чорними археологами, а шукачі поодинокі, які і знаходять такі предмети не калічивши спадщину, а ходячи по полях і спасають унікальні речі від руйнації плугів.Будуть вам це все здавати, а не в приватні коллекції і буде все законно - скарби нації в музеї.кургани - не розриті і не покалічені мнімими археологами, які прикриваються інститутами

vvvvvv