Ostatnie jesienne zabiegi przy krzewach i drzewkach owocowych

preview_player
Показать описание
Zapraszamy na przegląd jagodnika oraz mini sadu na naszym Ranczu. Opowiemy jakie prace nalezy wykonać jeszcze przed zimą aby cieszyć się owocowami na przyszły rok.

Trwa promocja na obornik granulowany oraz darmowa wysyłka w naszym sklapie internetowym - warto skorzuac:

Aplikacja
Blog
Szkolenia
Fanpage
Instagram
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Bardzo pożyteczny, pouczający spacerek. Pozdrawiam P. Grzegorza i P. Michalinę! 👍 💟

halinakrystyna
Автор

Dzisiaj za porady Pozdrawiam serdecznie

bernadetagrzelak
Автор

Dziękuję że mamy p. Grzegorza i jego wiedzę pozdrawiam

ElzbietaP.
Автор

Bardzo ten spacer duzo mnie nauczyl. Dziekuje 👍☕🍰😆pozdrawiam Pana Grzegorza i Pania Michaline. Zycze duzo zdrowka. 🍇🌹

zofiakozie
Автор

Dziękuję za pouczający spacer pozdrawiam.

danutaciap
Автор

🍁🍇🍁Dziekuje bardzo I serdecznie pozdrawiam!🍁🍇🍁

dagmaradjd
Автор

Jak zawsze dziękuję za mądre i dobre porady i pozdrawiam z GD.

Tomelalt
Автор

Może o tej winorośli w (4:35 minucie filmu). Kolejny rok porażka – choroby, słabo rośnie. Powiem tak – ktoś się musiał bardzo postarać, aby znaleźć takie miejsce dla posadzenia krzewu winorośli.
Tuż obok jest staw. Zapewne wody gruntowe w miejscu posadzenia są na głębokości ok 30-40 cm.
W odległości około 2 m od winorośli rosną sporej wielkości drzewa, których korzenie sięgają zdecydowanie dalej. Wyciągają wszystkie substancje odżywcze z okolicy, a może i zacieniają teren.
To jest porażka w uprawie tego krzewu winorośli. W tym miejscu powinny rosnąć rośliny na tereny podmokłe, a to zapewne nie winorośl.
W mokrym gruncie korzenie nie rozwijają się prawidłowo - gniją, Roślina jest nieodżywiona i z tej przyczyny choruje – jest „słaba”.
Stosowana metoda co choruje – to wyciąć ponieważ trzeba pryskać – co najmniej dyskusyjna.
W działkowym ogrodzie należałoby pozostawić pewnie tylko aronię, która jest najodporniejsza. Zdecydowana większość drzew, krzewów, roślin ozdobnych wymaga profilaktyki i działań „ratujących zdrowie i życie”. Należy tylko być świadomym czym to robić i jak robić aby minimalizować zagrożenia zdrowotne bezpośrednie i pośrednie.

januszroman
Автор

Dajmy szanse drzewkom i krzewom, nawieźmy i pielęgnujmy, rośliny się odwdzięczą, wypróbowałem to z jabłonią i brzoskwinią. Warto być cierpliwym. Pozdrawiam

robstark
Автор

Bardzo dziękuje za porady, dużo zdrowia życzę 🥰

elzbietaporebska
Автор

Pozdrawiam serdecznie i trzymajcie się zdrowo😀

ewajablonska
Автор

Ja borówki co roku tnę, plony mam coraz większe, na młode drzewka stosuje mocznik wg Pana wskazówek na jesieni i na wiosnę działa cuda 😉dziękuję

malgorzatagosia
Автор

Panie Grzegorzu, dziękuję za cenne informacje, rzeczywiście obornik podany jesienią wzmacnia rośliny na następny sezon. Proszę też się wzmocnić na następny sezon i odpocząć przez zimę. Czekamy na wosne:)

TheMarianna
Автор

Kochani nie podawajcie się, jeśli chodzi o rdzę gruszy. Mam u siebie dwie grusze, które mimo różnych zabiegów rok w rok łapały rdzę i traciły wszystkie liście. Stosowałam miedzian, skrzyp, środki chemiczne i bez skutku. W tym sezonie zastosowałam jeden oprysk Poliversum i użyłam jeden raz Emów. Jestem tak pozytywnie zaskoczona, że brak słów !! Pierwszy raz liście były zdrowe i utrzymały się na gałązkach do końca sezonu. Dopiero niedawno zaczęły opadać. Dodam, że mam w ogrodzie różne jałowce i jak widać, one w żadnym zakresie nie wpłynęły na grusze po zastosowaniu Poliversum i Emów. Gorąco polecam to rozwiązanie. Ja z cała pewnością będę taki zabieg powtarzać co roku :)

kasias.
Автор

Posadziłam trzy różne odmiany gruszy japońskich, one nie chorują na rdzę gruszy. Dwie w tym roku owocowały, w tym jedna bardzo obficie (Hojuro). Smakowały inaczej niż nasze, ale i tak się na tyle spodobały (degustacja na grillu, liczni goście) że właśnie posadziłam jeszcze dwie inne odmiany gruszy japońskich.

annawasowicz
Автор

Winorośl raczej nie powinna być przy stawie :) ja bym ją gdzieś przy ciepłej południowej ścianie puściła, w bardzo suchym i słonecznym miejscu. Przy stawie to może raczej borówkę i rododendron (człek się uczy od Pana Grzegorza :)

joreggelt
Автор

witam was serdecznie pozdrawiam goraco 🍀🍀💚💚😊😊

teresamucka
Автор

Winorośl swenson red co rok mączniak. Mam dość, toporek i szpadel, tyle jej zostało. Jeśli chodzi o gruszę to mam 3 sztuki w tym dwie jesienne, których nie jadłem od 3 lat przez rdzę. Jedna letnia to starodawny klops i tylko ona się broni i owocuje.

rafastec
Автор

Panie Grzegorzu, proszę uważać na siebie. Nie przemęczać się, nie warto. Pozdrawiam.

henriettalason
Автор

Witam. A co to za odmiana winorośli? Bo mam zamiar kupić sadzonki na wiosnę i boję się że trafię na tą odmianę

Magda