«Земля». Заміновані поля: скільки триватиме відновлення ґрунтів? | «Ціна українського хліба» #3

preview_player
Показать описание
Третя серія, «Земля», розглядає екологічні наслідки російського вторгнення в Україну. Знищення родючих ґрунтів, забруднення землі відходами війни та руйнування інфраструктури призводять до деградації навколишнього середовища. Серія також висвітлює питання, як ці дії спрямовані на послаблення економіки та продовольчої безпеки України в довгостроковій перспективі, а також аналізує, як відновлення екології та земель може тривати десятиліттями.

«Ціна українського хліба» — документально-публіцистичний серіал, який з різних кутів зору розкриває тему російських воєнних злочинів у сфері продовольства та сільського господарства в Україні. Проєкт відстежує різні аспекти втручання Росії у хлібопродуктовий ринок України та його наслідки як на внутрішній, так і на міжнародній арені.

У чотирьох серіях проєкт не лише розкриває факти російських злочинів, але й досліджує історичні паралелі та звертає увагу на глибинні причини та наслідки. Проєкт висвітлює події, що розгортаються навколо боротьби України за своє сільське господарство під час російської агресії.

«Ціна українського хліба» розповідає не лише про масштаби російських злочинів у сфері продовольства та сільського господарства, але й надає слово тим, хто найбільше відчуває їхній вплив, — українським аграріям і фермерам. Серіал охоплює широкий спектр персональних історій людей з різних регіонів України, які борються за виживання своїх господарств під час війни. Ці історії демонструють реалії життя як великих агрохолдингів, що намагаються зберегти свій бізнес і забезпечити роботою сотні людей, так і маленьких родинних ферм, де кожен день — це боротьба за виживання.

Поряд з аналізом експертів, серіал показує особисті історії людей, що працюють на землі, розкриває, як війна вплинула на їхнє життя, родини та мрії про майбутнє. Глядачі познайомляться з героями з Чернігівщини, Одещини, Херсонщини, Хмельниччини та інших регіонів, які стикаються з обстрілами, мінуванням полів, окупацією та економічною нестабільністю, але не втрачають віри у свою справу і продовжують працювати.

00:00 Початок
01:02 С. Верхняки, фермерське господарство «Верховина»
03:11 Збитки довкіллю перевищують збитки від зруйнованої інфраструктури?
05:58 Збиття ракети Х-101 та завдана шкода
06:53 Леннард Де Клерк про те, як війна посилює кліматичну кризу
09:51 Який відсоток територій України забруднено вибухонебезпечними предметами?
12:01 Пошкоджені землі в с. Красне Чернігівської області
12:48 Ґрунтовий покрив: як снаряди впливають на родючість землі
15:46 Розмінування територій
19:06 Каховська ГЕС: найбільший акт екоциду
23:48 Притягнення Росії до відповідальності

#перший #суспільне #хліб

Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Це просто жах. Родючі грунти спершу псуються вибухівкою, а потім тральщиками при розмінуванні. Водночас, російські військовополонені у безпечних тюрмах плетуть корзинки і паперові пакетики, наче вони на курорті. Чому вони не розміновують українські поля? Чому не розбирають завали зруйнованих будівель? Чому не будують фортифікаційні споруди?

MS-fuzf
Автор

Хвилюється європа про екологію.
Ну в принципі наче норм
Не хвилюйтеся
Ми можемо купити і мазанки побудувати
От тільки б ви там слово стримали, та захистили таки по справжньму, як колись домовлчлися
То ж, не переймайтеся вже
Робимо все можливе, і зробимо надалі
Слава Україні
Слава героям нашим
Все було є і буде Україна 🇺🇦 💪 ❤️

Оксана-ятж
join shbcf.ru