ChatGPT pisze pracę magisterską.

preview_player
Показать описание
Czy ChatGPT napisze pracę magisterską? W tem filmie prezentuję ciekawą metodę wykorzystania sztucznej inteligencji do tworzenia długich treści. Nie tylko prac dyplomowych, ale również raportów, opowiadań, rozbudowanych artykułów czy powieści.

Prompty (polecenia) z tej metody oraz inne techniki promptowania znajdziesz w e-booku, który teraz możesz dostać gratis pod adresem:

Zapraszam też na Facebooka:

Możesz wesprzeć moją działalność poprzez:

Patronite (Patroni minimum raz w miesiącu otrzymują dodatkowy zestaw wiadomości, ciekawostek i porad, które nie znalazły się w moim podstawowym newsletterze ani w filmach na You Tube):

Lub postawić mi kawę na:

Wielkie dzięki za Twoją pomoc - to pozwoli mi pożytkować więcej czasu na zgłębianie i prezentowanie Wam różnych zagadnień związanych z AI.

Nie zapomnij też proszę o subskrybcji tego kanału na YouTube 🙂
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

UWAGA wyjaśnienia w sprawie cytatów, przypisów itp.
Teoretycznie, od strony technicznej, jest małe prawdopodobieństwo, że model zacytuje dosłowny fragment książki. Piszę teoretycznie, bo o dosłowne kopiowanie artykułów OpenAI (ChatGPT) został oskarżony przez New York Times. Technicznie, w dużym skrócie - model uczy się wzorów i schematów tego jak wygląda treść, a potem odpowiadając po prostu przewiduje następne słowo. Nie przechowuje kopii danych treningowych. Co najmniej od czasów pozwu NYT (grudzień 2023) model zazwyczaj odmawia udzielania cytatów (chyba, że są one na tyle sławne, że funkcjonują nie tylko w obrębie danej książki – zatem czasem potrafi cytować 😉) zasłaniając się właśnie prawami autorskimi. W praktyce, jeżeli EKSERYMENTUJECIE z ChatGPT, to:

- pamiętajcie proszę o halucynacjach. Sprawdzajcie koniecznie wszelkie nazwy własne, a także cytaty, przypisy itp.
- tak jak mówiłem model nie zrobi wszystkiego za nas. Jest świetny w laniu wody, ale wszelkie „twarde dane” lepiej weryfikować lub szukać i wstawić manualnie.

Powodzenia 🙂

i-kumam
Автор

Bardzo fajnie i merytorycznie mówiłeś. Super wiedza. Subskrybuje.

teksta
Автор

Materiał wydaje się pomocny. Trzeba by go przetestować w praktyce =użyć przy pisaniu jakiejś realnej pracy. To na razie przede mną. Alę wstępnie ląduje wysoko na mojej liście przydatnych materiałów na ten temat, którą właśnie tworzę. Dzięki!

michalstolarczykKRK
Автор

Super kanał :) Dzięki wielkie za ebooka! Na pewno się przyda :)

maciejgrzyb
Автор

Dostrzegam na półce "Helgoland. Sens kwantowej rewolucji" Carlo Rovelli :)

michalstolarczykKRK
Автор

Zastanawiam się co jest w sytuacji gdy mamy samodzielnie napisaną prace i przepuścimy ja przez chat-gpt aby sformatowała/przepisała dany tekst lepiej. Jak wtedy wygląda sytuacja z plagiatem?

Patryk
Автор

Świetny filmik. Mam pytanie do twórcy kanału. Jak sformułować polecenie by chat gtp napisał mi rozdział w mojej pracy uwzględniając bibliografię, i stworzył przypisy do tego tekstu i podał książki i strony, ktorymi się sugerował przy tworzeniu tego tekstu

pitertur
Автор

Hej. świetny odcinek. Poruszone zostały prawie wszystkie kwestie, oprócz przypisów do generowanych treści. Co w tym przypadku?

ilikemusic
Автор

Super robota, mam pytanie bo widziałem, że w komentarzu na dole mówiłeś, że chat gpt-4 ma dostęp do plagiatów, jest tu może ktoś lub Ty masz taką wiedzę, kto już pisał prace przy użyciu chatu gpt i wie ile miała taka praca % plagiatu i czy przeszła przez system anty plagiatowy wykorzystywany na uczelniach ?

szymonpasnikowski
Автор

Czy jeśli wrzucę do Chat GPT mój cały rozdział o celach, hipotezach itd. z mojej pracy magisterskiej, to czy program plagiatowy może to wychwycić?

