Як зацікавити іноземців Україною та як постійно відшуковувати своє? l Деколонізаторки #7

preview_player
Показать описание
Ми постійно чуємо, що західні партнери втомились від війни в Україні. Але як і досі зацікавлювати іноземців темою України? А також як відшуковувати цікавість в собі. Про це у новому випуску «Деколонізаторок» говорять культурологиня Маріам Найем та літературознавиця Валентина Сотникова разом із засновником видання Ukraïner Богданом Логвиненком.

У випуску ви дізнаєтесь, як цікавість є рушійним процесом до пізнання себе та своєї ідентичності. І як цікавість однієї людини може надихнути інших на зміни в суспільстві і країні. А також як російська мова була мовою «безпеки» впродовж довгого часу в Україні. Детальніше дивіться у новому випуску «Деколонізаторок».

00:00 У цьому відео
02:31 Чому цікавість - рушійна сила?
04:01 Чим чіпляє Ukraїner
08:51 Богдан про те, чому покидав Україну
12:36 Чому футбол об’єднує людей?
17:44 Різниця між людьми, що виїхали до вторгнення і тими, хто залишився
24:43 Як російська була мовою «безпеки»
28:41 Що стало каталізатором переходу на українську
31:44 Яку роль зіграли вчителі історії
37:05 Богдан про дослідження свого роду
42:06 Як Ukraïner створює контент
48:02 Хвилеподібність цікавості до України
51:39 Мелодичність і ніжність української мови
56:44 Десакралізація російської мови
1:03:25 Роль українських медіа
1:09:22 Як пробудити цікавість до українського

#суспільнекультура #подкаст #podcast #деколонізація #деколонізаторки #Логвиненко #Ukraïner

Підпишіться та натисніть 🔔 щоб отримати сповіщення про нові відео і трансляції
——

Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Дякую, цікавий випуск!
Колись я була супер шокованою, коли в один момент за кордоном стикнулася з тим, що не лише з іноземцями (як я до того думала), а й з величезною кількість українців у мене абсолютно різне сприйняття/бачення України. Ви дуже влучно підмітили про "законсервованість".
Цікавий феномен для мене лише в тому, що деякі знайомі та друзі, які зараз в інших країнах, які не переживали більшості моментів, що з 24 лютого відбувалися тут, все ще надзвичайно занурені в наш контекст, в курсі всіх новин та змін. При цьому значна частина знайомих в Україні є надзвичайно "відірваною" від реальності. Як мені здається, це просто залежить від оточення та інфопростору, в який людина занурена.

julia_sulyma
Автор

Гарна невимушена розмова вийшла, дякую, що поділилися своїми спогадами і практикою. Обожнюю Ukraїner - це неймовірний проєкт, в який неможливо не закохатися. Б.Логвиненко- для мене прикдад в багатьох речах.

ІринаВ-зо
Автор

Переслуховую по 5-6 разів, бо вмикаю на службі за нагоди відпочити. Так і засинаю під ваші чудові голоси)) теми дуже класні і цікаві, сон викликає спокій і почуття безпеки, коли чую, що не один у цих думках)

МаксТим-их
Автор

Шана Силам Оборни України!🔱 Дякую за проговорення таких актуальних важливих тем!🫂

svitlana_zss
Автор

Вас так приємно слухати. Нікого не перебивають, закінчені думки. І при цьому важливі теми обговорюєте.
Дякую Вам! ❤

MsNoage
Автор

Ви круті. Дякуємо за випуск
Слава Україні!
Слава захисникам України! 🇺🇦

nataliiaolio
Автор

Мені 41рік, я харків‘янка, усе життя розмовляла російською і у 2023 остаточно вирішила повністю перейти на українську. В моєму оточенні близькому і ні, дуже мало Мені дуже болить, що надзвичайно мало дітей розмовляють Особливо боляче, що моя 11-річна донька зі мною теж розмовляє російською, її друзі, Щиро вірю, що вони подорослішають і усвідомлять, що відбувається і перейдуть на

