BIZONYÍTÉK !...3 éve még volt hal...- horgászat Kirillel 07.15

preview_player
Показать описание
megdöbbentő... telefonom feldobott pár képet 3 évvel ezelőttről... akkor még fényképeztem a halak egy részét...ebből bemutatom egy töredékét ...
lassan 3. éve , még a töredékét sem sikerül megfogni... semmit nem csinálok rosszabban... vadvizeken lassan nem érdemes horgászni...
RÖVIDESEN AZ ILYEN VIDEÓKAT CSAK TAGOK TEKINtHETIK MEG...
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

"Politika mentes, független a környezetre
és vizekre figyelő felelős vezetést akar a horgász - aki kiáll az érdekeinkért!" - egy hozzászólótól idéztem...

voroskirill
Автор

Köszönöm szépen Kirill!
Gyönyörű összeállítás 👍😀😃
Aki eddigi életében nem fogott hasonlóakat az jól nézze meg!!!
Sokat hallunk az esőerdők pusztításáról, a gleccserek, sarki jég olvadásáról. Viszont most a házunk előtt hullámzó élővíz pusztul és haldoklik. Szó szerint a lábunk előtt.
Egyénileg is óvhatjuk, őrizhetjük. Jó látni. Sokan ezt teszitek.
Az igazság mégis a következő:
Amit vet az ember, azt aratja.
Lehet Kirill 3-4000 követőd, de ez kevés megállítani a robogó vonathoz hasonló önző emberiséget.
Lehet kritizálni a véleményemet, de a tény az, hogy ezt nem az ember fogja helyreállítani, hanem valaki más. Akiknek volna hatalmuk változtatni, nem érdekük...

tamasfrecot
Автор

Wow, azok a king size sügerek! Gyönyörűek.

laszlopatyan
Автор

A horgászszövetség úgy képviseli a horgászok érdekeit, ahogy Parragh a vállalkozókét. És a szövetség döntéshozó testületei, legyen szó megyei, ágazati, netán országos szövetségről, ahogy Parragh is, kikezdhetetlenek, leválthatatlanok. Legalábbis mezei horgász, vagy horgászok által. Jogilag tökéletesen be vannak betonozva. Utánanéztem mindenféle alapszabálynak, gyakorlatilag nincs olyan csillagegyüttállás, hogy egy alulról jövő kezdeményezés bármilyen ügyben rést tudjon ütni a falon. Persze ha úgy jön ki a lépés, felülről bármikor lapátra tehető az egész banda, de jobb aligha jön a helyükre. A horgászszövetségek elvileg civil szervezetek. De ezek olyanok most, mint a szocialista érában a szakszervezetek. Nem alulról, hanem felülről épültek fel. Pontosabban eredetileg talán, de aztán beszippantotta őket a politika. Pedig hát a tagdíjainkból élnek.

