Dobre praktyki na wrocławskich osiedlach – prezentacje | Sztuka sąsiedztwa 2022

preview_player
Показать описание
Sąsiedzkie kino. Kameralna galeria z pracami mieszkających w okolicy artystów i artystek. Kolektywy i pracownie umożliwiające spotkania osobom uchodźczym i społecznie wykluczonym. Osiedlowy zin wydawany dzięki twórczej zajawce.

We Wrocławiu, jak i w wielu innych miastach, powstaje coraz więcej lokalnych ośrodków sztuki. Miejsc spotkań sąsiadów-artystów i sąsiadek-artystek, dzielących się swoją pasją i ożywiających swoimi działaniami peryferyjne osiedla Sztuka sąsiedztwa jest drogą upowszechniania wiedzy o istniejących inicjatywach około artystycznych, zlokalizowanych poza ścisłym centrum miasta.

To forum, podczas którego osoby działające w wymiarze lokalnym porozmawiają o metodach włączania mieszkańców i mieszkanek do swoich praktyk Jak stworzyć warunki do rozwijania aktywności twórczej w środowisku sąsiedzkim? Jak zaangażować najbliższe otoczenie? W jaki sposób lokalny wymiar współpracy wpływa na sztukę?

PREZENTACJE: Dobre praktyki na wrocławskich osiedlach
➞ Zin Ołbin
➞ Drukarnia Otwarta
➞ Proces Postaci
➞ Galeria Magiel
➞ BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej
➞ Rewir Twórczy
➞ Wyspa Tamka

Organizator: Wrocławski Instytut Kultury. Partnerzy: BWA Wrocław Galerie Sztuki Współczesnej, Convivium Berlin e.V., Fundacja Katarynka.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje. Edycja 2022.



Forum artystycznych działań lokalnych "Sztuka sąsiedztwa" zrealizowane zostało przez Wrocławski Instytut Kultury – instytucję nowego typu: wspierającą niszowe, niekomercyjne inicjatywy; badającą sektor kultury i rozwijającą kompetencje jego twórców i twórczyń; tworzącą sieci współpracy; organizującą nieszablonowe wydarzenia kulturalne, będące rezultatem naszych eksperymentów.

Wrocławski Instytut Kultury jest miejską instytucją kultury, której organizatorem jest Gmina Wrocław.
Рекомендации по теме