ЕлизаветаГуразда
Автор

Додаю від себе стосовно кардинального впливу вчительки історії в 10-11 класі на погляди.
Віра Іванівна Ткач, величезна вам подяка! Від вас була та сама "перша крапля".

artemyaroshenko
Автор

Яке неймовірне задоволення провести час з такими неймовірними людьми🔥🇺🇦🫶🏻 Обожнюю Ukraїner💛💙 Просто так приємно знаходитись, хоча б віртуально, зі своїми однодумцями, бо в моєму реальному житті це велика рідкість!!! Просто

ЕлизаветаГуразда
Автор

Дуже дякую за такий глибокий і актуальний випуск! Важливо, що ви піднімаєте тему збереження інтересу до України як серед іноземців, так і серед нас самих. Дискусія про те, як цікавість стає рушійною силою для пізнання власної ідентичності, дійсно надихає. Маріам Найем, Валентина Сотникова та Богдан Логвиненко чудово розкрили тонкощі цього процесу. Дякую за вашу працю та за такі цінні думки, які допомагають нам усім краще розуміти себе і наш шлях!

denys_chupryna
Автор

Це дуже класний і корисний контент. І гість. Засмучує, що цкй проект має так мало переглядів 😢

t.u.
Автор

Дуже цікавий випуск. Передивилась два рази. Хочеться повирізати епізоди і повідправляти різним знайомим

tetianaforkash
Автор

Щодо цікавости, то це очевідкривально, коли людина показує те що є, а не те що нам навіяли чекісти. І ми з переляку боялись жити. А воно все таке красиве та дійсно цікаве. Ми не вміємо ще САМОСТІЙНО дивитися. Ми занадто переймаємося, що про нас хтось ззовні подумає.

irynaskvortsova
Автор

Моїм власним рецептом було: почати покроково позбуватися комплексу власної меншовартості, для початку усвідомивши, що прожила з ним більшу частину свого життя (мені 55, киянка, була російськомовною). Перехід до рідної мови, україномовного контенту, занурення у власну історію, повноцінна заміна особистої бібліотеки новими цікавими книжками українською. Робили і продовжуємо усе це робити разом з чоловіком поступово, але неухильно. Нічого *узкоговорящєго у нашому оточенні більше немає. Відкрили для себе величезний пласт власної захопливої культури та мистецтва🤌

ЕленаАндреева-щую
Автор

Чомусь коли кажуть про людей за кордоном, то завжди кажуть про виплати (підтримку приймаючої країни). Але це дуже рідко де є, хіба що в Німеччині, і то там кажуть знайомі що виплати маленькі, на них не прожити. Тому мене дуже тригерить і засмучує коли є таке бачення. Ми, ті хто вивезли дітей в безпечні країни, мусимо всі сили покласти на їхнє забезпечення і адаптацію. Також і самим адаптуватися, знайти роботу, житло, вчити абсолютно нову мову. Це колосальні витрати ресурсу. Тут ніхто нас з обіймами не зустрічає. Сподіваюся, що в таких медіа як ваше скоро можна буде побачити більш чітке розуміння українців за кордоном (звичайних, не зіркових)

yevgeniya.tsymbal
Автор

Мені також українську мову у голову вклала вчителька історії. Історію любила завжди, і це були найкращі уроки ❤️

mariia
Автор

Погоджуюся з учасниками !
Я теж чую, що українською та російською «звучу» по-різному.
І «я українською» подобаюся собі більше 😍

oksanapiskunova
Автор

І ще один коментар на підтримку каналу🫶🏻🫶🏻🫶🏻🇺🇦🇺🇦🇺🇦❤️❤️❤️ Обожнюю Вас, Ви робите якісний, цікавий і наповнений контент💛💙

ЕлизаветаГуразда
Автор

Для мене українська зазвучала круто завдяки футбольному коментатору Денису Босянку.

honest
Автор

Дякую за чудову розмову! Ваш процес роздумів допомагає мені думати теж про багато важливих речей ❤️🙏

tanyakhan