Tajne uređenja enterijera stanova za izdavanje

preview_player
Показать описание
Kako da opremite stan za izdavanje, tako da on izgleda lepo i funkcionalno a da pritom ne košta puno? Zvuči nemoguće, ipak otkrićemo vam 5 načela enterijerskog uređenja stanova za izdavanje!

U novoj zgradi u centru centru Novog Sada, vlasnici su kupili stan sa željom da ga urede funkcionalno i dopadljivo, a opet sa malim budžetom jer je on predviđen za izdavanje. Taj zadatak poverili su arhitektici Sonji Brstini koji potpisuje projekat enterijera ovog stana od 43 metara kvadratnih.

Stan je dvosoban sa klasičnim rasporedom za novogradnju ali i sa dugačkim ulaznim hodnikom pod uglom što je realna mana ovog stana. A upravo tu dolazimo do prve tajne uređenja ovakvih stanova.

1. Funkcionalnost stana

Sređivanje stana namenjenih za izdavanje zahteva poštovanje nekoliko osnovnih načela. Na prvom mestu, stan mora biti funkcionalan. Da bi se rešila funkcija ulaznog dela, u ugao honika smešten je veliki orman pod uglom, kako bi se dobilo dosta prostora za odlaganje ali i kako bi se preko ogledala na frontu videlo ko je na vratima. 

Međutim, još je važnije razrešiti funkciju u dnevnom boravku u sklopu kojeg je kuhinja i trpezarija. Zahvaljujući odabranom materijalu za frontove, jednostavnošću i čistim linijama, kuhinja je ne remeti sklad jedinstvenog ambijeta.

"Kuhinja je jednostavna, lepa i funkcionalna. I nema se osećaj da je kuhinja tako blizu dnevne sobe", kaže vlasnica stana.

2. Lako održavanje

Pošto je stan namenjen za izdavanje veoma je važno da se on jednostavno održava. Zato vodite računa o zidovima, podovima, materijalima i svim uređajima u kući da budu što jednostavniji za održavanje s jedne strane, a ipak dovoljno kvalitetni da izdrže veću frekvenciju ljudi s druge strane.

Kako bi se ispoštovalo ovo načelo, na zid je stavljena beton tehnika koja je veoma otporna pa se teško može oštetiti. Kada se isprlja, može se oprati sunđerom što ne bi bio slučaj da je na primer postavljena tapeta. 

I u spavaćoj sobi se pazilo da održavanje bude jednostavno pa je tako umesto klasičnog uzglavlja kreveta, napravljen zid od univera koji se lako čisti, a pritom izgleda atraktivno.

3. Otporan nameštaj

U malim stanovima bitno je da nameštaj ne zauzima puno prostora kako bi se omogućilo lako kretanje kroz stan. Arhitektica Sonja Brstina je za dnevni boravak napravlila klub sto od masivne ploče jasena koji je oslonila na metalne nogice. Čak i oni koji nisu pažljivi sa nameštajem neće moći tako lako da oštete ovo parče nameštaja. 

Trpezarijski sto je takođe od drveta koji ne može tako lako oštetiti, dok su stolice bez tapacirunga na naslonima koji je podložan habanju.

4. Manji budžet

Kod stanova na dan ili za izdavanje mora se naravno obratiti pažnja na budžet. Dakle, opremanje stanova ne sme da bude skupo! Kako bi se što manje smanjili izdaci za opremanje, u ovom stanu slike nisu kupovane već su odštampane na velikom formatu. Takođe, stavljen je tepih od veštačkih materijala koji je povoljan, a opet dobro izgleda i lako se održava. Ugaona sofa je jedna od najpovoljnih na tržištu, ali to ne znači da ona izgleda loše. Naprotiv.

Više o ovom stanu pročitajte ovde:
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Niste rekli najbitnije? Cenu uredjenja enterijera?

milicadimitric
Автор

Ovo je vise izdavanje stan na dan ili vise dana, da se nalazi na booking-u i izdaje. Ali to sada slabo radi zbog svega nastalog prethodnih meseci. Ako je centar svakako cena ide vise + ovako doteran jos vise. To sto neko ima para da zakupljuje ovakav stan ne znaci da kada bude izlazio da ce ga ostaviti u vidjenom stanju, ako ne prvi ali vec posle drugog bice vidljivi znaci koriscenja.

Gorky
Автор

Odlično, svaka čast! Može li neka informacija o ugapnoj garnituri, proizvožač, model...? Hvala 😊

Автор

Dopada mi se što se uređenje enterijera svelo na 5 načela koji se mogu interpretirati na različite načine :D

draganmarkovich
Автор

Pratim Vas i bit ču iskrena šteta što ne radite u Hrvatskoj...

uricahorak
Автор

Jel moze preporuka domaće kompanije koja proizvodi nameštaj. Nameštaj da bude neka sredina odnos cene i kvaliteta. Dizajn tipa Ikea.

mikilimitedchannel
Автор

prelepo🥰gde se mogu kupiti ovakve stolice?

sjenko
Автор

zasto ovo ne moze da bude stan za zivljenje, nego je bas specijalno za izdavanje?

kamondensnau
Автор

Budući da ste u videu:


pokazali kako urediti “stan na dan” pretpostavljam da se ovde radi o stanu koji će se izdavati na duže vreme, godinu dana ili više.

Moje primedbe se odnose na prostor za odlaganje, mislim da jedan orman ni iz daleka nije dovoljan da primi svu odeću - zimsku i letnju, svu obuću - zimsku i letnju, papuče, posteljinu, rublje, peškire, kupaće kostima, kape, šalove, torbe, kofere... Gde je predviđeno da se stave npr. daska za peglanje, usisivač, rešetka za sušenje veša i sl. Gde da se stave knjige? Gde su ladice za sitnice?
Pišem iz iskustva - suprug i ja stanujemo u malom stanu, kada smo ga kupili napravili smo plakar od 2, 5 dužna metra do plafona i veliki plakar samo za cipele. Ispostavilo se da je taj plakar od 2, 5 m suviše mali da bi primio sve što sam gore nabrojala (odeća, posteljina, rublje, peškiri...). Sada deo garderobe držimo u priručnom ormanu od platna, a deo na stalku za odeću. Kako je to jako ružno prinuđeni smo da napravimo ili kupimo još jedan plakar.
U malim stanovima čovek nema taj luksuz da ne iskoristi svaki cm prostora (u dužinu i visinu) da bi obezbedio prostor za odlaganje.
Ako je stan za slikanje OK, ali ako u njemu treba da žive i prežive 4 godišnja doba dve osobe (pa čak i jedna)...teško.

heavyduty
Автор

Sredis lepo stan i izdas ga da ti ga upropaste za 3 meseca...

hipishizik_metafizik
Автор

Hrvatske arhitekte takva cuda cine u adaptacijama da mi je ovaj prilog smesan

smiljka