Saját ingatlan?! Felejtsd el!

preview_player
Показать описание
Ebben a videóban megvizsgáljuk az ingatlanpiac jelenlegi állapotát és annak hatását az átlagemberekre. Először is rávilágítunk, hogy az ingatlanbefektetők, építőipari vállalatok és külföldi vásárlók hogyan növelik a lakásárakat, megnehezítve ezzel az egyszerű emberek számára az otthon megvásárlását. A felújítások és az ingatlanbizniszbe való bekapcsolódás trendjének vizsgálatával bemutatjuk, hogy ezek a tevékenységek hogyan hajtják fel tovább a piaci árakat. Kitérünk arra is, hogy a munkabérek nem tartanak lépést a lakásárak emelkedésével, különösen a fiatalok számára. Megbeszéljük a lehetséges megoldásokat, mint a városfejlesztés és az oktatás szerepét a lakásvásárlás terén, és végül megvizsgáljuk, hogyan befolyásolja a vagyoni egyenlőtlenség és az ingatlanpiaci dinamikák a jövőbeli lakásvásárlókat, valamint azt a kérdést, hogy van-e remény a lakhatás árának csökkenésére.
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Mostanában sokat gondolok a tatámra, aki világéletében kőműves volt. Hiába ment nyugdíjba, nem tudott a fenekén ülni, így azt csinálta, hogy vett egy házat olcsón, beköltözött, felújította, majd egy rászoruló családnak nagyon kedvező áron tovább adta. Majd megint vett egyet, beköltözött, felújította, tovább adta, és így tovább. Ha jól emlékszem 8 rászoruló családnak segített így saját otthonhoz jutnia.

alleNNNN
Автор

Lakóhelyemen több építési vállalkozó összefogott kb. 15 évvel ezelőtt és építettek egy lakóparkot, kb. 15 - 20 lakásosat. Olyan magas áron akarták értékesíteni őket, hogy senkinek sem kellett. Ezután próbálták bérbe adni, de szintén magas áron. Senkit sem érdekelt. 10 éven keresztül voltak belakatlanok, mind. Azok a vállalkozók mind csődbe is mentek. Felvásárolta az új vállalkozó. Amit kellett, felújított. Ezután normális áron hírdette meg a házakat, lakásokat. És láss csodát: mind elkelt. Mind be van lakva. Élet van a település azon részén is. Gyerekek játszanak a házak előtt, emberek sétálnak az utcákon, autók állnak a házak elétt. Korábban pedig egy kihalt, szellemváros volt. Gondolom, ez az új vállalkozó, aki csak egy kicsi haszonra törekedett, nem ment csődbe és nagyon sokan jól is jártak: ő is, a munkásai is, meg a beköltöző családok.

zspe
Автор

Az ingatlanosok és fejlesztők valóban sokat tehetnek azért, hogy felsrófólták az árakat.

Saját nézőpontom szerint a magyar szocializmusban épült lakások és házak műszaki tartalmával jelentősen olcsóbban lehetne ma is építeni. Ugyanakkor nálunk több ház is baráti és családi összefogással épült. Tehát megtanultak falazni, vakolni, betonozni stb.
A jövőben egyre kevesebb eséllyel lehet majd saját ingatlanhoz jutni. Úgy hallottam ez a globális terv.
A pénzügyi oktatás sokat vetne a latba. Ez egy jó gondolat a videóban.

lajosn
Автор

Sosem fog csökkenni a lakhatás ára, úgy ahogy semmié sem. Miért? Mert ez a cél. Már nyugaton is, és mindenhol a világban. Az emberek kisemmizése szépen, lassan. Mire eljön a "You'll own nothing and you'll be happy". Örüljünk annak amink van, amíg van!

oAtisho
Автор

2022-ben akartam házat venni egy lakás árából. De kitört az ukránok háborúja és elkezdték felvásárolni az ingatlanokat, mert sokan féltek, hogy megint inflálódik a forint. Havonta egy millióval mentek fel akkor az ingatlan árak. A végén csak egy lepukkant házat tudtam venni, mert sok volt vele a munka, ezért nem volt rá vevő. Jelenleg, ha nem örökölsz nincs lakásod, vagy házad. Ez van. Mellesleg az emberek maguk építették a házukat a 70-es, 80-as években, kalákában, így csak az építőanyagot kellett csak lopni.

Horizontal
Автор

Kimaradt: "Nem lesz semmid és boldog leszel..." 😁

bljteam
Автор

A csok előtt éveken át támogatták a lakástakarék rendszert, 8-10 év befizetés után egy átlag lakás árának fele vagy akár 3/4 része is összejöhetett, amire az ember ha akart felvehetett pár millió forint hitelt és lakáshoz juthatott.

