Dlaczego nie widać gwiazd z ISS?(eksperyment) - AstroFon

preview_player
Показать описание
Kolejny odcinek AstroFonu, a w nim między innymi odpowiedź na pytanie dlaczego nie widać gwiazd z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej no i w sumie z tego samego powodu nie widać ich na zdjęciach z Księżyca.

👑 Dołącz do ZAŁOGI Astrofazy! ⤵️

Załoganci w postaci 👑 Patronów i 👑 Wspierających na YouTube pomagają nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści i publikowaniu ich częściej. Jeśli również chcesz pomagać nam w tworzeniu najlepszej wersji Astrofazy, możesz to zrobić na kilka sposobów:

❤️ Zostań Patronem i dołącz do zamkniętej grupy na Facebooku, z szybszym dostępem do niektórych treści i wieloma dodatkowymi bonusami.
✔️ Patroni zyskują również dostęp do dodatkowych treści dla wspierających z progu Starszy Oficer (9.99 zł).

❤️ Dołącz do Wspierających na YouTube. W specjalnej sekcji dla wspierających znajdziesz dodatkowe materiały dostępne tylko dla nich:
✔️ rozwinięcia odcinków,
✔️ dodatkowe streamy na żywo,
✔️ materiały zza kulis i ukryte posty.
✔️ A jako wisienka na torcie: plakietka z logo Astrofazy przy Twoim nicku w komentarzach i możliwość używania specjalnych emoji Astrofazy!

❤️ KOSZULKI I KUBKI w Astrosklepie. Jeśli chcesz mieć astrofazowy gadżet, to również pomoże nam to w rozwijaniu naszego kanału

🦾 Wciąż mało Astrofazy? Koniecznie zajrzyj na nasze media społecznościowe! 🦾

✔️ INSTAGRAM - Więcej materiałów zza kulis i Astrofaza bardziej na prywatnie

✔️ FACEBOOK - Informacje o naszych działaniach dodawane na bieżąco.

✔️ DISCORD - Astrofazowe miejsce dla kosmicznie zakręconych ludzi. Nie można nie zajrzeć!

✔️ Grupa ASTROMISIE - Pogadaj z resztą załogi

⚠️ Jeśli się spodoba, nie zapomnij dać lajka i zostawić suba, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. ⚠️
A jeśli już subskrybujesz i nie chcesz przegapić nowych filmów, to kliknij dzwonek obok przycisku subskrypcji. Możesz też kliknąć niżej:

DZIĘKI I MIŁEGO LOTU!👽

============== Muzyka ================
♪ August Wilhelmsson - Isotopes 2

==============CREW================
- montaż: Piotr Kosek

==============CREDITS================ Kanał Astrofaza to największy w Polsce kanał, którego tematyką jest kosmos, astronomia i technologie przyszłości. Tutaj obejrzysz też nasz program popularnonaukowy POP Science z dr hab. Leszkiem Błaszkiewiczem, w którym poruszamy takie tematy jak: Kosmici i obce cywilizacje, paradoks dziadka i podróże w czasie, podróże szybsze od światła itp. Zapraszamy!
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Jak się zgubimy w kosmosie wystarczy tylko:

Podpiąć ujemne napięcie pod pole efektu masy naszego statku kosmicznego.
Przy dostatecznie małej masie nasz statek wejdzie w stan superpozycji.
Jak już nasz statek nie będzie miał konkretnej lokacji we wszechświecie tylko prawdopodobieństwo, że się gdzieś znajduje
wystarczy zwiększyć prawdopodobieństwo, że znajduje się w znanym rejonie wszechświata.
Na podstawie teorii kwantów wiemy, że nie ma dwóch zdarzeń całkowicie niezależnych czyli zwiększanie prawdopodobieństwa może się odbywać poprzez: trzymanie kciuków, modły, rzuty kostką, rytuały itp.
Następnie wyłączamy pole efektu masy.

Kiedyś mi podziękujecie :)

Elendil
Автор

Fajne pytanie młodzież zadała astronautom.
I otrzymała cudowną odpowiedź.
Że najwspanialsze jest to, że tam, na orbicie planety, wszyscy współpracują ze sobą, choć stanowią międzynarodową załogę.
Czego nie można powiedzieć o nas tu, na Ziemi.
To dziwne.
Ziemia jest właśnie takim ogromnym statkiem kosmicznym.
Innego miejsca w Kosmosie nie mamy.

najedzonykot
Автор

Co do nawigacji w kosmosie. Już w sondzie Voyager 1 na pozłacanej płycie jest rysunek przedstawiający położenie układu słonecznego względem 14 pulsarów i dodatkowo podana częstotliwość do nich przypisana. Więc wystarczy mieć na pokładzie instrumenty zdolne odebrać sygnał z tych pulsarów i będzie wiadomo gdzie się jest. Pulsary w tym przypadku mogą nam służyć właśnie za satelity GPS.

donniasty
Автор

Ruszając na eksplorację kosmosu trzeba wyrzucać za sobą okruszki chleba, żeby w razie czego znaleźć drogę powrotną.

