KÖRKORKÉP Sébastien Praznoczy filmje

preview_player
Показать описание
Főszereplők:
Török „Csepke” Enikő
Bertalan Benjamin

B-Boys and B-Girls:
Olivér / Büki-G / Csabee / Attika / Noel / Szilárd / Deli / Hand / Fili / Andi / Viktor / I-ONE / Nency / Dudu / Csepke

További szereplők:
Schimek Dávid
Bozó Csongor
Illés Bence
Parag Martin
Kovács-Szabó Balázs
Móga Georgina
Kovács Nóra

DJ R-Nold
MC Karlo
DJ Stika

Rendező:
Sébastien Praznoczy ​

Fényképezte:
Nagy Marcell

AM:PM Producer:
Soltész Péter
Farkas Roland
Kocsis Bence

Cydfilms Producer:
Csényi Kati
Daniel Young

Executive Producer / Gyártásvezető:
Bényi Dániel

Felvételvezető:
Majoros Zsolt
Kárpáti Dávid

Rendező asszisztens:
Togay Jónás
Majoros Dániel

Focus Puller:
Kovács Attila

Kamera asszisztens:
Tajti Krisztián

Smink és haj:
Bozó Csongor

Stylist:
Bádé Zsófi

Fővilágosító / Grip:
Mona Zsolt
Világosító
Jálik Bence

Helyszíni hangmérnök:
Seres Bálint

Stúdió hangmérnök:
Stámusz Ferenc

AM:PM Music
Méhes Dorina

Cydfilms:
Kozma Eszter
Salzmann Richard

Külön köszönet:
PTE 1367
Apáczai Nevelési és Általános Művelődési Központ
Kővári Kata
Károlyi Barna
...és Pécs City lakosai!!

--------------------------------
Egyből a legfrissebb videók a Punnany Massif Offisöl csatornán: Iratkozz FEL most:

Barátkozzunk a fészbukon:

Punnanyzd be magad TE is! PMC:

Van honlapunk is:
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

A FILM meg nagyon ütős! A zene a képanyag, nagyon el van találva!!! Sok hasonlót! Köszönet!!!

andras
Автор

Srácok ez nagyon ott van, ebben benne van minden.

pekjoe
Автор

A Körkorkép a kedvenc albumom a Punnany-tól es minden egyes dalnak külön jelentése, története van számomra. Mint minden egyes embernek. Ezt a filmet is valaki teljes mértékben át tudja érezni és még utána is sokáig gondolkodik rajta, újranézi többször és lassan fejből tudja mint a dalokat. De van akinek értelmetlen, jelentéktelen és rövid időn belül elfelejti. Én is táncolok, és pontosan tudom milyen érzés próbákon kívül mondjuk a lakásban, vagy az utcán egy-két lábfigurát, lépést táncolni amikor senki sem figyel, majd mások előtt megmutatni a tudásod, és dicsérő szavakat kapni, és csak alapjában véve élvezni amit csinálsz. Ezt az érzést nem lehet megtanulni, látni vagy éppen hallani. Ezt át kell érezni!
Gyönyörű inspiráló film, szép rendezői munka, nagyszerű ötletek, nagyon tetszik! :-)

aronmezoszentgyorgyi
Автор

Átjött az érzés. Átjött minden! :) Jó kis rövidfilm lett szerintem.

guythat
Автор

Nagyon szép a látványvilága, még hangulatos is, de ahogy én látom, meglehetősen üres a kisfilm. A videóban javarészt egy búbánatos lányt és egy búbánatos fiút látunk, szinte nulla motivációval és indoklással érzelmi állapotukra nézve, és arra, hogy mit miért csinálnak, illetve ami motiváció fel is jön, az is meglehetősen kevés.

