Громади Херсонщини. Милівська

preview_player
Показать описание
Милівську територіальну громаду було утворено у 2018 році, а в 2020 вона дооб`єднана з населеними пуктами трьох сусідних районів – Нововоронцовського, Великоолександрівського та Бериславського. Це вирізняє її серед інших громад, адже керівництву потрібно було шукати шляхи співпраці і порозуміння з службами, які територіально знаходяться в різних районах.

Об'єднання поступово вносить позитивні зміни в життя сільських жителів. Вони вже встигли оцінити його переваги, адже зараз всі проблеми вирішуються не у віддалених районних центрах, а в центрі громади - у селі Милове, яке навіть за географічним розташуванням є центральною точкою громади.

Олег Яхнієнко, сільський голова Милівської громади був у витоків адміністративно-територіальної реформи, вбачаючи майбутнє села в тому, що самі жителі беруть відповідальність за своє майбутнє.

Цей рік - непростий для виконання бюджетів у всіх громадах Херсонщини, але в Милівській громаді великі надії на отримання додаткових ресурсів, бо від цього залежить розвиток інфраструктури.

Співпрацює громада і з різними грантовими і міжнародними проєктами, поповнюють бюджет і реєстратори, бо лише спільними зусиллями можна рухатись вперед.
Важливим проєктом для громади стало створення ЦНАПУ. Адже Центр надання адміністративних послуг доступний для кожного, сучасний, обладнаний технікою.
ЦНАП має у кожному селі дільницю, тому місцевим жителям не потрібно кудись їхати, аби отримати довідку. Надаються і мобільні послуги, є для цього потрібне обладнання, а це важливо для обслуговування маломобільних людей.

У громаді приділяють велику увагу розвитку медицини. Важливо, що вдалось залучити до себе і молодих фахівців, бо охорона здоров`я – це пріоритет місцевої влади.
Медичні послуги у громаді можна отримати у місцевому ФАПі, де приймає жителів сімейний лікар. Нещодавно у Качкарівському Центрі первинної допомоги відкрили і новий стоматологічний кабінет.

У Миловому є сучасний центр екстреної допомоги, фахівці якого швидко реагують на виклики людей, бо хвилини рятують життя людині.
Питання лікарні відкрите для Милівської громади, бо є на селі недобудована споруда, яку можна було б ввести в експлуатацію через співфінансування різних рівнів влади, вона б задовольняла потреби місцевих жителів.

Окрім системи охорони здоров`я, у Милівській громаді опікуються і безпекою місцевих жителів. Створено поліцейський відділок, реконструйовано приміщення для нього. Вакансія дільничого ще вільна, але це питання мають вирішити найближчим часом.
Тема комунальних послуг актуальна для громади, адже десятиліттями ніхто не займався ні розвитком водопостачання, ні освітленням. Тому, об`єднавшись, взялись реформувати комунальне господарство.

Водопостачання в селах – це спільна проблема для всіх громад та населених пунктів. Вже з наступного року планується встановлення нових насосів, що вирішить питання енергоефективності та економії ресурсів, а це впливатиме на вартість послуги.
У спадок отримала громада і застарілі мережі, через що втрачається величезний ресурс.

Поступово вирішуються в громаді і проблеми з дорогами. Це питання вже обговорювалося з населенням, тому заплановано відремонтувати дороги та забезпечити транспортне з'єднання між селами.

Для кожного населеного пункту важливою є освіта. У кожному селі Милівської громади є освітні заклади: 5 шкіл та 5 дитсадків. Громада зробила все можливе, аби не лише зберегти, але і розвивати їх, створюючи комфортні умови для малюків і школярів.
Виділяються кошти на комп'ютерну техніку, на нові дошки та парти і на удосконалення харчоблоків. Збережено і систему пільгового харчування.

Тож культурне життя у громаді на висоті, а це важливий аспект, аби молоді родини залишались на селі. У Миловому працює Будинок культури, де нещодавно відремонтували дах, щоб люди мали можливість працювати, проводити дозвілля, дивитися концерти у теплому, комфортному приміщенні.

Працює і сільська бібліотека, асортимент книг, в якій постійно оновлюється. Проводяться акції "Подаруй бібліотеці книгу". Також діє гурток " Умілі ручки", де виготовляють декорації для концертів. У планах є встановлення декількох комп'ютерів, які будуть у вільному доступі, адже не всі мають можливість встановити їх вдома.

У центрі села розташований стадіон зі штучним покриттям, де так люблять проводити час і дорослі і малі, часто беручи участь у спортивних змаганнях. Однією із основних цілей громади - зробити все можливе, щоб молодь залишалася в громаді, тому місцева влада надає молоді робочі місця, будує зони для відпочинку та спортивні майданчики.

Роботи ще багато, але Милівська територіальна громада впевнено крокує до успіху!

Приєднуйтесь до нас у соцмережах:

#Новини_Херсона #НовиниХерсонщини #НовостиХерсонщины #Український_південь
Рекомендации по теме