Dan 41: Kdo ima prav

preview_player
Показать описание
Pogosto se prepiramo kdo ima prav, kdo ima bolj prav, kdo je imel prej prav... Vsi se kdaj delamo pametne brez potrebe, čeprav pogosto informacij nismo sami lastnoročno preverili in preizkusili, da bi lahko trdili, da vemo, o čem govorimo in da je to, kar smo slišali ali nekje prebrali zares v skladu z realnostjo. Takšni prepiri in prepričevanja, kdo ima prav, izhajajo iz naših sodb do nas samih, kjer se obsojamo kot manjvredni, neumni, če nekdo nekaj ve, česar mi ne, ali če priznamo, da nečesa ne vemo zagotovo in da nismo prepričani. Posledično se zelo težko sporazumevamo zaradi čustvenih reakcij, v katerih na vsak način poskušamo ubraniti svoj navidezni ugled, tudi ko vemo, da se motimo in da ne moremo biti prepričani v naše trditve, ki izhajajo iz tujega znanja in nekih prevzetih informacij. Takšni vzorci niso nikomur v korist, ker se ob njih ne moremo objektivno in konstruktivno pogovarjati, saj vsak trmasto vleče na svojo stran in zagovarja svoj informacije ter želi zmagati v pogovoru in izpasti kot superioren nad drugimi. Namesto da bi sebi in drugim objektivno priznali, kaj vemo iz lastnih izkušenj in kaj smo zgolj slišali ali nekje prebrali in nato skupaj ugotovili, katere informacije so koristne in relevantne priu reševanju kakega problema. Veš o tem, kako takšne vzorce odpraviti v posnetku.

Moj osebni spletni portal:

Priporočen uvodni brezplačni spletni tečaj DIP Lite za samopomoč pri spoznavanju delovanja uma in čustev, ter pri vzpostavljanju samoiskrene samodirekcije, usklajene s temeljnim Principom delovanja:

Temeljni Princip delovanja, ki je najboljši za vse:
Ne obravnavaj (ignoriraj) drugih tako, kot ne bi želel biti obravnavan (ignoriran) sam na njihovem mestu.
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Ja res, večino informacij smo sprejeli brez preverjanja, ali v resnici držijo in zato je koristno, da se tega tudi zavedamo.

ValentinRozmanSL