'Agent Jego Świątobliwości' Karol Kowal | KONKURS | pyszny kawał historii!

preview_player
Показать описание
Opowieść o zakonniku mścicielu, w samym sercu historycznych wydarzeń, wokół politycznej zawieruchy i spisków połowy XIX wieku – "Agent jego Świątobliwości" Karola Kowala.

📜 REGULAMIN KONKURSU:

- Organizator: Olga Kowalska i Wydawnictwo Warbook.
- Konkurs trwa: Od 21 listopada do 31 grudnia 2020.
- Zwycięzcy: Zwycięzca zostanie wybrany po 31 grudnia 2020.
- Uczestnikiem konkursu zostaje osoba udzielająca odpowiedzi na pytanie konkursowe, w formie pisemnej, w komentarzach pod tekstem.
- Koszt nadania nagród ponosi organizator. Termin zgłaszania się po nagrodę to 10 dni od podania wyników konkursu, po którym to terminie zwycięzca automatycznie zrzeka się nagrody w przypadku niepodania swoich danych do wysyłki. Nie wysyłam nagród poza granice RP.

📌 Nie zapomnijcie zajrzeć na:

🎵 Muzyka:
Licensed under Creative Commons: By Attribution 3.0 License

Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

KONKURS ZAKOŃCZONY! Gratulacje dla Tylko Czytam :)

WielkiBuk
Автор

Bardzo lubię te Wydawnictwo.Wiele razy sięgam po ich książki.Mi się wydaję, że to może być bardzo ciekawa powieść.

detektywmonk
Автор

Bardzo cenimy dobrze skrojone historie historyczne!

PopPopaPopem
Автор

Bardzo często sięgam po książki wydawnictwa Warbook, lubię poczytać o szpiegach, konfliktach wojennych. Książka zdecydowanie dla mnie. Jeżeli chodzi o ulubiony okres historyczny to jest okres wypraw krzyżowych, historia związana z Templariuszami oraz okres II wojny światowej. Lubię poczytać o zakulisowych działaniach polityków, o rozgrywkach między szpiegami, jak i o działaniach na polu walki. Warbooki to również książki z alternatywną historią, dotyczące przyszłych konfliktów zbrojnych, walk z terroryzmem itp. Trudno przypisać im okres historyczny, ale są bardzo wciągające. Gorąco polecam pozycje Marcina Ciszewskiego, , Invictus"- rewelacyjna, alternatywna historia! Pozdrawiam.

jolakaminska
Автор

Najbardziej lubię czytać książki opowiadające o II wojnie światowej. A w szczególności o tematyce obozowej. Nie mogę się nadziwić jak człowiek człowiekowi mógł dokonać tyle krzywd zamiast wspierać się mimo wszystko. I nie wiem jak jeden człowiek mógł dokonać rewolucji praktycznie całego świata.

patrycjazado
Автор

Moja ulubiona epoka historyczna to wiek XX. Tyle się działo... Tyle zmian i kulturowych i politycznych, a przede wszystkim ogromny, piorunujący postęp w niemalże wszystkich dziedzinach! Co chwilę z tych czasów odkrywam coś nowego, coś ciekawego i zaskakującego;) Ostatnio też, dzięki twórczości sióstr Bronte zafascynowała mnie historia, kultura i obyczaje XIX wieku ;)

maami
Автор

Oooo, świetnie to brzmi. Coś dla mnie.

imafishman
Автор

Ostatnio moją ulubioną epoką historyczną jest średniowiecze przez książki pani Elżbiety Cherezińskiej

magosiarosinska
Автор

Zawsze zdawało mi się, że najbardziej lubię czasy II Rzeczypospolitej. Jednak po kilku znakomitych książkach (np. "Turnieju cieni" Cherezińskiej czy "Warszawiance" Żmiejewskiej) odkrywam dla siebie wiek XIX. Niby tak obszernie omawia się go w szkole, ale przez mnogość i tempo wydarzeń na wszystkich światowych frontach jest w nim wciąż mnóstwo zaskoczeń. Czuję, że i ta książka się w to wpisuje!

kasiagorska-fingas
Автор

Mnie zawsze najbardziej przyciągają książki osadzone w czasach belle epoque - zdecydowanie zatracam się w dekadenckich klimatach :)