joasia
Автор

Do jakiego czasu Chat GPT-4 ma dostęp? 3.5 informuje, że sięga do pazdziernika 2021 roku. Mam temat, który obejmuje konflikt na Ukrainie (ten z lutego 2022r.) czy GPT-4 ma świeższy dostep do informacji?

mikson
Автор

Ciekawy materiał. Sam postanowiłem pisać licencjat w oparciu o chat gpt (wersja darmowa) ale mam straszny problem z źródłami. Właśnie często dostaję takie, które nie istnieją albo bot podaje mało konkretów. To znaczy jest tego za mało żeby sprawdzić dany artykuł czy książkę i konkretnie zacytować lub zwyczajnie podać jako źródło.

Mam ogólnie napisany cały pierwszy rozdział ale nie mogę żadnych źródeł podać przez braki w funkcjonowaniu bota lub mój brak umiejętności w wydawaniu mu poleceń 🙃

aizensosuke
Автор

Opłaca się kupić wersję Plus? Bo właśnie zastanawiam się czy dużo ona zmienia w działaniu chatu i czy opłaca się wydawać te 20$ :p

VINEXUSx
Автор

Cześć! Na wstępie muszę przyznać, że Twój materiał bardzo mnie zaciekawił i na pewno zostanę z Twoim kanałem na dłużej. Po drugie - mam zamiar napisać pracę licencjacką o sztucznej inteligencji, a raczej o wykorzystywaniu jej w jednej z dziedzin. Moja praca będzie pracą teoretyczną więc potrzebuje jak najwięcej dobrych artykułów naukowych. Problem w tym, że większość owych artykułów została opublikowana po wrześniu 2021, zatem gpt nie ma do nich dostępu. Czy w takim przypadku jest sens korzystać z gpt4 skoro nie będzie on w stanie wyszukać odpowiednich tytułów, przeanalizować znalezionych prac i w dodatku wyciągnąć wniosków? Czy google bard może być bardziej pomocny i jest szansa ze uda się napisać pracę wyłącznie przy jego pomocy? Proszę o jakiekolwiek porady lub pomysly, które mogłyby mi się przydać. Trzymaj się!

justawhiteguy
Автор

Cześć, a czy da się coś zrobić z cytowaniem? u mnie pojawia się komunikat "Niestety, nie mogę zacytować fragmentów książek, ponieważ zawierają one chronione prawem autorskim treści. Mogę jednak pomóc w sformułowaniu artykułu naukowego na podstawie informacji ogólnych i wiedzy ogólnodostępnej."

mmmmm
Автор

Fajniutkie, dziękuję!!!
🗨🗯🧋🗨🗯🧋🗨🗯🧋🗨🗯🧋
🗨🗯🧋🗨🗯🧋🗨🗯🧋🗨🗯🧋
🗨🗯🧋🗨🗯🧋🗨🗯🧋🗨🗯🧋
🗨🗯🧋🗨🗯🧋🗨🗯🧋🗨🗯🧋
🗨🗯🧋🗨🗯🧋🗨🗯🧋🗨🗯🧋
🗨🗯🧋🗨🗯🧋🗨🗯🧋🗨🗯🧋

RobieMVPAplikacjeKarolBocian
Автор

Cześc . Czy do napisanej pracy mgr Chat jest w stanie zrobić gotowe metody badawcze?

magnevitaMC
Автор

Mam problem ze wskazywaną literaturą, wygląda na to, że chat wymyśla pozycje. Czy komuś udało się to obejść?

dorotaszpreniec
Автор

Cześć. Dobry film. Jedno zastrzeżenie - piszesz prompt, że chcesz tekst na 1500 słów, jednak niezależnie ile razy próbowałem oraz jak złożone tematy wybierałem, ZAWSZE artykuł kończył się na ok 700 słowach. Zawsze po ok. 3 prośbach "kontynuuj", ostatnim akapitem było podsumowanie. Liczyłeś kiedyś te słowa, czy założyłeś, że to co widzisz to 1500 słów? A może masz jakiś tajny sposób? :> Pewnym obejściem tego jest rozbicie artykułu na pomniejsze rozdziały i prośby o wygenerowanie teksty dla każdego z nich, ale pytam o sytuację, w której za jednym razem wypluwa tekst na 1500 słów lub więcej. BTW. korzystam z GPT4. Powodzenia w dalszym rozwoju kanału!

michadruzgaa
Автор

Hej czy parafrazowanie przez chat gpt może wykryć plagiat, jeśli poda się źródło ?

monikamatlewska