koprolity
Автор

"gdzie pieniądze są za las" mnie osobiście zmiażdżyło xD ;P

pawlo
Автор

Kiedyś jako wolontariusz tłumaczyłem na j. Polski, akta procesów Norymberskich. Przypadł mi fragment o działalności konglomeratu IG Farbenindustrie, oraz dokumentacja importu surowców do III Rzeszy. Sporym zaskoczeniem było dla mnie, w jaki sposób niemcy poradzili sobie z blokadą dostaw z innych krajów po wybuchu wojny. Otóż opracowali technologie produkcji amoniaku z... powietrza. A konkretnie z zawartego w nim azotu. Stąd była już prosta droga do produkcji prochu i paliwa. Bez tej technologii nie byliby w stanie zbombardować pół Europy. Nie mam pojęcia jak by to dzisiaj wyglądało z ekonomicznego punktu widzenia (pewnie ropa jest tańśza) Ale jeżeli jej zabraknie to na pewno nie zginiemy :)

mbomam
Автор

Mądry człowiek z ciebie znasz pojęcia z różnych dziedzin i odpowiadasz na nie by każdy mógł zrozumieć

Darkruk
Автор

Dęblin pozdrawia...ee nie moje miasto :P

grzegorzmarzec
Автор

astrofaza, dla glodnych wszech-swiata. Poworz Poncki!☺

tomaszfigiel
Автор

#astrosuchar dlaczego Elon jest mądry?





Bo Elon to musk.

michalskrobucha
Автор

Pozdro z ARISS'a
Jestem tym chłopakiem co już podchodził do mikrofonu i miał zadawać pytanie :D

piotrkarolczyk
Автор

Pomocy! To chyba UFO ! Przed chwilą (ok. 23:00) zobaczyłem dziwny punkt na nocnym niebie. Obiekt świecił na czerwono i biało. Myślałem że to gwiazda lub satelity lub coś w tym stylu. Ale obiekt zaczął się poruszać z nienaturalną dla powyżej wymienionych obiektów tempie. To się przestraszyłem. Wykonywał ruchy w prawo lewo górę dół. Po chwili na niebie pojawiały się bardzo mało widoczne podobne obiekty. Pojawiły się w różnych odstępach czasowych. Każdy z obiektów po jakimś określonym czasie zmieniał się ten obiekt który zobaczyła na początku. każdy wykonywał jakieś nienaturalne ruchy. Chciałem obejrzeć przez lornetkę niestety takowej nie miałem. Pomocy!

mateusztyburski
Автор

Pytanie!

Być może zabrzmię teraz jak płaskoziemca, który nie wie czym jest metoda naukowa, nie zdaje sobie sprawy w jaki sposób jedne obliczenia wpływają na inne, nie wie, że nauka jaką znamy to tysiące twierdzeń i dowodów, oraz obliczeń które pozwoliły nam wysłać człowieka w kosmos czy uruchomić system GPS. Ale... czy jest możliwe, że gdzieś w jakichś fundamentalnych zasadach fizyki jakimi opisujemy wszystko co znamy jest błąd? Czy jest możliwe, że po jego poprawieniu dalej moglibyśmy korzystać z obecnie znanych nam wzorów, ale dodatkowo moglibyśmy rozwijać technologie, które wcześniej były uznawane za łamiące prawa fizyki? Mogłoby się przykładowo okazać, że jednak podróż z prędkością większą niż prędkość światła jest jak najbardziej możliwa. Albo że energia w pewnych warunkach faktycznie może pojawiać się i znikać, a nie jedynie zmieniać postać.

MordorFishChannel
Автор

6:00 - Od ponad stu lat "ropa się kończy".

Khneefer
Автор

W nawigacji kosmicznej wyznaczenie pozycji do 16-stu km jest wyznaczeniem bardzo dokładnym .Poza tym, interferometryczny pomiar odległości go gwiazd, pozwala na wyznaczenie z dokładnością do kilku m/s ruchu własnego danej gwiazdy.Co ostatecznie zbuduje dynamiczną mapę kosmosu.

waldemarlewsza
Автор

Trzeba zamontować do rakiety LPG... będzie mniej palić :D

maciejb
Автор

Jesteś moim najlepszym youtuberem, powodzenia dalej 😀

essalecimyplpl
Автор

To ostatnio wymyśliłem taki suchar:
Co mówią ludzie w SpaceX kiedy się ze sobą witają?
.
.
.
.
.
.
.
Elon

Pozdrawiam :D

grzegorzrelidzinski
Автор

Jeśli betelgeza osiągnie supernową i zamieni się w gwiazdę neutronową lub czarną dziurę to czy relatywnie niewielkiej odległości będziemy mogli chociażby zrobić takiemu np. Pulsarowi czy magnetarowi porządne zdjęcie gdzie byłoby widać choćby część jego szczegółów?

zejon
Автор

Bardzo oczekuje filmu na temat dylatacji czasu, masz może taki w planach?

TheBubus