Prądnica jako perpetuum mobile???

preview_player
Показать описание

Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Działaj i próbuj nie słuchaj nikogo . Myśl sam reszta przyjdzie z czasem . Zrobiłem układ z kołami zamachowymi z dwa lata temu. Tylko wtedy nie byłem świadomy, i kupiłem zwykłą prądnice . Czas to zmienić dzięki za nagranie . Potrzeba matką wynalazków 💪💪💪💪

selwajedyny
Автор

W takim układzie jak proponujesz musisz dać mocniejszy silnik 3f, dołożyć koło zamachowe i odpowiednie przełozenie i jakiś wynik uzyskasz ale czy da rade to obciążyć dodatkowym urządzeniem...hmm
Z tego co udało mi się wyszperać i przeanalizować to jeśli nie masz generatora który będzie pracował w małych obrotach np 60-100obr/min to nie ma co podchodzić do sprawy. Moim zdaniem to: generator 3f i stabilne 220v przy niskich obrotach 60-100, koło zamachowe, przekładnia i silnik 3f o wystarczającym Nm aby napędzić generator. Tylko z wolnymi obrotami jest szkopuł taki że zmiana o kilka obr mniej lub więcej da albo za niskie/wysokie napięcie. Trzeba pomyśleć o naprawde stabilnych obrotach.

dragodee
Автор

Lepiej nie ryzykować przyjdą odpowiednie służby i zarekwirują wszystko Kanał zamkną... nie warto chwalić się perpetum mobile dla głupiej nagrody 1mil € która jest przewidziana za taki wynalazek
;)

AdamMaszynotwor
Автор

Autorowi szacunek i serdeczności ślemy za inspirację.

leszekrozen
Автор

Jeśli ludzie potrafią serio rozkminiać inżynierskie problemy, jakich rozwiązanie powinno doprowadzić do działania takiego generatora wolnej energii i jeszcze rzucają uwagi w stylu "nie przejmuj się, nie słuchaj, działaj, w końcu Ci się uda i pokażesz im wszystkim!", to czas umierać.
Fizyka jest nauką ścisłą. Opartą o matematykę. Perpetuum mobile jest niemożliwe. Bo gdyby było możliwe, choćby lokalnie, to znaczy, że uzyskalibyśmy możliwość podróży w czasie a co za tym idzie złamalibyśmy kauzalną (przyczynowo - skutkową) strukturę rzeczywistości - skutek mógłby wyprzedzać w czasie swoja przyczynę. Czyli np. wnuk mógłby się cofnąć w czasie i zabić swojego dziadka zanim ten spłodziłby ojca...
Przyczyna NIGDY nie następuje wcześnij niż skutek, nawet w teorii względności, jeśli zdarzenie A jest przyczyną zdarzenia B, to nie ma takiego pola grawitacyjnego ani ukłądu odniesienia, w którym zdarzenie B zaszłoby przed zdarzeniem A. Owszem, może się kolejność zdarzeń odwrócić w pewnych układach odniesienia, ale tylko, jeśli nie są wzajemnie związane ciągiem przyczynowo - skutkowym - są kompletnie niezalezne.
"Generator wolnej energii" jest takim samym pomysłem, jak idea płaskiej ziemi. Już można się sprzeczać, czy antyszczepionkowcy gdzieś nie mają racji, czy należy się obawiać 5G, ale nie o coś, co łamie już nawet nie fizykę, ale... metafizykę.

pokrec
Автор

Fizyka fizyką, matematyka matematyką, może jeszcze nie wszystko odkryte. 100 lat temu gdyby ktoś powiedział, że będzie się dało wyprodukować prąd ze słońca też by powiedzieli ze to niemożliwe.

daroo
Автор

Nie znam się na elektryce ale czytałem opracowanie polskiego fizyka który twierdzi że coś takiego jest możliwe ale nie da się tego zastosować na masową skalę ponieważ jest za mała sprawności.Opisuje zamianę energii na konie mechaniczne.

krzysztofstencel
Автор

Witam
Nie chcę zniechęcać.
M prawie 56 lat.
W szkole zawodowej jak wtedy byłem taki sam miałem pomysł i o nim opowiedziałem tamtejszemu elektrykowi.
I powiedział tak, : robiono już coś takiego i nawet działało.
Ale nie ma to żadnego sensu, powiedział.
Czemu ?
Zapytałem .
Bo samo że sobą będzie działać i to co momentu kiedy zużyją się części które zużyć się mogą.
A tak jak by użyć czyli wziąć energii z silnika czyli zrobić koło pasowe podwójne to przy próbie wzięcia energii nie działa.
Bo silnik ma za małą moc bo prądnica daje za mało energii.
A jak wziąć prądu z prądnicy to silnik staje bo ma za mało siły bo znawu prądnica daje za mało energii elektrycznej
Sumując odpowiedź elektryka zrozumiałem tak.
Że albo silnik nie da rady bo energii nie starczy albo prądnica nie da rady bo też energii nie starczy.

Dalsze moje przemyślenia, wtedy były takie.
Można zrobić przy mocniejszym silniku i mocniejszej prądnicy.

