Syndrom Chronicznego Zmęczenia Wyjaśniony

preview_player
Показать описание
---

#edukacja #psychologia #zmęczenie

---

Wszystkie treści, w tym nazwy własne i cytaty, są użyte w celach edukacyjnych. Zastosowanie logotypów ma charakter informacyjny. Żaden z elementów filmu nie jest i nie może być substytutem terapii lub indywidualnej porady psychologicznej.
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Też masz syndrom chronicznego zmęczenia?

Автор

Cierpię na Zespół Chronicznego Wkurwienia

electricink
Автор

Masakra, opisujesz moje nędzne życie...

infeltk
Автор

Połączenie chronicznego zmęczenia i bezsenności, to jest to! Ultymatywny sposob na bycie wrakiem

makaryjasinski
Автор

Niedoczynność tarczycy, niedobór witamin, anemia, stres, depresja, zła dieta, brak ruchu, bezsenność. To wpływa na chroniczne zmęczenie.

DagneSheiadhl
Автор

Prawda . Rzuciłam palenie i ograniczyłam kawę oraz słodycze , czuję się bardzo dobrze . I zmieniam pracę na mniej stresującą w najbliższym czasie i jestem bardzo szczęśliwa.

magdalenajablonska
Автор

Chronicznego zmęczenie na Zachodzie i Polsce zaczęło się od około 1990 roku tj od momentu wprowadzania technologii telefonii komórkowej opartej na promieniowaniu mikrofalowym które prowadzi do dysfunkcji produkcji energii w mitochondriach komórek ludzkiego ciała. (prof M. Pall).
I tajemnica rozwiązana.

jerry-mind-sky
Автор

Ja mam chroniczne zmęczenie już z 7 ładnych lat. Ożywam nocą, a dniami śpię. Zrobiłam sobie wyniki i niestety tarczyca. Branie hormonów trochę mi pomaga, ale czasami i tak mam takie dni, że nie mogę wstać z łóżka, głowa, ciało ciężkie, wpadam w taki stan "nie mam po co wstawać, nic nie jest ważniejsze niż sen"

Asia-grsf
Автор

Cieszę sie że stworzyłeś taki film. Jestem terapeutą i staram sie podobną wiedzę przekazywać moim pacjentom. Dzieki jeszcze raz za tą pogadankę. Pozdrawiam :)

zdzisiek
Автор

Lubię Cię słuchać...nawet kiedy Twoje rady są takie oczywiste. Czasem potrzeba żeby ktoś przypomniał co warto zmienić.

agnieszkach
Автор

Miałam identycznie, nic się nie chciało, im więcej odpoczywałam tym bardziej czułam sie zmęczona, nie chciało mi się ruszyć z kanapy i spałam po pracy + spanie w nocy, diametralną różnicę uczynił u mnie sport, spacery + siłownia lub cardio + odstawienie słodyczy i zdrowa dieta, nie ma co się czarować bycie fit ( w pozytywnym tego słowa znaczeniu jest tu najlepsze) a co najważniejsze taka dyscyplina wewnętrzna i mobilizowanie się do wyjść do kawiarni, kina ze znajomymi, drugą połówką - generalnie aktywne życie i minimalizowanie stresu, poprzez masaż, basen, słuchanie muzyki i duża ilość wypijanej wody też ma znaczenie. W pracy też należy robić przerwy co jakiś czas i przejść się po powietrzu tak aby nas umysł miał bodźce i nie usypiał :) podsumowując zgadzam się z Tobą w 100% :D

TheMagda
Автор

Bomba, początek to pełny opis mnie samego, właśnie z tym walczę, a tu patrz animacja na ten temat. Oglądam już od pewnego czasu i przyznaję podoba mi się sposób przedstawiania tematów. Proste i logiczne to dla mnie jest najważniejsze. Będę dalej polecał znajomym. Łapka w górę.

grzegorzbartnik
Автор

Zdecydowanie musze wprowadzić więcej sportu do swojego dnia. Człowiek ograniczył treningi do min żeby skupić się na nauce, a co do czego to tylko wpłyneło niekorzystnie. Pozdrawiam

THEfrugo
Автор

Super materiał! Myślę, że jest to problem który dosięga bardzo wielu ludzi i zajebiście, że ktoś w końcu zrobił film o tym.
Łapka w górę i tak trzymaj bo bardzo fajnie opowiadasz ;)

johnnyzoklahomy
Автор

Bardzo dobry, rzeczowy, fachowy poradnik. Ciężko jest zmienic stres absorbowany w pracy, pracy nie zmienię, cierpię przez to bezsenność, biorę prochy na spanie już 5 lat, jestem w błędnym kole i ciągle niewyspany i zmeczony a najgorsze co słyszę od żony....jak to nie możesz usnąć zamykaj oczy i śpij....

marcinwaley
Автор

Zgadzam się z tym, że gdy mniej jemy a co najważniejsze bardziej wartościowo- mamy wiecej sił. W ogóle ze wszystkim się zgadzam:)

klaudiacieslak
Автор

A ja dodam od siebie, że jeśli ktoś mocno cierpi na taki syndrom to polecane jest też, żeby sobie zrobił krzywą insulinową (nie mylić z cukrową) i udał się do diabetologa oraz badania tarczycy i udał się do endokrynologa...Bo choroby hormonalne też wypłukują z siły.

vivia.
Автор

Dodam, że nieustanne zmęczenie może mieć również związek z chorobami tarczycy - głównie niedoczynnością...
PS. Ważny i potrzebny kanał na You Tube.

araxelawalasiak
Автор

Dziekuje za ten material. Teraz wiem dlaczego jestem ciagle zmeczona I zestresowana. Pora na zmiany...

crazymel
Автор

12 godzin pracy w stresie od dwóch lat, energetyki lub kawa zawsze po pierwszych 4 h pracy, 1, 5 h podróży do pracy. Przez dwa lata pracy przytyłem 12 kilo. Trójglicerydy, gdzie dla zdrowego organizmu górny pułap wynosi 150, u mnie 549. Dzień wolny od pracy odsypiam 10-12 h. Do tego samotność.
Jeszcze trochę i się zamęczę na śmierć...

RozpYlacZ
join shbcf.ru