'Teleportacją przenosi się duszę' | prof. Marek Żukowski

preview_player
Показать описание

Marek Żukowski - profesor fizyki teoretycznej na Uniwersytecie Gdańskim, specjalista od zagadnień związanych z podstawami mechaniki kwantowej. Jego zainteresowania naukowe dotyczą między innymi twierdzenia Bella i interferometrii kwantowej (źródło: Wikipedia). W tym wywiadzie profesor omówił tematy takie jak: teleportacja, kulisy nominacji do Nagrody Nobla, wielki zderzacz hadronów, fizyka kwantowa i wielki wybuch. Zapraszamy do oglądania, Maciej Kawecki & prof. Marek Żukowski | This is IT.

#fizyka #nauka #polska

Spis treści:
00:00 - “Teleportacją przenosi się duszę" | profesor Marek Żukowski
00:46 - Czym różni się świat kwantowy od klasycznego?
05:54 - Teleportacja w fizyce kwantowej
15:15 - Wielki zderzacz hadronów
19:24 - Zeszyt profesora Zillingera
23:45 - Nagrody Nobla
31:15 - Czy będzie możliwa teleportacja na poziomie atomów?
36:33 - Wzajemne traktowanie się przez naukowców
43:50 - Co było przed wielkim wybuchem?
49:20 - Czy Polacy mają szansę na Nagrodę Nobla?

#ThisIsIt #MaciejKawecki
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Fascynują mnie tacy ludzie jak pan profesor gratulacje

krystynamelin
Автор

Pasjami lubię słuchać takich ludzi jak Pan profesor. Pełen podziw dla wiedzy. Dziekuję za ten program.. Pozdrawiam Panow i Ogladających.j.w.

januszwolowiec
Автор

jesteśmy upostaciowioną formą energii.

piotrrossudowski
Автор

Jak miło posłuchać fascynata nauki, który nie jest w sobie zadufany i dzięki temu pięknie opowiada :) Pozdro!

natalia
Автор

Kolejny Człowiek nauki, który jest dociekliwy ale i pokorny. Rzadka teraz cecha wśród reszty butnych i zadufanych w swoją nieomylność.

riddick
Автор

Wspaniały człowiek, wspaniały wywiad. Zakłócony wszakże "wiarą" pana Profesora w globalne ocieplenie...

kazimierzl.
Автор

💥Z nagrodą Nobla współcześnie jest, jak z butami Pana profesora. Może nosić je prawie każdy, bez względu na to, co ma w głowie. Ale, bardzo ciekawa sprawa z tą teleportacją. Według mnie, bardzo dobrym jej przykładem według tłumaczenia na powszedni język przez przez Pana profesora jest śmierć człowieka(oczywiście uznając wcześniej, że nic raz już obecne w przyrodzie/we wszechświecie nie ginie, tylko zmienia swoją formę). ”Ciało zostaje, a dusza ulega procesowi teleportacji“. No bo jeśli, wszystko co duże ma swoje odbicie w tym, co małe i na odwrót i jeśli świat nasz ziemski, w skali otaczającego go wszechświata jest także jego mikroskopijnym odbiciem, to czymże w takim razie jest omawiany świat kwantowy, rzekomo inny od prawideł tego, co obserwujemy, skoro i on składa się na to wszystko, co nas otacza? Fascynująca jest fizyka. Szkoda, że tak późno dane mi było to dostrzec. I na zakończenie, przy całym moim szacunku dla wiedzy, wieku i osiągnięć zaproszonego gościa jest jedna rzecz, z którą warto być bardziej powściągliwym. A mianowicie, chodzi o używanie słowa “nigdy". Słowo to niejednokrotnie było używane wsród wybitnych fizyków, jak np. Albert Einstein i jak czas pokazał było to błędem, gdyż nie dysponowano w ówczesnym okresie informacjami, narzędziami, ctr, którymi dziś współcześnie dysponuje nauka i warto, mimo posiadanego (lub nie)jakiegokolwiek dorobku naukowego mieć tego świadomość. Naukowcy, którzy używają słowa ”nigdy", od zawsze w mojej ocenie wiele tracą. Ale to tylko skromna opinia przeciętnego śmiertelnika.
Pozdrawiam💥

