Слабкий Китай, сильний Захід: як почалося 'століття національного приниження' // Історія без міфів

preview_player
Показать описание
Разом із колегами з волонтерської Group 35 ми продовжуємо збір на термінові потреби наших захисників. Це безпосередній запит від бійців – 11 оптичних прицілів для диверсійного підрозділу ГУР. Вони забезпечать успішне виконання завдань і допоможуть зберегти життя і здоров’я багатьом воїнам. Переходьте за QR-кодом на екрані або за посиланням в описі відео – й допоможіть наблизити Перемогу України! Пам’ятайте: вона залежить від кожного з нас!

ПриватБанк 💳 5168 7574 1861 1598

Голос цитат @nudniypens

У XVIII–XIX століттях Імперія Цін застрягла у так званому постсередньовіччі та обрала шлях самоізоляції. Від 1757 року китайський ринок був закритий, торгувати з іноземцями дозволялося тільки через порт Гуанчжоу на південно-східному узбережжі. Це вкрай не подобалося британцям, які активно шукали нові ринки збуту своєї продукції. Вони почали контрабандним шляхом завозити в Китай опіум із Індії. Зрештою це призвело до двох Опіумних війн у 1839–1842 та 1856–1860 роках. Поступово до вторгнення підключилися Франція, російська імперія та інші країни. Так почалося "століття національного приниження" Китаю.

“Історія Без Міфів” – це популярний канал про минуле України та світу без прикрас і фальсифікацій. Експертами наших програм є фахові історики (доктори й кандидати історичних наук, професори, доценти, співробітники наукових інститутів та історичних музеїв), кожен із яких є спеціалістом із конкретної проблематики. Тематика випусків охоплює всі періоди та висвітлює широкий спектр питань: політична, військова, економічна історія, історія міжнародних відносин, історія культури, мистецтв і спорту, біографії видатних особистостей.
Мета нашого проєкту – спростування антинаукових міфів, фейків і стереотипів про Україну та українців, поширення суспільного інтересу до історії, гордості за славетне минуле, перемоги й досягнення українського народу, сприяння консолідації українського суспільства, формування позитивного іміджу України й українців.
Щотижня на каналі виходять 2 нових відео: в середу "Історія без міфів" о 20.00 та в суботу "10 запитань історику" о 12.00.

00:00 Величний та слабкий Китай
00:30 Хай квітне Український YouTube!
00:48 Підтримай «Історію Без Міфів»!
01:42 Століття опіуму в Британії
02:20 Опіумні мотиви у творчості Чарлза Дікенса
04:37 Томас де Квінсі «Сповідь англійського пожирача опіуму»
08:42 Самоізоляція Імперії Цін
10:30 Британська криза перевиробництва й контрабанда опіуму
11:34 Імператор Міньнін відправляє Лінь Цзе-сюя боротися з наркотрафіком
12:53 Лист до королеви Вікторії та пролог війни
15:02 Підтримай захисників України!
15:35 Початок Першої Опіумної війни
18:29 Перемоги британців, поразки китайців
20:58 Нанкінський договір 1842 року
22:16 Наш мерч
22:35 Тайпінське повстання та інцидент із «Ерроу»
23:38 Шарль Бодлер та опіоманія у Франції
24:32 Перші успіхи французів і британців
25:23 Тяньцзінські договори, втручання російської імперії та поява Зеленого Клину
26:37 Бої на пекінському напрямку та знищення Старого Літнього палацу
28:34 Пекінський договір 1860 року та початок конкуренції за вплив у Китаї
29:30 Цисі та Цзайчунь замість Ічжу
29:55 Опіум: від легалізації до заборони
31:23 Слава Україні!
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Ми, військові 53 окремої механізованої бригади імені князя Володимира Мономаха дякуємо Вам за вашу роботу, за такий якісний україномовний контент. Хочемо запропонувати Вам зробити відео про те, як воювали українські вояки в Чечні, починаючи від перших днів вторгнення рф в місто Грозний. Будемо Вам дуже вдячні. Слава Україні!

