Моя справа життя. Іграшка тільда. Валерія Мотова

preview_player
Показать описание
Коли найвдаліший час для старту власної справи? Зараз! «Громадське ТБ:Черкаси» продовжує цикл «Моя справа життя» – історії людей, які не бояться йти наперекір планам та втілюють свої мрії у реальність.
Валерія Мотова ще в університеті зрозуміла, що банківська справа – не для неї. І проміняла сухі цифри на шиття м’яких іграшок. Каже, що коли на сімейній нараді вирішували, яку ж спеціальність обрати дівчині, ніхто й подумати не міг, що рукоділлям можна заробити:
– Тато мій завжди казав, що у дівчини має бути така спеціальність, яка зможе її прогодувати, – згадує Валерія. – Ми зупинилися на економічному фаху, адже попит на спеціалістів цієї сфери є. Тож я отримала вищу освіту, маю два дипломи з відзнакою.
Однак після закінчення навчання Валерія не одразу змогла знайти роботу. Тож кілька місяців їй довелося просидіти вдома, і за цей час дівчина змогла заробити виготовленням м’яких іграшок більше, ніж її батько – лікар вищої категорії:
– Спочатку батьки ставилися до цього несерйозно, мовляв – милі іграшки, але це лише хобі, – розповідає майстриня. – Але потім вони все ж мене підтримали, і навіть чоловіка я знайшла саме завдяки рукоділлю, адже такі якості, як терпеливість, скрупульозність він знайшов саме в мені.
Валерія Мотова каже, що хобі з рукоділля з’явилося напередодні Різдва 6 років тому, коли ще студенткою вона шукала подарунки ручної роботи і листівки. Тоді в інтернеті дівчина і натрапила на картинки із зображенням «тільди»:
– Вони якісь душевні! І якщо подивитися на їх обличчя, у них замість очей всього лише дві крапки, є рум’янець, немає рота – тобто кожна людина сама може додумати, який у цієї іграшки чи в ляльки повинен бути вираз обличчя, який настрій повинна вона створити, – говорить Валерія. – Коли я сідаю за роботу, за замовлення, то завжди налаштовуюся на позитивну хвилю. Я вмикаю собі приємну музику і на такому емоційному підйомі я шию ці іграшки. Тобто весь час чимось добрим має супроводжуватися робота.
Майстриня говорить, що кожна людина неодмінно має з любов’ю ставитися до своєї справи, тому навіть не варто починати ходити на неулюблену роботу:
– Я вважаю, що кожна людина мусить світитися від радості, – розповідає Валерія. – Немало важить, чим ми займаємося у житті. Тобто та справа, яка нам приносить заробіток, має нам подобатися. Тоді і сама робота нам скаже «спасибі», і клієнти будуть задоволені і будуть приходити знову і знову.
Зараз Валерія Мотова планує розширювати «асортимент»: незабаром у майстрині з’являться аксесуари для немовлят та дитяча серія одягу. Дівчина каже, що її творчий почерк люди відрізняють з-поміж багатьох інших робіт, і це мотивує рухатися вперед.
Довідка. Тільда – скандинавська іграшка, яку вигадала норвежка Тоні Фінангер. Перша виставка цих ляльок відбулася у 1999 році, і з того моменту популярність Тільди почала стрімко зростати. Нині авторка успішно випускає кожного сезону нові книжки із новими принтами, тканинами та викрійками, однак концепція залишається однією й тією ж – це примітивні м’які іграшки, які складаються з кількох елементів і доволі легко та просто шиються.

Підтримати "Громадське ТБ: Черкаси":

Рекомендации по теме