Czy tani stół magnetyczny da radę na frezarce?

preview_player
Показать описание
Chcesz pomóc mi, kanałowi, podziękować lub po prostu dostać gadgety CNC - Krok po Kroku? Sprawdź taką możliwość na patronite!
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Fajny test. Magnesy sprawdzają się dobrze przy obróbce gabarytów na płytach. Duża powierzchnia = duża siła.

mczekaj
Автор

Ja w pracy mam dwa stoły na dwóch maszynach. Stoły mam z panelem dzięki któremu elektronicznie włączam je i wyłączam. jeden stół mam szerokość 1050 cm i wyskość 500 cm roboczej drugi około 700 cm szerokości 500 cm wysokości. Stoły dodatkowo mają otwory gwintowane dzięki którym mogę dać sporniki do detalu np. listwę któą mocuje sróbkami do stołu w te otwory gwnitowane. Super sprawa przyspiesza łapanie bazy i ustawnienie sztuki o 90 % Trzyma detale bardzo fajnie no chyba, że frezy się "skończą" :D Dodatkową zaletą otworów jest możliwośc montazu listwy stałej na dole np. i wtedy mamy stały pór Y co daje możliwość dosuniecia detalu i nie trzeba bawić się w ustawianie go w osi. Też warto dopytać się jakie pola magnetyczne mają magnesy, bo przy tym większym są chyba dwa oddzielne tak jak by pola która załączają się oddzielnie najpierw lewy później prawy i potrafi detal pociągnać w lewo np.

johhd
Автор

Świetne urządzenie pod warunkiem że ktoś potrafi z niego korzystać... inaczej może być niebezpiecznie 🤭siłę magnesu powinno się sprawdzać podrywając detal w górę a nie przesuwając w bok... nawet te najdroższe magnesy nie trzymają przy przyłożeniu siły nacisku z boku. Fajny film! W życiu by mi nie przyszło do głowy tak szczęki w imadle odwrócić - na pewno wykorzystam ten sposób!

MK-yqup
Автор

Przyznam iż pierwszy raz trafiłem na kanał o takiej tematyce aczkolwiek muszę przyznać że ciekawy materiał.
Sam w tym roku dostałem propozycję pracy przy maszynie Haas VF-3ss... Szczerze bałem się bo nigdy przy takim czymś nie pracowałem ale okazało się że jest to banalnie proste dla kogoś kto chociaż trochę potrafi myśleć.. po 6-7 mc już potrafię nawet sam program napisać. Jedyna rzecz która mnie zdziwiła to waga imadła...

kostekjestem
Автор

Jak zwykle bardzo ciekawy materiał szczególnie że raczej nie ma możliwości korzystać ze stołów magnetycznych

AdamMaszynotwor
Автор

Praca ze stołem magnetycznym wymaga sporo cierpliwości. Mam niemiecki mały 200x150 ale detale, które wymagają odfrezowania na nim pojawiają się raz na dwa, trzy miesiące i zawsze obkładam czym się da i biorę tyle co nic, żeby się nie przesuwało. W praktyce po doświadczeniach z ruszeniem detalu używam stołu tylko do odfrezowania na grubości (lub zrobienie równoległości) i tylko obróbka na wysokość - więc nie przejmuję się delikatnym przesunięciem, bo to na nic nie wpływa, no chyba, że już spycha detal :-)

cezfar
Автор

Materiał jak zawsze pierwsza klasa!
Nagrałbyś jak kompensować stożek na tokarce?

wojciechpietrowski
Автор

Miałem taki na testach tam powinny być otwory gwintowane i z dwóch stron powinno dawać się opór wkręcając śrubki

tomkwi
Автор

Pytanie mam byłbyś wstanie na tej maszynie zplanować stół od strugarki ? Wymiar 40x140

mevjuu
Автор

Z jaką dokladnościa może Pan splanować plytę stalową o wymiarach 450x300 mm ?

radbilcz
Автор

A co z materiałami co się strasznie magnetyzuja ?? Czasami samym chlodziwem ciężko je usuwać nabierzaco

zajawamotocykle
Автор

Mam stół magnetyczny z schunka i też dupy nie urywa ;)

pawepruszynski
Автор

Używam często magnesów Saveway i tych na "korbę" i tych alektro. Płyty na żywice potem myk na stół i na gabarycie 2000*1000 potrafiliśmy się mieścić w dyszcze płaskości

piaskune
Автор

Polacał bym zrobić sobię osłonę na sondę narzędziową

Pan_Czosnek
Автор

jezus maria, taka wielka głowica a tak duże obroty. 200 rpm max, potem 200-250f i obciązenie wrzeciona od razu spada.

Snajper