Műalkotás vagy szemét

preview_player
Показать описание
Az eddigi támogatóinknak nagyon szépen köszönöm a támogatást!
#becsuletesnepper #makita
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

A csávó egy zseni. Összerakott egy üzleti modellt ami működik. Elmegy, felgányolja a motyóját, ücsörög a fotelben és művésznek érzi magát. A vevő boldog, asszony is kussol, mert utaztatva van és beszélnek róla még a legvidámabb barakkban is. Többszörös win-win szitu.

Lowtyo
Автор

Mint a viccben:

Két művész beszélget az étteremben:
- te, beleszarjak a zongorába?
- áh, hagyd, úgysem értenék....

:D

kissbela
Автор

Művészet? Majd az lesz az igazi művészet, ha lepapírozza idehaza...

Grisa
Автор

Azt a nagyon szép narancs/piros színű Singer Porsche-t egy magyar srác "tervezte", aki egyébként a a forma-1-ben a Williams-nél volt mérnök. Nevezetesen Jánvári Zsolt. :)

rolandurban
Автор

Láttam az embert egy short videóban, amiben pizsamában egy fotelben ülve cigizett, miközben az járt a fejében, hogy min gondolkozott éppen a lekordonozott területén, aminek a közepén egy Porsche volt téglára rakva. Közben emberek bámulták megbabonázva a kerítésen kívülről az istenüket. Szürreális volt.

sajatApamVagyok
Автор

Ez az ürge mesterien kitalálta, hogy hogyan lehet igénytelen munkával sok pénzt keresni! Ennyi! Se nem szép se nem jó, de legalább értéktelen!

laszlokasza
Автор

Hát... Szemétnek műalkotás, műalkotásnak szemét.

zsoltmezolaky
Автор

Maga a stílus szerintem marha látványos, és jól néz ki, de valóban normálisan is meg lehetne csinálni a sárvédőperemeket taknyolás helyett.

Uborkaa
Автор

Nekem pont az jutott eszembe már az elején, bőven az előtt, hogy mondtad: ez egy rettentő igénytelen munka.

laszlovszky
Автор

Közel 6 éve találtam rá ezekre az RWB féle átalakításokra. örülök hogy végre foglalkozik a csatorna ezzel a “művészettel” a szilópisztollyal. Egyébként van egy videó ahol az egyik tulajdonos mesél róla hogy igen amúgy rohad a kerékívnél az átalakított porschéja. Singer mellett még a Gunther werks porsche ami teljesen más kategória. A Nakai kultusz szerintem pont egy ilyen posztmodern korlenyomat.

musiccom
Автор

Kato-San is kapja az ívet a neten rendesen (szerintem joggal) miután szétflexeli és taknyolja szarrá az F50-et, de Porsche-hentesként is ismert az “úr”. Biztos kevesli a stuttgarti mérnökök autógyártásban tanúsított kompetenciáját.

balazsbence
Автор

Van nagyon sok ember, akinek a megjelenés sokkal fontosabb a funkciónál. Ezek a kocsik nem fognak a Nordschleife-n körözni, de valószínű bárhonnan haza lehet vinni vele a legjobb csajt. Érdekes párhuzam egyébként a hozzám sokkal közelebb álló Off-road világa, ahol rengeteg tulaj csakis a kinézete miatt építteti át a terepjáróját, vesz valami sokkal brutálisabb megjelenést egy vödör pénzért, aztán 8 évesen mikor eladja, szeretné visszakapni a beletolt összeget :) A hirdetésben meg ott van csupa nagybetűvel: TEREPET SOSEM LÁTOTT :) Summa summarum, hogy valami mennyibe kerül és mi az értéke, az sosem függött össze szorosan, és pont a kettő közötti különbségek jönnek ki abból, hogy valami mennyire tetszetős, kívánatos, avagy mint jelen esetben is jelentős tényező: mekkora a show. Zamárdiba Mauróhoz is a show miatt mentek sokan, mert jót enni100 helyen lehet, de hozzá a műsor csak ott volt. Japán mesterünk kultuszt értékesít, és nincs is igazán mihez hasonlítani, mert ezt így csak ő csinálja. Ha tetszik és ki tudod fizetni, a tiéd lehet.

ivanpopp
Автор

Szerintem tök jó, hogy ilyen témák is felkerülnek mint múltkor a rövid Dodge Viper teszt és most az RWB bemutatása, története. Remélem sok ilyen videó készül még majd. Csak így tovább!

nemethmata
Автор

Ez gányolás. Nem kérdés. A Singer. Az művészet. HighEnd. Az nagyon brutál. Van olyan autójuk, hogy az az összes karosszéria elem le van cserélve, újragyártva, kompozit anyagból. A singer, olyan csinál, ami mindenben jobb mint az eredeti volt. Csak hozzáad értéket, nem vesz el. annak csak az a baja, hogy ha lenne, nem merném használni. Mert poros lesz.