Dalej mi odpowiedział że będzie analogicznie jak przy mniejszych parametrach.
Tyle że może by można było coś uzyskać na bok.
Czyli uszczknąć cokolwiek ale może by musiały być dużo dużo większe parametry silnika i prądnicy.
Ale mogło by to być nadal bez sensu bo za wielkie koszty do uzyskania jakiegokolwiek efektu uzyskania korzyści poza systemem
Czyli mocy silnika lub mocy prądnicy.
Tak że już wtedy moje zamysły ostudził.
Ale nie załamuj tak.
Próbuj.
Może nie miał racji ten elektryk.
A może na tamten czas materiały i technologia była daleko z tyłu ?
Nie wiem działaj i pokaż efekty.
Trzymam kciuki.
Pozdrawiam serdecznie.

konradwojcik
Автор

Witam. No cóż Leonardo da Vinci wymiślił perpetum mobile w swoich czasach. Może w naszych czasach jest jego naśladowca. Panowie i Panie bądźcie optymistami. Pozdrowienia

marekkozun
Автор

Azjaci robią takie mixy i z filmów wynika że działa. Mała podpowiedź nie używaj pasów klinowych spróbuj na płaskich od rozrządu stawiają mniejszy opór. Pozdrawiam.

marekjabonski
Автор

W indiach takie robią te sukienkowe inżyniery .... całe wsie zasilają a jak przyleci do anglii to lodówki nie potrafi ogarnąć ...

inteligentnydom
Автор

Jakby udalo Ci się z silnika 1kw lub 1, 5kw zasilany z sieci ktory by napedzal pradnice uzyskać 4-5kw to jmasz super sukces.

ahmedamadov
Автор

I jak wyszła próba połączenia? Jest "perpetuum mobile"?

magnetic_free_energy
Автор

Lewar energii jest tu potrzebny ale jaką sprawność można by było uzyskać tego nie wiem. Lewarem powinno być tzw. koło zamachowe, wszyscy wiedzą co to jest ale nie wszyscy rozumieją o czym mówią. Dawniej robiono wiatraki młyny zbożowe z czterema skrzydłami dziś w turbinach wiatrowych stosuje się trzy skrzydła, które są pewnego rodzaju kołami zamachowymi. Cztery skrzydła turbiny równoważyły by się same ze sobą i czekały na wiatr a trzy są ideałem wykorzystującym również grawitację. Do lewara prądnicy 2 kW należało by zbudować koło o średnicy 1m i wadze 200 kg. ( opór prądnicy przy obrotach 950 obr./ min = 20 Nm) Pas transmisyjny powinien być założony na obwodzie koła ale w tym momencie obroty spadają na łeb. Siła x ramię daje nam lewar więc teoretycznie silnik napędzający ten układ może zużyć mniej energii niż układ wyprodukuje, będzie to efekt rozpędzonego samochodu jadącego po idealnie poziomej drodze, niskie zużycie paliwa ( prądu). Moim zdaniem taki układ - prądnica prądu stałego, silnik prądu stałego napędzający prądnicę i koło zamachowe obciążone trzema wyważonymi obciążnikami na obwodzie, ładuje magazyn energii przez całą dobę . Można by też zbudować układ ze zwalniającym kołem zamachowym i czerpać energię kinetyczną koła, doładowując pulsacyjnie obroty za pomocą tłoka elektromagnetycznego.

MirosławOzierański
Автор

eee maszyna synchroniczna - polecam poczytać w starych książkach 😆 A perpetuum mobile - tu nie zadziała, bo są straty energii, nie ma procesu, który dostarczałby energii ekstra na ich pokrycie.

MarcinWloszczyk
Автор

Żyjemy niestety w świecie gdzie skutkiem pewnego działania jest taki a nie inny wynik. Kiedy skutek będzie jego przyczyną A TO WTEDY TAK DAMY RADĘ.

witoldolbrych
Автор

Połącz paskami ale na 100% nie bed, ie działać bez końca.. trzeba policzyć straty na paskach klinowych i odliczyć sprawność elektryczna. Free Energy to ściema jakich mało- prawo zachowania energii.
PS. Jaką farba malujesz prądnice?

rafah
Автор

I jak tam koleżko? Masz już to perpetuum mobile? 😂 10 miesięcy to wystarczająco dużo czasu, aby zamontować dwa koła pasowe i połączyć je odpowiednim paskiem napędowym.

krisgw
Автор

Ok kręci się ale jak złapiesz ten silniczek na górze to praktycznie mocy nie ma i zatrzymasz go ręką, lepiej zrób video test i zepnij generatory razem to jak myślę da podobny efekt jak zapięcie krokowców razem

profisir
Автор

Ciekawi mnie ile tak jadąc sobie na rowerze jestem w stanie wygenerować prądu z twojej prądnicy, na przykład codziennie po 30 minut dla zdrowia a prądnica zamiast sztucznego oporu w kole, jak są teraz takie konstrukcje nie efektywne. :) do trenigów. Ciekawe czy nagrzał bym sobie wodę na herbatkę lub kawę.

therednask