laszlofarkas
Автор

Szerintem az időjárás a legfőbb baj, több okból is.
A Dunát nem ismerem, zagyvai, tiszai, tisza-tavi viszonyban tudok nyilatkozni. Tavaly pl. sokkal-sokkal több áradás volt a Tiszán is, mint idén. Most gyakorlatilag 1-2 mini áradás volt, és annyi. Nem tudom mennyire tudtak megfelelő időben és minőségben befejeződni az ívások.
A szélsőséges időjárás felborítja az ökológiai egyensúlyt, pl. a növényzet is sokkal-sokkal később nőtt fel a Tisza-tavon, mint szokott.
Össze-vissza mennek a frontok. Van egy 1-2 napos lehűlés (értsd:nem 36 fok van, csak 32), és aztán megint visszajön a dög meleg. Valamelyik héten 1 hét alatt 3db frontbetörést írt az időkép! Ehhez pl. szerintem nincsenek hozzászokva. Elcseszi az étvágyukat az idő. Tavaly főleg időjárás alapján választottam ki a horgászat időpontját, egész éven az időképet bambultam. Így tudom, hogy akkor néhány hetente volt 1-1 frontbetörés, ellentétben az idei trenddel.
Évek óta nincs érdemi jég a vizeken, a kormoránok azóta zabálják a halakat, amik nem tudnak felnőni, leívni, fogy a vizekből az utánpótlás.
Biztos, hogy maga a víz is fogy. Jászberényben lakom, itt a Zagyva már tavaly is kezdett békalencsésedni, mivel nagyon be volt lassulva, poshadt a víz. Idén már olyan alacsony a vízállás, hogy a berényi zúgon át se bukik a víz, csak középen, ahol ki van vágva rajta a beton. Én idén már ki se váltottam az engedélyt, nem is dobok rajta. És a Zagyva nem egy belvízelvezető csatorna, hanem egy vízgyűjtőterülettel rendelkező, természetes folyó, csakúgy, mint pl. a Duna! A nyírségi belvízelvezetők már kb. 1 évtizede szárazon állnak! 20 évvel ezelőtt, mikor kisgyerek voltam, taknyosra fogtuk magunkat kárásszal, meg keszeggel.
Nem vagyok se halbiológus, se hidrobiológus, de szerintem az se tesz jót, hogy mivel nincs eső, több tíz négyzetkilométeren nem verődik fel a víz, nem frissül úgy a víz oxigénnel, ahogy kéne. Biztos, hogy ez sem tesz jót a kapókedvnek.
Nem csak te nem fogsz, ez megy a Duna több szakaszán is, Felső Tiszán, stb. Nézd meg a Predator TV-t. Napokat mennek Viktorék 1-1 halért akár a Zagyván, akár a Dunán. Magyar válogatott pergető versenyzőről beszélünk.
Te szerencsés vagy, nagy folyó mellett laksz, ami sokkal több szélsőséget visel el, mint egy kisebb víz. De a kedvezőtlen időjárási hatások itt is biztos, hogy éreztetik a hatásukat.
Azt pl. tudtad, hogy a Tisza mellett levő, manapság méteres csukáiról híres Rétközi-tó évekkel ezelőtt kiszáradt? Konkrétan bicikliztem a medrében. Szivattyúház építésével tudták "feltámasztani". Szóval van baj, nem kicsi, és ez évről évre csak rosszabb lesz, ha így haladunk.
A másik meg, hogy rengeteg lett a horgász, mára már 700ezer fölött van a regisztrált létszám. Ráadásul a pergetés lett az egyik legnépszerűbb módszer, ott van a feederezés meg bojlizás nyomában. És azt is hidd el, hogy nem mindenki C&R horgász. Hallottam én Tiszai, Tisza-tavi horgásztól olyan sztorit, hogy a saját szemével látta, hogy valaki megfogta a süllőt, és ott helyben, a csónakban belezte ki, és rakta el a hűtőtáskába. Vannak információk, miszerint a Balatonon van aki tízessével rakja el a süllőt. A Duna, Tisza, Zagyva, stb.. miért lenne kivétel?
Az egész természettel az van, hogy azt hiszik az emberek, bármit elvisel. Ezért a végletekig kiszipolyozzuk az erőforrásokat, mert azt hisszük, annyi van, hogy sosem fogy el. Manapság meg már kezd felsejleni, hogy DE! Igenis el tud fogyni a víz is, meg a hal is.

gaborszabo
Автор

Sajnos nálunk Parajdon a Kiskükülőben minden évben egyre kevesebb a hal, pl a paduc eltünt, a domolykó ritka vendég az is méreten alúli. Mindez gondolom a szennyezetség ék, turizmusnak tudható be.

andrassimofi
Автор

A csukák tűntek el az Ágrendszerből nem is emlékszem mikor fogtam utoljára…

dominikbakus
Автор

Szia! Ezek úgy összességében, vagy egy adott vízről valók?
De biztos, hogy lehet benne valami. Kezdjük a Mosoni Dunával, ahogy megépült Véneken a műtárgy és visszaduzzasztották a vizet ami a Rábára is hatással van, megszűnt a sodrás ami szerintem pont a legtöbb folyóvizi halnak kedvező, legyen az békés, vagy ragadozó, valószínű feljebb mehettek ahol még van sodrás.
Itt megint az emberi butaság győzött és a politika nem az ésszerűség! Nem gondoltak arra, hogy miként fog hatni az élővilágra!!! 😞

laszlokormosoi