Franckyhu
Автор

Az első Porschéja, a Stella Artois egy törött autó volt. Abban az időben még nem 100ezer eurós tetelekről beszélünk. Akkor egy ilyen autót nem restauráltak, hanem elbontottak. Kihozta belőle amit tudott, kissé japánosan túltolva (Bár pl a gyári RSR-hez képest optikailag annyira nem is volt túltolva). Aztán jöttek a haverok, hogy “mi is akarunk ilyet”. Mikor aztán a Hoonigan-nek megépítette (ha jól rémlik) az első észak-amerikai RWB-t, akkor az egész világ megőrült. Ezekért is. Meg mindenért ami japán. Az ember látja, hogy valamiért mindent ami japán valamiféle spirituális misztikum övez, mintha valami zárt világból jövő dolog lenne. Most őszintén, ha a neonfényben villogó japán Lambokat európában vezetnék a színesre festett kakastarajú tulajdonosuk, itt simán csak lenézően lerománoznák őket. De ezek Japánban készültek. Nakai San csak az autók egy részét csinálja. Elrepül, felrakja a bodykitet és ennyi. Ezt megelőzi több konzultáció, hogy az ügyfél azt kapja amit szeretne, higy maximálisan elégedett legyen. És ez a legfontosabb. Mert ezért pörög az üzlet. A leendő tulajok ugyanígy megnézik az összes videót, látják a csirkehálót, a szélvédőragasztót, ők kérik a ragasztott vonószemet, stb. Az építést nem ott helyben rögtönzi. Az utolsó részletig megbeszélt dolog. A tulajdonos tudja mit kap, az ennyibe kerül. És megkapja. “Ettől nem lesz gyorsabb, vagy jobb a pályán”. Igaz, ettől nem, ahogy egy bodykittől sem (pl Liberty Walk, Rocket Bunny) lesz gyorsabb egy autó, ha gyorsabb autót akar, akkor gyorsabb autóra rakatja fel. És azért az látszik, hogy hiába lőtt ki az alapot adóautók ára, bőven van igény ezekre az átalakításokra.

janoskaraszi
Автор

Én szeretem, ha valakinek van egyedi víziója egy autóról. Pláne szórakoztató tud lenni, amikor a puristák elkezdenek rajta hőbörögni. Amerikában is van aki levágta a 65-ös Mustang kasznit és rádobta egy Ek Civicre. Az a fröcsögés ami ment érte valami csodálatos volt :D Én szeretem az RWB koncepcióját. Bár tuti vennék egy másik szett sárvédőt, amit szétfurkáltatnék, hogyha úgy van vissza lehessen alakítani relatíve könnyen. A sziló helyett is lehetne használni tömítő gumicsíkot. Viszont azt is meg kell érteni, hogy itt szándékos polgárpukkasztásról is szó van. Már az is, hogy valaki hozzá mer nyúlni a SZENT Porschéhoz.

A vonószemes videót én is láttam és az nálam is kibaszta először a biztosítékot. Aztán pár hétre rá jött válasz a miértre. Történt ugyanis, hogy annak az autónak a tulaja sok minden mást is módosított az autón. Az egyik ilyen volt a benzintank. Mivel más helyre került nem lehetett felcsavarozni szabályosan a vonószemet. Nakai San ellenezte a felragasztást, de a tulaj ragaszkodott a teljes kész külsőhöz. Végül abban maradtak, hogy oké felrakja és ha módosítva lesz a tank, akkor fel lesz csavarozva rendesen. Szóval nem ragasztja rendszeresen a vonószemeket.

andris
Автор

Az igazi művészek a marketplacen vannak !😂

gyorgyszabo
Автор

A wide body kiteknek megvan a helye, én is szeretem, de ez egy barbár. A Singer meg csuda❤️

martontoth
Автор

Úgy van ahogy mondod. Jól áll a távolság ezeknek a “remekműveknek”

attilakiraly
Автор

Én igazából annyit tennék hozzá a témához, hogy mindenki azt csinál a saját autójával amit szeretne, amíg az nem balesetveszélyes másokra :)
Nakai San kiváló marketinges. :) De ez úgy alapvetően a - Japánok nyugati embereknek adnak el dolgokat - bármelyik ágára igaz.
De itt a kommentelők honfitársaimhoz méltóan fikázódnak. Van akinek ez tetszik, van rá pénze, hadd csinálja :D
Meg ugye az örök comeback: meg lehet próbálni utána csinálni.

Minek vele foglalkozni :D
Személyes véleményem: Nakai-San a személyét és a luxus kókányt vitte a maximumra, mert a gépei kívülről szerintem jól néznek ki, egyediek stílusosak, a kókány az tényleg kókány, de az hogy -Ő- csinálja a két kezével a személyi kultusz miatt működik.

És a japánok egy dologhoz (sok közül) nagyon nagyon értenek és az a *- Kultuszépítés -*

stvnk