bogdankharkiv
Автор

Дякую за хорошу тему! Хто володів опіумом та мав до нього доступ, той правив світом. Скільки людських життів для цього було загублено? Опій завозили у всі розвинені країни світу та отримували величезні доходи. Адже історія нашого світу зовсім не така, якою її нам намалювали. Ми є суспільством, що не знає своєї реальної історії, свого призначення. Як жити та творити, не маючи жодного бачення про своє призначення? Так, дуже важко. Тому більшість завжди витрачає своє життя на другорядні речі та скорочує його до мінімальної протяжності. Мільйони людей поклали свої голови на полях бою, щоб добратись до опіуму, до його плантацій. Так несправедливо склалась їх доля, хоча людське життя є найціннішим подарунком Творця, його потрібно цінити та використати для якоїсь дуже важливої цілі. Щоб дізнатись про це, то пропоную набрати у пошуковику просто текстом "знакомство с новой научной парадигмой", щоб перейти на офіційний сайт навчального закладу, де є ще велика кількість важливої та дуже цінної для нас інформації. Відповім на питання.

tsankovlad
Автор

Після прочитання «Макової війни» Ребекки Кван, дуже захотілось дізнатись побільше про опіумні війни, а тут таке чудове відео! Дякую за Вашу працю!

kristinashtoyka
Автор

Дякую. Використання фрагментів з творчості письменників зробило дуже живим цей випуск. Це ніяк не зменшує цінності всіх попередніх. Ще раз дякую за вашу працю.

Challenger
Автор

Дякую вам пане Владлене та вашій команді з Історія без міфів за вашу працю та просвітницьку роботу. Дуже цікаво послухати про Китай. Героям Слава! Побільше випусків випускайте. Україна переможе. Хай квітне український ютуб. З мене репост

МаксимСтар-од
Автор

Причина відставання Цін була у іншому: маньчжури вирішили бути більшими китайцями ніж самі китайці, тому створили дуже архаїчний ритуальний комплекс, як вони вважали ще епохи Джов (це 11 ст. до н.е.); проводили дуже жорстку ідеологічну політику через викорінення інакодумства (було спалено тисячі і тисячі книжок; страчувалися автор історичних творів, що не відповідали офіційній концепції) тощо. Тому причина відставання Китаю у відсталості їхніх правителів.

RomanMoskal
Автор

Дуже вдалий колір мерчу. І Вам до лиця, Пане Владлене!👍

samsobieguru
Автор

Цієї пісні Андрія Миколайчука не було на жодній касеті з офіційно виданих альбомів, напевно через середній вік цільової аудиторії. Це ж напевно головний популяризатор нашої історії в 90-х рр. серед молодої аудиторії.

AlexanderSylchuk
Автор

Дякую. Використання фрагментів з творчості письменників зробило дуже живим цей випуск. Ще раз дякую за вашу працю.

blacklight_heller
Автор

Нарешті контент про опіумні війни, в якому описується ефект від опіуму – з цим набагато краще розуміння тодішніх подій

ND
Автор

Дякую за цікаву історію. Тут, принаймні, можна простежити причини нелюбові західної культури на сході.

dmytronahorniak
Автор

Цікаві та максимально об'єктивні відео. Дуже якісний та змістовний контент. Подальших успіхів команді Історії без міфів.

Андрій_Недобрий
Автор

Дякую Вам за Вашу чудову працю Перемога буде за Украiною ! Слава ЗСУ ! Слава Україні !

ОлександрДоманов-ыы
Автор

Дякую каналу Історія Без Міфів і ведучому Владлену Мараєву за цю лекцію про опіумни війни між китаєм, який зараз союзник путлєра, і заходом!!!

ДмитроЛуговий-ух
Автор

Тема супер цікава. Фактично, ми й досі відчуваємо наслідки . Дякую авторам за цікаве відео

staskrakovsky
Автор

відеоцікаве та інформативне
залишаю коментар для просування відео

mrowl
Автор

Дякую за випуск. Слава Україні. Дякую за увагу. Коментар в підтримку каналу

БукерДеВитт-тщ
Автор

Слава нашим воїнам! Слухаю історичні історії, щоб заспокоїтися.

liudmylaborysova
Автор

Дякую Вам,
задонатила трошки

Слава Україні!

Давайте кожен робити те, що може
Хоч щось 💙💛

ТоняВільчур
Автор

Відео, як і завжди, на висоті
Дякую Вам пане Владлене і вашій команді за плідну і кропітку працю🤘🤘
Хай квітне укрвїнський ютюб, Слава Україні 🔥🔥

funnygrave