JAK EURO 2012 ZMIENIŁO POLSKĘ I UKRAINĘ?

preview_player
Показать описание
⬇ ⬇ ⬇ KLIKNIJ TUTAJ PO WIĘCEJ⬇ ⬇ ⬇

SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA DLA PATRONÓW KANAŁU:
Mikołaj Włoszek
Bartlomiej Postek

UDOSTĘPNIJ MATERIAŁ I OCEŃ

JAK EURO 2012 ZMIENIŁO POLSKĘ I UKRAINĘ?
W odcinku o tym jakie były plany na euro, ile udało się zrealizować i czy się to nam opłaciło finalnie.

Porównamy też nasz turniej do inwestycji Niemiec, RPA, Brazylii czy obecnego EURO 2020 (które dla niepoznaki rozgrywa się w 2021).

Prowadzący: Michał Włodarczyk i Marcin Rychlak

0:00 INTRO
1:06 SPONSOR - CURVE, JEDNA KARTA BY RZĄDZIĆ WSZYSTKIMI
1:42 HISTORIA I EURO 2020
3:11 DROGA DO EURO 2012
4:54 AUTOSTRADY I KOLEJ
6:03 EFEKT BARCELOŃSKI
6:30 BILANS KOSZTÓW
7:30 ZYSKI INNYCH ORGANIZATORÓW
8:17 STRACONA SZANSA UKRAINY

====================================================

© Copyrights:

Wideo:

Zdjęcia:

Muzyka:
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

HEJ :) Partnerem odcinka jest CURVE. Możesz nam pomóc sie rozwijać. Bo wchodząc w link w opisie i używając do płatności karty Curve (plastikową albo płacąc telefonem) możesz łatwo wypłacać kasę za granicą, przewalutowywać środki a nawet mieć 1% zwrotu na konto (cashback).
Już pierwsze płatność daje Ci 25 zł w prezencie na początek i tyle samo nam. Zatem jeśli nas oglądasz i chcesz regularnych, częstych i ciekawych filmów to możesz nam wspomóc po prostu chodząc na zakupy, tyle że płacąc kartą Curve :)

Автор

Opłacalność Igrzysk w Polsce to świetny temat na kolejny odcinek!

druzynaA
Автор

Rzucasz zamiennie euro, dolary i złotówki tak, że nie idzie się połapać w skali kosztów, nie dało się tego porządnie przeliczyć?

robertlange
Автор

Korekta dla twórców: stadion w Chorzowie nie pełnił funkcji rezerwowego w trakcie euro, takie było założenie ale przebudowa trwała od 2009 do chyba 2016. Tam nawet sam proces odbioru trwał kolejny rok. Stadion w Chorzowie to była nawet główna z wizualizacji przyszłych obiektów w filmikach promocyjnych kandydatury polski i ua na gospodarzy euro.

bartekb.
Автор

Najśmieszniejsze jest że jak w 2014 w Polsce był organizowany Mundial z Siatkówki to nic się nie zmieniło.

KLAPEKSTuDIO
Автор

Polska się rozwinęła a Ukraina zwineła.

damiandamian
Автор

Wgl zastanawia mnie fakt, jak duży wpływ na życie mojego pokolenia miały inwestycje związane z imprezą jak i ona sama. Orliki, na których spędzało się większość czasu, autostrady którymi jeździło się na wakacje, kolej która w końcu stawała się przyjazna dla ludzi.. Ciężko to teraz zauważyć ale to na prawdę zmieniło to jak wygląda życie młodych Polaków

ShazzoAPM
Автор

3:20 i dopiero przechodzisz do meritum, dobrze, że ten pasek dodałeś gdzie widać o czym mówisz w danym momencie

tomektomski
Автор

Temat igrzysk ciekawy, nawet tych zimowych. Pozdrawiam

mateuszwolanowski
Автор

Stadion w Chorzowie miał być rezerwowy, ale został oddany do użyku dopiero kilka lat po Euro 2012. Dworzec PKP Okęcie nie został połączony z siecią kolejową na kilka lat po Euro.

bodzio
Автор

Bardzo proszę o materiał nt. opłacalności Igrzysk Europejskich, które mają się odbyć w Krakowie w 2023.

MrJadar
Автор

Pamiętam jak drogi na szybko robili a teraz na nowo trzeba robić bo pękają

kiki-fjif
Автор

warto przypomnieć zamiar władz stolicy do rozprzedania terenów pod PGE i wybudowanie stadionu poza Warszawą, np w Wołominie .

Piotrogrud
Автор

Ciekawe, ile turystów przyjechało by na Mistrzostwa Świata w Polsce 🤔

graczkacper
Автор

7:48 Jaki sens ma porównywanie Mundialu do Euro? Na Euro w większości są to kibice z Europy a na Mundial z całego świata, więc te dane są z dupy.

____-ootx
Автор

Jak miło się słucha jak Polska się rozwija

KingPiter
Автор

Minusem EURO 2012 jest na pewno dworzec kolejowy Poznań Główny. Wybudowany aby zdążyć na mistrzostwa do dzisiaj pozostaje horrorem dla każdego, kto przesiada się w Poznaniu. Poznański stadion to też nie jest wielka sprawa za te przeolbrzymie pieniądze nań wydane.

RobS
Автор

Chętnie obejrzałbym film 'jak mś 2014 zmieniły Brazylię', bo słyszałem że tylko powierzchownie było tam tak kolorowo

patryktorchaa
Автор

Gdyby tak zrobić Euro Bałtyckie 2028 (można również MŚ 2030, albo nawet olimpiadę łączoną kilku miast) - każdy z krajów wokół morza dałby 1-2 stadiony, oprócz Niemiec i Rosji, które zawsze liczą się i organizują coś oddzielnie. My moglibyśmy dać stadiony w Gdańsku i Poznaniu, a na finał Narodowy.
Była już podobne zgłoszenie krajów skandynawskich (Dania+Szwecja+Norwegia+Finlandia), ale to za mało ludnych krajów i dobrych stadionów i na 2024 wygrały Niemcy, ale razem z Polską i ewent. Pribałtiką to już byłoby co innego. Na 2028 kandydują kraje bałkańskie wspólnie i Turcja, więc Bałtyk razem z Polską spoko mógłby z nimi powalczyć.
Szwedzi i Duńczycy mają pieniądze, doświadczenie i jest to Stara Europa, Polska ma stadiony, dobrą bazę turystyczną i nowiutkie drogi; do tego świetna nazwa "Baltic Euro".

kilyann
Автор

Pracuje Amsterdam arena codziennie tam jeździ 30 radiowozów policji starymi mercedesami z lat 90 A sami zabraniają jeździć starym dieslem poniżej 2004 roku

konradzenek