Po co wracamy na KSIĘŻYC?

preview_player
Показать описание
Amerykanie chcą najpóźniej w 2024 roku ponownie stanąć na powierzchni Księżyca. Do 2033 roku chcą wylądować na Marsie. Czy to realne? I ważniejsze, czy to sensowne?

Jeśli podobają Ci się moje filmy zasubskrybuj mój kanał!

TOP 10
Co jemy w parówce?
Ludzki magnetyzm. O co chodzi?
Dlaczego sól roztapia lód?
Jak widzą zwierzęta? - Nauka. To lubię.
6 sposobów na oszczędność prądu
Jajka które świecą
Coś mnie ścisnęło - Nauka. To lubię.
Ziemia wiruje! Szejku- Nauka. To lubię.
Barbie okiem fizyka

-------------------------------------------------------------------------------------------------
Pozostałe filmy (PLAYLISTY):

Fizyk o naturze:

Okiem Fizyka

Nauka w kuchni:

Z gościnnym udziałem
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Może wynajdą jakąś technologię i wreszcie MPK zacznie normalnie kursować.

Witold_Jaszczak
Автор

Bardzo przyjemnie się ogląda jak pan opowiada.

spacecat
Автор

To mały krok dla człowieka, lecz dla karła, normalny.

kubagp
Автор

Kosmiczny wyścig to najlepsze co może być dla fanów astronomii.

Автор

Czekam aż Elon Musk tak po prostu wyślę człowieka na księżyc bez żadnej konkurencji

speedegonzalez
Автор

"Czy to ma sens? Czy to jest realne?" Okres przed Euro 2012 mi się przypomniał.

slawekwonski
Автор

Dzień dobry Panie Tomaszu! Ostatnio zadałem sobie pewne pytanie. Otóż brzmi ono następująco: ''Czy istnieje takie coś, jak negatywna masa, jeśli tak to czy cząstki posiadające taką masę zawsze poruszają się z v>c?" No bo na zdrowy rozum (nie najlepsze narzędzie w fizyce kwantowej) jeśli cząstka ma masę to nie może poruszać się z v>=c, jeśli nie ma masy to zawsze porusza się z v=c. Zatem jeśli ma masę ujemną, to czy porusza się z v>c? Masa to nie tylko ilość cząstek, z których zbudowana jest substancja, ale także "niechęć" ciała do przyspieszenia. Zatem jeśli ciało ma negatywną niechęć do przyspieszenia, to oznacza że zawsze powinno poruszać się z v>c. P.S. W innym komentarzu zasugerowano mi, że mogą to być tachiony i po sprawdzeniu co to okazało się, że faktycznie zapewne przypadkiem udało mi się wydedukować istnienie tachionów. Mógłby Pan zrobić o nich film ?

wernerheisenberg
Автор

Wiadomo po co wracamy. Bo kończą się zapasy sera na ziemi.

archibob
Автор

Pamiętam jak na początku tego tysiąclecia mówiło się, że w 2020 roku polecimy na marsa. W tym kontekście zastanawiam się na ile realny jest rok 2035.

matisgh
Автор

Miło się ogląda i wiele dowiaduje oglądając Pana filmy. Ze swojej strony dziękuję! Cenne chwile, które usprawiedliwiają siedzenie przed kompem. :-)

ArteoPro
Автор

A mnie się wydaje że misję zalogowe są potrzebne zarówno pod kątem humanistycznym(poznanie samego siebie) jak i pod kątem scislym(badania naukowe). Jak zalogowe loty na księżyc czy mars wpływają na siebie samego, na relacje z innymi ludźmi, zarówno tymi na pokładzie jak tymi co pozostają na ziemi, czy organizm ludzki może przetrwać lub przyzwyczaić się w warunkach zmniejszonej grawitacji? 1/3 mars, 1/6ksiezyc? I mnie najbardziej zaciekawiajace pytanie, terraformacja Marsa.. Czy jest w ogóle możliwa, chodź y narazie rozważyć te kwestie pod kątem naukowym, technologicznym, czy jesteśmy hipotetucznie coś takiego przeprowadzić, ile by to trwało i kosztowało. Pozdrawiam

zabarwionyklawisz
Автор

NASA: We are going to moon by 2024
Elon musk on mars: Pfff

ebola
Автор

7:05 kiedy jesteś młodym człowiekiem i oglądasz to na smartfonie 😂

Varoto
Автор

Profesorze a co sądzisz o filmie Pierwszy Człowiek, jak oddaje pana zdaniem film tamte czasy w dążeniu do ujarzmienia Księżyca?

drakulawonsbabyyoda
Автор

Jak po co? Po olbrzymie zawartości hel-3 ma się rozumieć :D

armus
Автор

Ale i tak pierwszym człowiekiem na księżycu był Twardowski

guma
Автор

Mam nadzieje że ESA pierwsza poleci na Marsa, bo Europa coraz bardziej odstaje od reszty świata. Ale to raczej mało prawdopodobne, Europa upadła po II wojnie światowej.

plincz
Автор

Ja uważam że wciąż można odkryć rzeczy, które dziś wydają się nieosiągalne bądź niemożliwe. Tak już było w przeszłości: zanim odkrywano przeróżne rzeczy, często nikt nie spodziewał się że takie coś można zrobić albo że może istnieć. Tak więc, może też odkryjemy coś, co umożliwi nam nawet lot na Jowisza, Saturna, Marsa, a nawet inne galaktyki?

szymonjas
Автор

Największym osiągnięciem człowieka w kosmosie było uratowanie załogi Apollo 13 - nic tego szybko nie pobije.

malleusmaleficarum
Автор

Bardzo przyjemny w oglądaniu odcinek. Moim zdaniem dalsza eksploracja Księżyca jest jak najbardziej sensowna, ponieważ nie wiemy o nim wszystkiego a przydałoby się dowiedzieć nieco więcej o naszym jedynym satelicie.

NOmekPL