Фізика 11. Розв'язування задач «Вільні електромагнітні коливання в ідеальному коливальному контурі»

preview_player
Показать описание
Фізика 11 клас. Презентація до уроку 36 з розв’язування задач за темою «Вільні електромагнітні коливання в ідеальному коливальному контурі. Формула Томсона».
Мета уроку:
Навчальна. Закріпити знання за темою «Вільні електромагнітні коливання в ідеальному коливальному контурі. Формула Томсона», продовжити формувати навички та вміння розв’язувати фізичні задачі, застосовуючи отримані знання.
Розвивальна. Розвивати уміння правильно розподіляти час; самостійність у навчанні; вміння самостійно застосовувати правила, закони.
Виховна. Виховання дисципліни, чесності, відповідальності.

Онлайн урок для дистанційного навчання від проєкту "Фізика онлайн". За книгою "Фізика 11" за редакцією В. Г. Бар'яхтара, С. О. Довгого.

Якщо Вам сподобалось не забудьте про лайк, підписку та поширити відео серед тих, кому воно теж може бути цікавим.

00:00 Урок розв'язування задач за темою «Формула Томсона. Вільні електромагнітні коливання в ідеальному коливальному контурі»
00:17 Визначте період вільних електромагнітних коливань у коливальному контурі, що складається з котушки індуктивністю 15 мкГн і плоского конденсатора, дві пластини якого площею 48 см2 кожна розташовані на відстані 1 см, а простір між ними заповнено парафіном.
07:03 Ідеальний коливальний контур складається з конденсатора 1 мкФ і котушки індуктивністю 10 мГн. Який максимальний заряд на обкладках конденсатора, якщо максимальна сила струму в котушці становить 100 мА?
12:38 До конденсатора, що входить у коливальний контур, паралельно підключають такий самий конденсатор. Як при цьому зміниться період електромагнітних коливань у контурі?
17:07 У коливальний контур паралельно конденсатору вмикають інший конденсатор, ємність якого в три рази більша за ємність першого, після чого частота електромагнітних коливань у контурі зменшилася на 300 Гц. Визначте початкову частоту коливань у контурі.
23:40 Амплітудне значення сили струму дорівнює 40 мА, а частота 1 кГц. Визначте миттєве значення сили струму через 0,1 мс від його нульового значення.
28:19 Коливальний контур складається з конденсатора ємністю 200 пФ і котушки з індуктивністю 40 мкГн. Конденсатор зарядили до 150 В. Визначте силу струму в контурі в той момент, коли напруга на обкладках конденсатора дорівнює 50 В.
36:36 Сила струму в коливальному контурі змінюється відповідно до рівняння i=0,2 cos⁡〖2∙10^3 t〗, де всі величини дані в СІ. Індуктивність котушки дорівнює 125 мГн. Визначте амплітудне значення напруги на конденсаторі.
43:54 Період вільних електромагнітних коливань у контурі, що складається з котушки індуктивністю 40 мГн і плоского конденсатора, площа кожної пластини якого 25 см2, дорівнює 5 мкс. Визначте товщину шару слюди, що заповнює простір між обкладками конденсатора.
45:04 На скільки змінилася ємність конденсатора, якщо при збільшенні індуктивності котушки в 3,2 разу період коливань збільшився в два рази? Початкова ємність конденсатора дорівнювала 200 нФ.
Рекомендации по теме