Нова нафтова геополітика

preview_player
Показать описание
Нафта: паливо минулого чи ключ до майбутнього?

❗️Терміновий збір на РЕБ для бійців зі 102-ї бригади ТРО:
Номер картки конверта
5168752106173993

Оберіть зручний спосіб підтримки проєкта 💰:

"Найкращий бізнес у світі - це добре працююча нафтова компанія. Другий найкращий бізнес у світі - це погано працююча нафтова компанія", - нібито сказав Джон Д. Рокфеллер, засновник Standard Oil Company, першого гегемона нафтової індустрії.
Протягом всієї історії людства енергія завжди була невід'ємним фактором зростання якості життя та економічного розвитку. Зміни в цивілізації значною мірою були зумовлені відкриттям нових, більш ефективних джерел енергії. В епоху викопного палива та промислових революцій доступ до сировини визначав результат воєн, а також цикл піднесення та занепаду наддержав, як описав Пол Кеннеді. Центральне місце в цій історії займає нафта, яка допомагала будувати сучасну цивілізацію протягом усього бурхливого 20-го століття.
Тим не менш, після 150 років вражаючого успіху, на думку багатьох, нафта вступає в період занепаду. Те, що було великим нововведенням для Рокфеллера і принесло йому багатство, сьогодні вважається паливом минулого, яке шкодить глобальному клімату і живить автократичні режими.
Як і вугілля в минулому, нафта повинна рахуватися з прийдешнім енергетичним переходом, мотивованим кліматичною політикою і пошуком альтернатив викопним видам палива. Демографічне зростання разом з покращенням якості життя та індустріалізацією протягом всієї історії завжди були пов'язані зі збільшенням споживання енергії. Тим часом, протягом десятиліть світова економіка звикла до необмеженого доступу до відносно дешевих, легкодоступних та економічно ефективних вуглеводнів, які стали символом процвітання та цивілізаційного розвитку. Лауреат Пулітцерівської премії та автор книги "Премія" Деніел Єргін стверджує, що вплив чорного золота на зростання добробуту людства сприяв виникненню феномену "вуглеводневої людини", який відображає залежність від ресурсу.
Але чи можемо ми звинувачувати себе? У світі все ще багато місць з енергетичним дефіцитом, а дешева енергія є невід'ємною частиною розвитку. Висока щільність енергії, легкість транспортування, розвиток технологій видобутку, диверсифікація постачальників, значні запаси та існуюча інфраструктура продовжують слугувати аргументами на користь подальшого використання нафти в економіці - від транспорту до хімічної промисловості. Сьогодні світовий ринок нафти коштує 2 трильйони доларів на рік, що більше, ніж наступні 10 сировинних товарів разом узятих. Нафта становить 30% світового енергетичного балансу, а на викопні види палива припадає майже 80% енергоспоживання.
Пережиток минулого чи стабільний фундамент для майбутнього? Яка правда про нафту? Давайте дізнаємось. Ласкаво просимо до Доповіді двадцятих.

Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Ваш канал один з найкращих україномовних.
Вас приємно дивитися та слухати.
Дякую за Вашу роботу.

ВячеславКачура-кы
Автор

ДЯКУЄМО !!!
Хай живе та працює український ютуб !!!

tefteg
Автор

Дякую вам за роботу та змістовну аналітичну інформацію !
Цікаво та корисно !

SergiiVolya
Автор

Можливий несподіваний фактор. Наприклад, відкриття системи легкого утримання плазми в термоядерній енергетиці. Або й взагалі нового способу добування енергії. Тому ці прогнози розраховані на те що нічого нового не станеться й до кінця століття тренди не зміняться. Але це не точно й лишається не точним, а лиш ІМОВІРНИМ прогнозом розвитку ситуації...

ВіталійОщипко-ме
Автор

Маю сумніви щодо зеленого переходу, а от ядерка нам супер потрібна

notnot
Автор

Дякую! Надзвичайно цікавий та інформативний канал!

Rysnipuzdaa
Автор

гарна робота, молодці, справді цікавий і важливий матеріал, бажаю успіху вашому каналу

sprstrg
Автор

Дякуємо за відео! Хай квітне україномовний ютуб і Україна 🇺🇦🇺🇦❤️❤️💪

anatoliisamoilenko
Автор

Надіюсь я доживу до того часу, коли у цих пустельних мавп закінчиться нафта і вони пересядуть з мазераті на верблюдів

maxkavinski
Автор

Молодці! Дуже якісний контент. Тішусь, що є можливість дивитись такі відео українською!
Підтримуємо збір! Слава ЗСУ!!!

procuratorofjudeapontiuspi
Автор

Нафтові гамнати давно забезпечили собі майбутнє у період 'зеленої енергетики' - вся нафта тепер йду у пластик, який ми тоннами продукуємо і викидаємо в природу смітник. Зайдіть в любий магазин, там продають купу товарів, які фасовані і загорнуті в подвійну чи потрійну інколи пластикову упаковку. Подекуди тари більше ніж товару. 2/3 цієї непотрібної пластикової упаковки можна замінити або взагалі не використовувати без будь яких наслідків чи погіршення якості...

LasersWorkshop
Автор

Комент на підтримку каналу та збору для захисників України

mikemelnik
Автор

Велика Дяка, за плідну працю❕Доступна інфо. 🤌🏼

alexdamon
Автор

Інтелігентно, виважено, з повагою до глядачів. Дякую Вам за вашу роботу! Дуже цікаво!

lpziolt
Автор

Майбутнє за атомними станціями. Україні треба брати приклад з Франції та будувати більше атомних реакторів.

DIMON
Автор

А як по мені:
країни Латинської Америки збільшать видоюуьок нафти;
Китай не може бути збільшуваним споживачем нафти в ближньому майбутньому, оскільки має найбільший прогрес в електрофікації та зеленій енергетиці вже зараз.
І чому це "розумні мужі" важають що до 2045р. масова частка електпомобілів не зможе становить 85%.
І по статистиці- в Україні в 2023р. по новим авто 21% становили електромобілі.

богданподвайцатник
Автор

Як завжди все цікаво та корисно знати
Хай квітне Український ютуб 🇺🇦👍👍

myhcqpb
Автор

Дуже крутий випуск. Рекомендую подивитися фільм "Будівничі Америки".

SergiyParkhomchuk_vyshyvanka
Автор

Було б цікаво подивитися про такі альтернативні види енергії як енергія пекла, типу як в Ісландії. Чи можна закачати воду на глибину 3-4км а потім її дістати, цікаво чи є щось таке?
Або ще є англомовні ролики про енеогетичні острови, острів вітряків, який генерує мільярди енергії. Якщо у вас буде час і бажання, подумайте над цими проектами.

JesonLee-ni
Автор

Не вистачає тайм-кодів, дуже довге відео

mtytarenko