4 Dywidendowe Spółki z GPW z potencjałem na WZROSTY

preview_player
Показать описание
Na filmie omawiam cztery dywidendowe spółki z giełdy papierów wartościowych, które są warte uwagi w drugiej połowie 2023 roku. Zapraszam do omówienia polskich spółek Playway (PLW), Mobruk (MBR), Voxel (VOX) oraz Asseco Poland (ACP)

Zastrzeżenie - treść powyższego materiału analitycznego jest wyłącznie subiektywną opinią autora i nie stanowi „rekomendacji inwestycyjnej” w rozumieniu przepisów art. 3 ust. 1 pkt 35) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) NR 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE (Dz.U.UE.L.2014.173.1 z dnia 2014.06.12) ani „informacji rekomendującej” w rozumieniu ww. przepisów, jak również nie stanowi jakiejkolwiek oferty instrumentów finansowych. Autor nie ponosi żadnej odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie lektury treści publikowanych w ramach niniejszego projektu. Należy pamiętać, że informacje i badania oparte o historyczne dane lub wyniki nie gwarantują zysków w przyszłości.
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Jakie polskie spółki polecacie na IKE?

BartekSzyma
Автор

Dzięki za Voxel ;) Szczęśliwym trafem udało mi się kupić w dołku z 2022. Z pozostałych "nudnych" spółek lubię Ambrę, Kęty, Neucę i Arctic. Ta ostatnia wydaje mi się bardzo ciekawa. Co prawda wyniki spółki już nie urosną tak dynamicznie jak w ostatnich kwartałach, ale wycena w dalszym ciągu jest atrakcyjna. Gdyby założyć dividend yield na poziomie 10% przy obecnym kursie, to bazując na prognozie EPS dla kolejnych lat, payout ratio mógłby być mniejszy niż 25%. Moim zdaniem obecna cena daje fajną możliwość na "zalockowanie" atrakcyjnego yield on cost. Poza tym dzieją się tam fajne rzeczy: inwestycja w segment produkcji opakowań papierowych, któremu może sprzyjać polityka UE i ogólny wzrost dbałości o środowisko, oraz inwestycje w OZE, które pozwalają uniezależnić się od wzrostu kosztów energii elektrycznej. Prezes często wspomina o swego rodzaju naturalnym hedgingu, polegającym na tym, że lata słabszej koniunktury w segmencie papieru jest równoważony lepszymi wynikami segmentu produkcji celulozy. I na odwrót, a więc taki mocny czynnik antycykliczny. Wydaje mi się, że warto się przyjrzeć ;)

zbighi
Автор

Chciałem Waste Management dodać, ale za wysoko dla mnie, a branża ESG i odpady, to przyszłość. Dzięki za Mobruk!

janyvinz
Автор

Bartek się rozkręca, co mnie niezmiernie cieszy. Co do spółek to ja jakiś czas temu skupiałem się na ifirma, decora, unimot i Ferro, które teraz podskoczyły i jakoś mam opór dokupować po obecnych cenach. Mo-bruk faktycznie czas łapać. Czy osobiście będzie próbować kupować po odcięciu dywidendy, czyli o ile się mylę już w środę, czy raczej nie ma do dla Ciebie większego znaczenia ?

mariuszsayga
Автор

Ciekawy ten Voxel, dzięki za sugestię. Ja ostatnio odkryłem spółkę ifirma, polecam sprawdzić. Resztę które wymieniłeś to filary mojego portfela od lat :)

adamuzyk
Автор

Develia obecna stopa dywidendy to 10%myślę że dywidenda w następnych latach będzie znacznie wyższa

maromaro
Автор

Bartek i film 7 minut? I same konkrety. Super :)

slimmy
Автор

Assecopol to weteran dywidendy. Asseco bs też mam. Ambre to chyba każdy ma. Mobryk to będzie ciekawa pozycja za 2-3 lata. Zaciekawił mnie mobruk bo oni jaką swoje patenty na odzyskiwanie z popiołu wartościowych rzeczy.
Konkurencji nie mają zabardzo.

ukaszkwade
Автор

Z GPW to tylko mam pakiet akcji Orlenu pod akcje orlen w portfelu i fajną dywidendę. Jednakże ciekawie obecnie wygląda WBA. Jeżeli się nie mylę a jest to także moja branża, spadek zysków jest przejściowy. I jeżeli mają dobry zarząd, to w następnym kwartale powinniśmy zobaczyć wzrosty zysków. Krótko, marża w aptekach to marża degresywna. Przy inflacji ceny medykamentów rosną i znajdują się w widełkach z mniejszą marżą. Obserwuje to także u siebie:( W efekcie obroty rosną, ale marża spada a zyski stoją w miejscu, bądź nawet nieznacznie zjeżdżają w dół. Jedynym sensownym wyjściem jest podniesienie marży i to pewnie zrobi WBA. Dlatego dla mnie to dobra okazja do kupna, patrząc na przecenę 10% Pozdrawiam

arturj.
Автор

Stara plyta - Asbis, perspktywa wzrostu na rynku afrykanskim, bliskim wschodzie, nowe segmenty, robotyka, niska wycena. Spółka zakłada wzrost biznesu z Applem ponad 50% do 2025 roku.

jacekkawior
Автор

Ja ACP wywaliłem ze swojego portfela. Jest to faktycznie bardzo bezpieczna i fajna spółka, ale tempo wzrostu zysku mnie nie zadowala. O ile przychodowo spoko, to możliwości konwersji tego na zysk pozostawiają trochę do życzenia moim zdaniem

damianmysciak
Автор

Mam wszystkie oprocz Voxel, za drogo dla mnie teraz na wejscie.

martea
Автор

Te Twoje spółki momentum wzrostowe mają już za sobą. A i dywidendy mają umiarkowane. Witchen Benefit itd... tu była moc..

edris
Автор

Co myślisz o PZU i Orlen? Jestem zielony w temacie, ale wśród ludzi dopiero co wchodzących na rynek te dwie spółki kojarzą się ze
stabilnością i wysoką dywidendą.

qjpfqes
Автор

Mobruk jest tani wydaje mi się że warto rozważyć kupno

Inwestuje_bez_ryzyka
Автор

Voxel pokazał super wyniki, jeżeli przez następne pół roku wyniki będą podobne to dywidenda za 2023 rok powinna być minimum 2, 5 zł na akcje

markosmarkos
Автор

Co tak cicho ostatnio na portfelu rosnących dywidend?

ukasz
Автор

Bartek się rozkręca, co bardzo cieszy. Co do spółek to u mnie Unimot, Ferro, Ifirma, Decora, PCC Rokita, Kęty, Ambra, tyle że teraz wydają mi się za drogie :(. Ciekawe czy jest teraz dobry moment na kupno Amici ?

mariuszsayga
Автор

DAM CI DOBRA RADE JAKO ZAWODOWY INWESTOR Z DOSWIADCZENIEM SPRZEDAWAJ AKCJE BO PARA WALUTA NZD/USD JEST W TRENDZIE SPADKOWM POZATYM MAMY RECESJE NASDAQ SPADNIE DO 7.000 PUNKTÓW DO KOŃCA ROKU 2023 JA SPRZEDAŁEM WSZYTKIE AKCJE GRAM NA SPADEK WIG20 KONTRAKTY DURZA POZYCJE SELL I JESTEM NA PLUSIE POZDRWIAM 🙂

leszekbotwina
Автор

Z podanych spółek mam Asseco PL i Voxel

piotrdrazkowski