Богдан Хмельницький - коротка біографія #україна #Shorts

preview_player
Показать описание


#Facts_Quotesone #Україна
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Неймовірна, революційна постать ! Лідер й хоробрий козак ! Отакого б сьогодні ! А то щитай по кожні області скачутьдеякі індивідуми, як блохи по шолудивому собацюрі !!!

milamila
Автор

Був у довірених стосунках з королем Польщі.
Розгромив під Жовтими Водами і під Корсунем військові формування польських магнатів, які протиставились королю Польщі.
Народ сприйняв Хмельницького як лідера науіонально-- визвольної боротьби.
Бунт народних мас був жахливим.
Відомий Кудря на чолі 3000 повстанців палив і нищив господарства і окремі фольварки.
Бунт безпощадний і страшний під національними стягами перейшов у громадянську війну .
Під Берестечком православні програли католикам і Хмельницький знайшов підтримку у православного царя сусіднього Московського Царства.
, ,Поміняв шило на мило, , -- українське прислів'я.

lstepura
Автор

Якби не Чаплинський, повстання могло і не бути. Або бути, та під проводом іншого. Хмель сприйняв свій біль за біль народний. Як Вільям Волес.

yevhenii
Автор

Ще можна додати той факт, що під його портретом називають "Ukrainian dux" український князь

takumi_senju
Автор

Нечуй-Левицький Іван Семенович у своїй книзі "Князь Єрема Вишневецький" описує як татари у 1648 році та банди Хмельницького вбили реєстрового гетьмана Івана Барбаша та козаків, які не підтримали зраду. Вся ця татаро-козацька маса пішла на "Полонне" - Поділля, Україна, несучи із собою смерть, пожежу та розорення!
"Відбулася страшна подія, Кривоніс (один із командирів Хмельницького) зі своїм загоном напав на Полонне, загін заскочив у місто підпалив його звідусіль, усе місто згоріло, усіх вирубували в пень або живцем покидали в вогонь. Загинуло майже 10 тисяч людей, казали втікали".
"Захопивши місто Бар татари та козаки (Хмельницького), вбили 15 тисяч народу."....

Лев Гунін - "Януш Радзівілл"
Коли один из командирів Хмельницького, Піддубський захопив Бобруйск, він наказав убити всіх взятих у полон людей: шляхту яка чинила опір, міщан місцевого ополчення і т.д.
Страти проводилися з надзвичайною жорстокістю. Крім служивих людей, Піддубський та його люди знищили все єврейське населення, від мало до великого, братів єзуїтів, усіх священиків уніатської, і католицької, та кількох священиків православних церков, і ремісників, збройових справ майстрів. Староста був утоплений ними у Березині. Вони грабували місто, ґвалтували жінок, яких потім убивали. Не лише католицька церква (костел), а й уніатська і навіть православна були розграбовані, розгромлені та підпалені. На очах матерів козаки вбивали дітей. Міщани, що залишилися в живих, у страху за своє життя змушені були прислужувати козакам, виконуючи роботи з ремонту та посилення міських укріплень, і т.п.

Князь Януш Радзівіл послав до Бобруйска порівняно невеликий загін, який налічував не більше півтори тисячі осіб, під командуванням Владислава Валовича, писаря Великого князівства Литовського та встановили облогу. Костяк загону під керівництвом Валовича становили підрозділи регулярного війська, але більшість - члени шляхетського ополчення. Валович, Гонсевський та Францкевич штурмували місто чотири доби, шкодуючи своїх людей і не йдучи в лобову атаку. На п'ятий день – після звільнення Мозиря – до стін Бобруйска підійшов на чолі основних сил сам гетьман Януш Радзивілл.

Радзивілл запропонував козакам здатися і гарантував їм безпечний вихід із міста, недоторканність, але вони мали залишити Литвинські (Білоруські) землі, козаки відмовилися. Очевидно, що Хмельницький заборонив здавати місто під страхом смерті. Щоб приспати пильність козаків, Радзівілл відвів своє військо за Березину.

Тим часом до Бобруйска проникли його шпигуни, яким вдалося провести переговори з міщанами і православними священиками, що залишилися живими. Ті, здолавши страх перед козаками, погодились допомогти. Гетьман обіцяв їм зберегти життя та майно.

Вночі з 12 на 13 лютого 1649 року міщани перебили козацьку варту, відчинили ворота Бобруйска та вийшли з міста назустріч Радзивіллу.

Коли загони гетьмана увірвалися до Бобруйска, козаки Хмельницкого підпалили будинки, в яких сховалися уцілілі городяни. Багато хто з них згорів живцем.

Піддубський із групою добірних козаків встиг сховатись і зміцнитися у вежі замку і продовжував відчайдушно відбиватися. Вежу підпалили і більшість козаків згоріла, тоді як їхні командири, разом із отаманом, зробили останню спробу врятуватися. Піддубський кинувся у крижану воду зимової Березини, але його виловили, взяли в полон і стратили, посадивши "на паля". Богуслав Машкевич, безпосередній учасник цих подій, записав у щоденнику: "... були покарані смертю їх садили на коли і першого Піддубського".

Filmoskon
Автор

А вдити як наши хлопци, красавци.приемно подивиться на наше вийсько,

lubovsima
Автор

Так, атаман України, а потім віддав владу сину Юрію, а він все просрав. Ось до чого доводить кумовство: це треба закорбувати всім майбутнім президентам:що кумовсво ніколи не дає гарних результатів

ЛидияМихайловнаАлексеенко
Автор

Той Богдан, напевно, був трохи хворий... Не вірю, що тямуща людина сповна розуму здатнп на такі вчинки...😢😢😢😢😢

Сергій-ьр
Автор

Цікава розповідь але є але. Хмельницький не приймав участь у франко-іспанській війні.

ОлександрФурсов-шл
Автор

А ще - винищив найбільшу кількість євреїв - плюс, коли на старості років повностю збожеволів - то Україною керувала відьма - яка йому приносила накази в потустороннього світу що гетьман мав робити і як поступати …

ZeRo-jesd
Автор

Він появився на грішну землю на 2-3 рокі раньше, а все остальне більш менш правдоподобно

shadow-runing
Автор

Продавал украинцев татарам, все что нужно знать об хмеле

Tootakhlamon
welcome to shbcf.ru