Jak zmieniała się technologia produkcji wełny mineralnej?

preview_player
Показать описание
Mimo ze na rynku są inne materiały izolacyjne, to jednak od lat wełna mineralna jest materiałem pierwszego wyboru. Sama technologia wytwarzania jest w zasadzie taka sama, aczkolwiek udoskonalana, szczególnie jeśli chodzi o stosowane lepiszcza.
Najkrócej mówiąc, proces produkcji polega na topieniu substancji składowych wełny w temperaturze ok. 1000 stopni Celsjusza, a następnie poddaniu ich procesowi rozwłókniania. Do tworzących się włókien dodawane są substancje spajające, zwane lepiszczami, a także środku hydrofobowe, zwiększające wytrzymałość produktu końcowego, czyli izolacji. Z takiego materiału wytwarza się maty, płyty oraz wełnę w formie granulatu.
To, co zmienia się w wełnie, to jej parametry – mówi Prezes Knauf Insulation Polska Mirosław Faluta. Termoizolacyjność, izolacyjność dźwiękowa, niepalność – to są cechy, nad którymi wciąż są prowadzone prace, by je poprawiać.

#KnaufInsulation #lzolacjaDachu #WełnaMIneralna#Wełna #WełnaKnauf #KnaufInsulation #Izolacja #IzolacjaDomu#IzolacjaDachu #Termoizolacja #Termomodernizacja #WelnaKnauf
#Energooszczędność #EfektywnośćEnergetyczna #Dobrostan #Knauf#WełnaMineralna #OszczędzanieToIzolowanie #NiższeRachunki #NowyDom

Projektujemy i produkujemy nowoczesne, ekologiczne materiały do izolacji domu, zapewniające ciszę, komfort i bezpieczeństwo ogniowe jego mieszkańcom. Wierzymy w więcej. Więcej dobra i ciepła i niższych rachunków. To nasza pasja, misja i wizja.

Mirosław Faluta
Country Manager Poland & Baltics Knauf Insulation

Z branżą budowlaną jest związany od ponad 25 lat. Od roku 2017 jest Country Manager’em
w firmie Knauf Insulation. Z wykształcenia inżynier budowlany, specjalizacja budownictwo wodne Wydziału Budownictwa Politechniki Szczecińskiej.
Aktywnie działa w Stowarzyszeniu Producentów Wełny Mineralnej (MIWO), którego celem jest kształtowanie w świadomości społecznej pozytywnego wizerunku wełny mineralnej skalnej
i szklanej, szerzenie wiedzy o korzyściach ze stosowania jej do izolacji budynków oraz propagowanie różnorodnego zastosowania wełny w budownictwie i przemyśle. Mirosław jest także w gronie firm współzałożycieli inicjatywy „Fala Renowacji”, która zajmuje się zagadnieniami związanymi z efektywnością energetyczną budynków.
Najbardziej fascynujące w mojej pracy jest współdziałanie z innymi ludźmi. A prywatnie? Każdą wolną chwilę spędzam aktywnie, uprawiając swój ogród.

Oraz na naszych profilach w mediach społecznościowych:
Рекомендации по теме