Cybex.
Автор

Jak to zrozumieć? Jesteśmy zbudowani z atomów i jest to świat dla nas obcy? Fizyka kwantowa bada i stara się opisać matematycznie cząstki bardzo małe. I nie mogą badając tą przestrzeń znaleźć spójności z makroświatem. Jak można o czymkolwiek mówić mieszając pojęcia i uznając, że masa się nihilizuje, że ciało traci wymiar, że CZAS się wydłuża. To jest chaos i nieprawdy. I pytanie: skąd wiadomo, że ten foton został teleportowany czyli tu zniknął, a tam się pojawił? Teleportacją jest przesył obrazów drogą elektroniczną?- przecież nie jest to tak! Żaden obraz się nie teleportował- po prostu sygnały elektryczne odtworzyły obraz w odbiorniku . I na koniec stwierdzam, że paradoksów nie ma.
A jak to się dzieje, że jądro składa się z cząstek elektrycznych tego samego ładunku i nie można go rozbić, a powinno samo się rozpaść samoczynnie. Mogę to wyjaśnić.

krzysztofkaron
Автор

Gratulacje za wyroznienie i lecimy jeszcze wyzej !

chillyshotorbitus
Автор

Bardzo dziękuję! Od wielu lat interesuję się mechaniką kwantową, ale nie mogłam zrozumieć jednego zagadnienia. Dzięki panu profesorowi wreszcie kwestię zajarzyłam - i dzięki temu pójdę do przodu w rozumieniu całości.

martacipiszewska
Автор

Przypadek nie buduje zasad fizyki kwantowej. Ani najprostszych reguł matematycznych, na których stoi kosmos. Ani powstania rzeczywistości helis genetycznych, przypadek nie tworzy arcy złożonego, splątanego mechanizmu "przypadku", budującego naturę. Odwoływanie się do przypadku (tego bez cudzysłowu) jest pewnego rodzaju unikiem intelektualnym, niegodnym szerokiego umysłu naukowca.

Przemko
Автор

dla ludzi ważniejsza jest forma przekazu, a nie treść

fyu
Автор

Pokojowe Nagrody Nobla przyznawane ludziom, którzy później brali udział w wojnach i roznych bombardowaniach, budzą wątpliwości co do wiarygodności calej nagrody Nobla.

quantumhealing
Автор

uwagi obu o zachowaniu tajemnicy biznesowej w nauce są tak wstretne, jak zakazy mowienia w falszywej pandemii o eliksirach C19.

stanislawkazimir
Автор

Bo telepatia, teleportacja i podróże w czasie są możliwe i da się to udowodnić 💪

Możemy porozmawiać na ten temat? Dam radę to udowodnić.

madziulkakns
Автор

świetny temat oraz gość, tylko przydałoby się powtórzyc wywiad i pozwolić profesorowi więcej poopowiadać o samej fizyce kwantowej.Kiedy pasjonat opowiada całym ciałem, cudownie sie slucha, patrzy i samoistnie klepki się otwierają😊 świetny kanał i informacje, dziękuje bardzo.Nauka odpowiedziała już bardzo dużo i kiedy połączy się te kropeczki z wiedzą duchową to ....🙃 świadomych myśli i otwartego umysłu życzę.

efixgeqwe
Автор

Przypomina mi oderwanych od rzeczywistosci profesorkow na UJ

kentuckyrain
Автор

Niesamowite, co za wspaniały człowiek nauki, szkoda że tak wybitne " głowy " mają niewielkie szanse pracować w kraju, dlaczego muszą emigrować żeby swój geniusz rozwijać, marnujemy gigantyczne fundusze( pozwalamy po prostu rozkradać) a nasi naukowcy chcąc prowadzić badania pracują w innych krajach. Jaka szkoda .
Wielki szacunek dla Pana profesora profesora

grazynawnuk
Автор

Absolutnie warto pakować kasę w zderzacze i nowe teleskopy, im wieksze predkosci tym wieksza szansa na odkrycie nowych egzotycznych cząstek i zrozumienie działania tego co niezrozumiałe. Być może odkrywając kolejne cząstki bedziemy w stanie w przyszłości wykonywać podróże za nasz układ sloneczny, stworzyć paliwo ktore nam to umożliwi i odkrywać to co nie odkryte. Jednakże, zeby predkość w zderzaczach była wystarczająca do niesamowitych odkryć, powinny one być gigantyczne, najlepiej tworzone na orbicie ziemi wokół ziemi. Są jeszcze rzeczy na świecie, które się fizjologom nie śniły;)

relaxmusicrealsoundsofnatu
Автор

Polityka fizyki się nie czepia, bo to za trudne. Co prawda czepia się jeszcze trudniejszej biologii, ale i tak tego nie rozumieją. Także Noble humanistyczne są teraz polityczne. Z nauk ścisłych być może personalnie komisarze podchodzą przy wyborze, ale na kryptografii kwantowej komisje jeszcze ideologii nie budują

maciejl.