69в. Про що шумить японський ліс?

preview_player
Показать описание
Феодальна Японія спромоглася знайти правильні відповіді на виклики, пов'язані з деградацією її лісового покрову. Заходи, розпочаті ще за доби міжкланових війн дозволили до 1800 року зупинити процеси дефорестації островів, а потім почалося невпинне аж дотепер зростання площі та продуктивності лісів.
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Відразу згадався острів Пасхи, велика загадка людства, а як на мене, то загадка саме людської психології. Отже, куди ділися перші мешканці острова і чому вони мусили кудись "діватися"? Залишили острів без жодного дерева з камяними головами заввишки в 3 людини. Що думала людина, яка вирубувала останнє дерево? Можемо запитати владу чи мешканців Руанди і Гаїті... Сучасний приклад може розвяже загадку історії. А ось японці, як ми бачимо, почали думати набагато раніше, хоча і так вже тоді, коли ресурсів ставало вкрай мало... Шкода, що в українців така мала свідомість, як історична, так і екологічна. Приходиться приїжджати до рідного міста і з дерев зрізати покинуті мотузки для розвішування білизни. Дерева такі могутні, а хтось мотузку завяже й забуде, а вона перерізатиме роками те дерево. Боже, що люди роблять з природою... Дякую Вам за цю тему!

anitaprykhodko
Автор

Величезне вам дякую за вашу роботу. Японія це незвичайна країна. Навіть є такий відомий мультиплікатор, Хаяо Міядзакі. В нього майже усі роботи про гармонію із природою та шкідливу руйнацію від вплива людини..

Кверті
Автор

Неочікувана тема. Було дуже цікаво почути, що захист навколишнього середовища це не сучасний винахід))
Дякую!

krapka
Автор

Дякуємо за цікавий контент та матеріал! З нетерпінням чекаю на ваші нові випуски.

dimakolos
Автор

Пане Володимире, дякую! Цікавий погляд на Японію ))

OlehKrot
Автор

Дякую пане Володимир. Три відео про Ніппон - і жодної згадки про славного командора Пірі і «відкриття» Японії американцями.

himars_o_O
Автор

Щодо прагматичного дітовбивства у японців мені згадалось оповідання Фукадзави "Легенда про Нараяму". Звісно, це художній твір, але автор, зображаючи побут селян у гористій місцевості, повідомлчє про вбивстао зайвих хлопчиків-немовлят і продаж дівчаток вочевидь у багатші місцевості. В однойменному фвльмі цей звичай разюче драматизовано. А щодо охорони лісів, то згадався старий японський фільм "Снігова жвнка": місцевий феодал захотів заволодіти жінкою скульптора і звинуватив його в крадіжці дерева для статуї - призначив захмарний штраф

tetyanazharko
Автор

Айни мають цікавий вигляд. Не схожі на японців.

АлексДмитриев-дг