Drake-mtml
Автор

Üdvözlet a kapitalizmusban! Ezt akartuk anno...

zoltanivanyos
Автор

Na, én 1979-ben építettem a kockaházam, 200 ezer forintból úgy, hogy az első felvehető összegböl (mert az Ótépé részletegbe adta ki), a vasboltból toltam haza a talicskát, egy Wartburgos állt meg, hogy ő elhozza nekem. Saját kezemmel építettem és a 200 ezerpől még egy Renault 10-es Gordínit is vettem 12 ezer forintért. A házam 11, 5 méter szer 10, 5 méter a külső fal és van szuterén is alatta, 200 ezerből!!!
A havi törlesztő 750 forint volt, RENDszerváltáskor már 950 forint és 3%-os kamata volt, jött a Nagy Demokrácia, a 3%-os kamatot felemelte Sunyi Jóska 25 százalékra, az volt az első hajléktalanság, az még a zsé-állam hajnala volt és lehetőséget adtak, hogy aki a hátralévő tartozás felét egyben kifizeti, az megszabadul a további tartozástól aki nem tudja befizetni, az 25 %-os kamattal folytathatja a törlesztést.
Ha akkor ez a fél-roma lett volna a király, nincs kockaházam. A maiak soha nem jutnak saját lakáshoz ha átlag-magyarok, de meg is érdemli ez a fos nép a sanyarú sorsát, mert hitvány ország hitvány népe.

ratkooporonty
Автор

Pécs körül egyre több a mobilház, konténerház, Jurta, lakókocsi, sátor..stb. Tégla már nincs is vagy alig van. Nem véletlenül. De gratulálok amúgy a fiataloknak. Inkább egy Jurta mint albérlet. 👏

GMIKI
Автор

Figyelem, saját telek, kontenerek összekapcsolva, hőszig fémtető, ezeket saját magatok is meg tudjátok csinalni !
Minden szakipar a neten !

alexanderfocht
Автор

A 70-es és 80-as években is arányaiban kb ugyanilyen elérhetetlen volt fizetésből élők számára a saját lakás vásárlás, belátható idő alatt spórolt pénzből... voltak jó hitelek, amik révén el lehetett érni egy kvázi saját lakást... és akinek volt saját lakásuk, azok többsége örökölte. Az 50-es és 60-as években egyébként államosították az ingatlanokat, és a többség az államtól bérelte egy bérleti előjoggal (mint adható-vehető tulajdonnal) a lakását még a 80-as években is...

kutyautokis
Автор

Szüleim sem engedhették meg a lakás vagy házvásárlást anno. Viszont könnyebben lehetett bérleményhez jutni, aminek az ember fizette évtizedekig a részleteit. Aztán a 90-es években egy akció keretében viszonylag olcsón meg lehetett venni a lakásokat, ha egyvben le tudtad tenni az egészet. Mi is igy jutottunk öröklakáshoz, de azért ez elég küzdelmes volt. Egész gyerekkoromban azt hallgattam, hogy "ezt még az unokáink is fizetni fogják". A nagyszülőktől se örökölték ingatlant, mert ők is ilyen ki nem fizetett lakásokban éltek...

SzivesNaplo
Автор

Én is kiszámoltam menniybe kerül ma építkezni.
60 millió firint anyag árban egy ház.
Itt sokan a kommentke közt leírják, hogy maguk építkeztek.... Elmondom nektek, hogy az egy ... az nem lakható ház látatlanban megmondom.

A munkámból kifolyólag, jártam nem egy új építésű házban, és nagyon ritka az, amikor egy vállakozó is normálisan megépít egy házat.
A legfontosabb dolgo a tökéletes alapozás, hogy évtizedekig ne legyen probléma.

A vastag, erős betonalap amiről mindenki azt hiszi, hogy otthon kiveret betonból megcsinálhat.
Otthon betont keverni a legrosszabb amit csinálhatsz!
Túl sokáig tart, és mire befejezez, nem köt egybe a beton.

Ja hogy régen is jó volt?!
Igen régen jó volt!
A mai építőanyagokaviszont sokkal silányabbak, és megkövetelik a minőséget!
A régi kisméretű tégla, amiből falaztak, fele annyira sem volt érzékeny a hidegre, fagyra, vizesedésre, mint a mai blokktéglák.
Ráadásul ez utóbbiból egy jó minőségű 1000-1500 forint körül mozog. Igen darab árban!

akkor a lábazati szigeteléáést sokan 90% ban elhagyják, és felázik az otthonuk észrevétlenül. Ugynai a modern tégla szépen megtertja a vizet, egy jó ideig nem is ereszti ki magából, és mikor látod, hogy belülről vizesedik a fal, az a ház már LAKHATATLAN!!