Nézzük a mély depressziós és magányos fiút: azt hihetnénk, hogy mindez azzal indokolódik meg, hogy elváltak a szülei, emiatt pl. rossz az anyagi helyzetük, az iskolában utálják, vagy elhagyta a barátnője vagy ilyesmi. Ehelyett azt látjuk, hogy saját kocsit vezet, ami közel sem a rossz anyagi helyzetre utal, a csonka család csak képileg tematizálódik, de reflektálatlanul, arról pedig, hogy miért kerüli az iskolát, semmit nem tudunk meg. Helyette kapunk néhány képet, ami látszólag indokolja lelki állapotát: anyja nem ad neki pénzt, és nem pártolja, ha későn jön haza, zaklatja a rendőrségi ügyeivel és azzal, hogy nem jár iskolába. Azaz teljesen érthető anyai reakciók miatt hagyja el sértődötten otthonát a srác, nem pedig azért, mert öncélúan zaklatná mindenféle aprósággal. A film tehát ahelyett, hogy megmutatna bármit abból, ami valóban előidézhetne egy ilyen elszigetelődést és szomorúságot, megelégedett egy gyenge látszatindokkal, így viszont a srác érzelmi állapota inkább tűnik póznak, mint egy környezete által motivált állapotnak.

A fiú azonban még így is több motivációt kapott, mint a lány, vagy a többi szereplő, hiszen a lány családi körülményeiről, szociális helyzetéről végképp nem tudunk meg semmit, így marad számára is az egyetlen kimondott motiváció: azért szomorú, mert csak nézheti a táncórát, és nem vehet/nem mer részt venni rajta - persze indoklás nélkül, hogy miért nem, és azt se tudjuk meg, hogy a szoba, ahol táncol, milyen hely, ami bármit elárulhatna a lány háttértörténetéről. A többi szereplő, akikkel beszélgetnek, és akikkel szomorúan belenéznek a kamerába, szintén inkább tűnnek pózereknek, ahogy fel vannak véve, mint hús-vér, valós problémákkal terhelt embereknek. Ez pedig meglehetősen kevés 20 percre.

Persze kaptunk egy jó táncbetétet, mely legalább egy kicsit mutat valami valósat, viszont ebben a formájában a "körkorkép" leginkább azt sugallja, hogy a magyar hip-hop kultúra pózerekből áll, mivel semmit nem mutat meg a karakterek mélységéből, hátteréből. Így pedig a végső egymásra nézés is üres: akkor lenne ereje, ha tényleg azt látnánk, hogy a közösséget kereső fiú és lány egymásra nézve felismeri, hogy hasonló környezetből jönnek, hasonló motivációk vezérlik őket, hasonló a karakterük, és emiatt felsejlik előttük egy közös jövő ebben a környezetben, hiszen elvileg egy olyan közegben vannak, ami hozzájuk hasonló. Így viszont csak két, - a film által - megindokolatlan frusztrációval és szomorúsággal teli tini néz egymásra, és mivel nem ismerjük a problémáikat, azt sem képzelhetjük el, hogy mit fog megoldani az, ha összejönnek, azon kívül, hogy nem egyedül fog a fiú panelházak tetején üldögélni. Kár érte, mert ebből többet is ki lehetett volna hozni.

Viszont pozitív ellenpéldaként tudom ajánlani az Akvárium (2009) című filmet, ami sokkal jobban, és nagyobb mélységgel dolgozza ki a magányos hip-hop táncos történetében rejlő lehetőségeket.

zeneorult
Автор

Kb az életem minden merengő pillanatában szól a háttérben a Körkorkép vagy az Elveszett album, szóval köszi <3

akosbaranyi
Автор

ez nagyon telibe talált ! hangulat mondanivaló az életérzés a #break #köki #graffiti #k.rajmound #béékásamegyer

mikiburza
Автор

Szuper! :D
20:08-nál mi az a viLLágosító? :)

Spybreak
Автор

Pár napja fotóztam a telefonommal Graffitis falat.
Megy a Riszpekt ! :)

Medvegyuri
Автор

Király is lenne egy olyan punnany massif koncert mint a végén, ahol a tisztelet megy, meg hasonló kaliberű számaik.

MrTare
Автор

Ivós játék: egy Adidas termék -> egy feles

heartseekeryasuo
Автор

Nagyon rossz, hogy a nézők fele se tudja elképzelni mit jelent a brék/graff életérzése, és mit is jelent az utca azok számára, akik ezt megélték még a technológia előtt/kezdetén... Ami fáj, hogy már ti, Punnany sem abba az irányba akartok haladni, nem csoda, hogy a mai tizenévesek nem ismerik az igazi hiphopot vagy az első albumotokat...

Ettől függetlenül hatalmas kisfilm lett!

adamolnar
Автор

minden király volt de ez a sponsorozásos téma kínosan feltűnő volt :(

arturtoth
Автор

minden király volt de ez a sponsorozásos téma kínosan feltűnő volt :(

arturtoth