2024: választások és robbanáspontok a világban. Demkó Attila, Inforádió, Aréna

preview_player
Показать описание

Hány helyen tartanak sorsdöntő választásokat a világban 2024-ben? Mely választások lesznek geopolitikai jelentőségűek a világban?
Mi várható a tajvani választás után? Mi Kína elképzelése a szigetről és a térségről? Mi az USA célja Tajvannal? Vezethet-e mindez fegyveres konfliktushoz, akár háborúhoz a nagyhatalmak között?
Lesz-e Vlagyimir Putyinnak érdemi kihívója, ki nyeri meg az oroszországi elnökválasztást? Változik-e az orosz háborús stratégia a választások után? Lesz e az orosz választásnak hatása az ukrajnai háborúra?
Mi a jelentősége a moldovai választásnak? Mi Románia terve Moldovával? És mi Oroszországé?
Milyen forgatókönyvekkel számol a geopolitikai elemző az amerikai elnökválasztáson? Mit hozhat Közép-Európának, ha a republikánus elnökjelölt győz, és változik-e valami, ha a demokraták maradnak hatalmon?

Demkó Attila, a Mathias Corvinus Collegium Geopolitikai Műhelyének vezetője az Inforádió Aréna c. műsorában 2024. január 15-én. A beszélgetőtárs Exterde Tibor. Podcast.

Iratkozzon fel az InfoRádió YouTube-csatornájára és első kézből értesül a legfrissebb feltöltésekről!

Inforádió. Magyarország hírrádiója. A hírrádió.
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

szuper beszélgetés, nagyon érdekes volt! Köszönjük

szabieger
Автор

Klinton né is förszt lédi volt és mégis csúfosan megbukott...Nem a legszerencsésebb lépés, ha volt elnök felesége a pozíciójára építve akar elnöki posztért versenyezni.Dobrev Klárika esélyei a hatalomra jutáshoz is eléggé szerények...

egonispanovity
Автор

B.b köszönöm a körültekitő tályékoztatást.

albertferenc
Автор

Ha Tajvan nem létezik...hogy lehetett ott választás? 🤔

recskiattila
Автор

Ha nem lett volna ott Nuland, meg nem dicsekszik utána, még el is hinném, hogy nem puccs volt, hanem forradalom. Miközben Oroszországot vádoljuk terjeszkedéssel, a NATO nyomult keletre.

zsuzsannatakacs
Автор

Demkó az a tipusu elemzo, aki igyekszik kozepen maradni. Szives hallgatom geopolitikai elemzeset.

vreader
Автор

Az oligarchiákra épül az USA teljes rendszere. Politikát pénz nélkül nem lehet csinálni. Csak azoknak, akik itthon emiatt kárognak

gyorgyi
Автор

21:17 Ez kulcsfontosságú megállapítás.

maestrohun
Автор

4:07 - Nagyon vicces mondat, egy elcsalt amerikai választások után, és az izraeli keszekuszaság után. Az amerikai választás egyértelműen csalás volt. Sőt, ha kicsit is meditatívan nézzük a dolgot, akkor a covid világjárványt azért csinálták, hogy módosíthassák az amerikai választási törvényt, hogy könnyebb legyen levélszavazatban szavazni, amit meg tudtak manipulálni. Még így sem nyertek volna, ezért kellett további csalás, ami a szavazatokat számláló grafikonon jól látszik. Ilyen a világon nincs, hogy egyszer csak tömegével csak az egyik jelöltre esik be szavazat... - Mindenféle egyéb dolog, amit a tömegek hozzágyártanak, hogy ezért kellett, meg azért kellett, csak járulékos dolga ennek. - Na, most, több millió ember halálát okozták, azért hogy elcsalják a választásokat. Ehhez képest az orosz választások patyolattiszták lehetnek. - Egyébként az oroszoknak is érdekes lehet, hogy tényleg mennyien mennek el szavazni, és tényleg mennyire támogatott Putyin. De van ott más jelölt?
Amerikában volt más jelölt, mint ennek a háttérhatalomnak a jelöltjei? Bush, Clinton, Bush, Clintonné. Sormintának volt benne Reagan és Obama. Ez a két család lényegében ugyanaz. Mint a Coca-Cola és a Pepsi. Mindegy melyiket választod, ugyanaz... Csak adnak egy ÉRZÉST, hogy te választhatsz, és érzelmeket táplálhatsz... mármint hamis érzelmeket. Az érzelem igazi, az érzelem tárgya hamis. Ezzel szemben Oroszországban legalább valódi elnök van.
Szóval Demkó felböfögte burkoltan az amerikai tudati hadviselés dolgait. Burkoltan ezt építené az ember tudatába: Amerika a jó, Oroszország a rossz. Úgy tűnik ez az Orwell tudott valamit... Ezt a tudati szintet, amin megvezeti az amerikai társaság az emberiséget. Ennek "bólogat" Demkó nagyban. Ajánlom a Kapitalizmus: Szeretem! című filmet.

tiborbalogh
Автор

Ha valaki esetleg értette, hogy miként akarta megmagyarázni a mit Demkó, írja már le nekem!

Szóval: az nem nemzetközi kérdés, hogy a kb 200 országból 190 a kommunista kína "egykína" állásfoglalását, és ennek az "egykínának" a népidemokratikus képviseletét fogadja el, és a tajvani demokratikus egykína képviseleletet épp úgy nem ismeri el senki, mint ahogyan a független-önálló tajvant is csak 10-en a kb 200 senki a világpolitikai tényezők közül....

Ehhez képest miről nyökögött kínosan lassan telő perceken keresztül?

Esküszöm egy vakhangot sem értettem a demkó féle


Demkót a nyugatatlantitanács instruálja? Mert ha igen, a legellentmondásosabb köpönyegforgatót találták meg erre a kivitelezhetetlen feladatra....

csabatoth
Автор

Amerikaianak sohasem volt igaza csak irtózatosan emberírtó ereje.

imre