Ugynis mire aza tégla átegnedi a vizet, már elsalétromosodott, és ezáltal nincs biztos tartása sem.
A régi kisméretű tégla, viszont nem ilyen érzékeny. Ott van falvastagság, és tartási erő is, hiába ázik fel.
Egy 150 m2 ház alapját elkészíteni a legdrágább ma!
15-20 milliót rá lehet verni, és akkor még lehet, hogy lenne mit csinálni.

A másik dolgo, meg a rengeteg papírmunka ami rohadt drága, és semmire sem való!

Az hogy a mernökúrak megtervezik a házet egy dolog, de ahogy az kivitelehtető egy teljesen másik dolog.
A házak alapterülete minden féle, persze gyönyörű, de vannak igények!
Belő udrvar, télikert 8 méretes áthidalók, ami ma már kicsinek számít, mert ahol nincs meg egy konkrét fal?!
22- méretes áthidaló alátámasztás nélkül?!

A lényeg, hogy állami támogatás keretein belül a 150m2 es egyneházat kellen behozni újra. Alias Kádárkockát modern kivitelben, és JÓL megcsinálva.
Jó alappal, központi fűtéssel, szigetelve.

Ha ezt egy állami cég csinálná, aállmai lapanyagokból, ingyen lenne újra, de mivel a kapitalizmus elvitte a pénz ezéret lehet baxni az egészet.

Ugye miyen jó a privatizáció, és a kapitalizmus?

Amúgy Oroszországban milyen a helyezet a lakhatás terén?!

Mert Putyit mindenki szídja, meg hogy háborúzik, de arról senki nem beszél, hogy miért háborúzik?!

NEM TUDOM!!!
De ha az átlag ember megélhetését veszi alapul, akkor valahol jogos a háborúja szerintem. AKKOR!!!

Valahol gátat kellen szabni a kapitalista egyeduralni rendszernek, mert ez rosszabb mindenféle diktatúránál!
Még a Hitleri Németországnál is rosszabb, mert most nem Zsidók millióit, hanem emberek milliárdjait viszik vágóhídra, csak közben észre sem vesszük.

Ez a béka főzés teóriája.
Ha szépen lassan melegíted fel a vizet, amiben a béka bent van, akkor meg fog főni a vízben, de ha beledobod a forróba, akkor kiugrik belőle.

Van az a réteg, aki minden birtokolni akar, és az a réteg mondja azt is hogy Putyin a rossz szerintem!
Bár ez kétséges!

richardhorvath
Автор

Régen amikor összejött egy pár, a rokonság és barátok pár hónap alatt összerakták a házat hitel és pénz nélkül, s nem volt öröklés, velük dőlt össze. Bizonyította egy Rácz Lehel nevű bácsi aki 300nm-es házat épült fel így a Balatonnál pár hónap alatt. Láttam is azt a házat, szép, nagy, energiatakarékos, az újságban is benne volt és a tévében is.
Persze nem adott használatbavételi engedélyt a hatóság, mert olyan ember nem kell, nem lehet aki alig adózik, alig fizet rezsit. Csak a munkáltató ráfordításából 46% a levonás, áfa 27% s a mardékból megy a többi adó pl benziné, s ami a munkából marad kb 15%. Adózás szempontjából nekik fent jobbak az energia zabáló munkaigényes épületek amik hitelből épülnek.

zolil
Автор

Így igaz! Neked az utolsó lakás az a börtön lesz, mikor már nem tudok dolgozni! Sajnos ez az igazság!

zoltanbankuti
Автор

Mi is letettünk róla a nejemmel.
Megpróbáljuk az önkormányzati lakást. Aztán egyszer megvenni.

zsolttobias
Автор

Ezek alapján büszkék lehetünk magunkra (feleségem, kislányom és én)!!
Nekünk 30 éves korunkra saját házunk van ami ki van fizetve! 4 autó + lakókocsi (ezek ugyan öregek, de karban tartom őket!) továbbá van egy erdőnk is!
És semmin nincs hitelünk!
Feleségem óvónő, én gyári munkás!
Minden csak elhatározás és ügyes matekozás kérdése!
Ja és nem eszetlen pénzszórás, ez a lényeg.
Mindenki többet akar mint amit a pénztárca elbír!

tiborpapp
Автор

Egy ismerősöm évekig a kocsijában lakott, hogy spórolni tudjon és összeszedjen egy saját házravalót. Sikerült neki.

madeinmate
Автор

Négy havi bérért lehetett kapni egy telket igaz 40 éve, de az építőanyag ára sem volt ennyire elszálva!

zsoltfoldhazi