MrsCeder
Автор

Ja lubię czytać o okresie okupacji i zaraz po niej. Ludzie byli świadkami i ofiarami terroru o skali niespotykanej w dziejach i uważam że każdy powinien coś na ten temat wiedzieć żeby docenić to co teraz mają

magorzatazarlak
Автор

Wiktoriańska Anglia. Dużo opisów przyrody, kwiatów i ogólnie natury

sawomirpiwodzki
Автор

Starożytność ponieważ się wiąże z tajemniczymi piramidami i Sfinksem ale także z magiaczna cała mitologia grecka. Cudowne tajemnicze czasy w których człowiek miał wiele czasu na podziwianie przyrody i odkrywanie świata który do końca nie był zrozumiały

karolinamyka
Автор

Dwudziestolecie międzywojenne. Z jednej strony odzyskanie przez Polskę niepodległości, patriotyzm, dworki, konie, wojsko, pensje dla dziewcząt, tradycja, z drugiej szalona, wręcz galopujaca nowoczesność :odbudowa kraju, Gdynia, nowinki techniczne, aparaty fotograficzne, samochody, aeroplany, teatry, kabarety, kina z ich wielkimi gwiazdami, wystawne życie. A w tym wszystkim kobiety które właśnie zyskały prawa wyborcze, które wreszcie mogą stanowić o sobie, malować się, porzucic długie suknie i długie wlosy, wybrać się na studia lub zostać artystkami a nawet pilotować te cudowne aeroplany będąc przy tym cały czas pięknymi kobietami, takimi którym szarmanccy mężczyźni kupują, kwiaty, czekoladki i perfumy.

crazydaisy
Автор

Ja osobiście bardzo lubię Rzym i czasy gladiatorów, który musieli walczyć na śmierć lub życie.

dariak
Автор

Bardzo lubię książki dziejące się w przeszłości!

pjeczarka
Автор

Bardzo chciałabym usłyszeć recenzję książki "Głową w dół" Michała Gacka. Może jest jakaś szansa? ;)

agnieszkagiera
Автор

Czy fabuła toczy się tylko w Polsce czy w całej Europie ?

nonperson
Автор

Dla czytelnika wszechstronnego NIE MA ULUBIONEJ EPOKI HISTORYCZNEJ.Można na całe miesiące utknąć w średniowieczu, wertować historię Tudorów, a można całe sezony celebrować pozytywizm dochodząc aż do 2 wojny światowej, a ten temat jest NAJCIĘŻSZY, zwłaszcza HOLOCAUST, temat rzeka... Ciekawe jak w przyszłości opiszą naszą epokę, Millennium?Czy historia rozliczy nas sprawiedliwie?Czy utrze nam nosa pandemia...

sylvgree
Автор

Niestety ale trudno mi jednoznacznie zdeklarować się. Wszystko zależy od tego na ile autor zainteresuje mnie swoją wizją, swoim postrzeganiem tego co się wydarzyło i jakiego języka do opisania wydarzeń używa. Ostatnimi czasy na nowo moje zainteresowania dość mocno skupiły się na naszym polskim okresie międzywojennym, na tym jak po 123 latach niewoli rodziło się na nowo państwo, o specyficznych uwarunkowaniach historycznych, przemianach cywilizacyjnych, trudnościach wynikających z różnorakich norm moralnych, wizjach dotyczących zasad funkcjonowania państwa, ścierania się różnorakich poglądów wśród elit i do tego tragicznym zakończeniu tego trudnego okresu jakim był wybuch II wojny światowej. Poznanie tego procesu, aczkolwiek czasami nie do końca jednoznacznie pozytywnie ocenianego przez historyków, budzącego kontrowersje i negatywne koniugacje, pozwala jednak na uświadomienie sobie, że czasami konieczne jest podporządkowanie interesów jednostki celom nadrzędnym, że bez wyrzeczeń nie da się zbudować nowego tworu, nowego państwa, że nie mnogość barw, folklor są najistotniejsze. Dobrze się dzieje, że dość bogata literatura o tym okresie pozwala w sposób szeroki i z różnych perspektyw, czasami nawet ironiczny czy pełen humoru, popatrzyć na ten ważny okres w dziejach Polski

sylwesterwodarczyk
visit shbcf.ru