Які легенди приховує Тараканівський форт: цікаві історії, яких ви могли не знати.

preview_player
Показать описание
Тараканівський форт, також відомий як Нова Дубенська фортеця, розташований на Рівненщині. Зараз він більше нагадує руїни, але навіть у такому плачевному стані фортеця приваблює туристів. З цим місцем у Західній Україні пов'язано багато легенд та містичних історій.
Тараканівський форт розташований неподалік міста Дубно Рівненської області та села Тараканів. Він був побудований з основною метою захисту залізничної дороги Львів – Київ та був укріпленням з бетонно-земляного покриву. Складні військові та політичні обставини в Україні у XVIII – XIX століттях вимагали стратегічних укріплень, таких як Тараканівський форт, щоб захистити свої землі та громадян.

Історія форту Тараканів
Форт Тараканів був побудований для охорони кордонів Російської імперії у другій половині ХІХ століття. Нову систему оборонних ліній розробив видатний військовий інженер Едуард Тотлебен. Згідно із планом, одним із найважливіших укріплених опорних пунктів на кордоні з Австро-Угорщиною повинна була бути споруда для захисту Дубно та ділянка залізничної колії Київ – Львів. Будівельні роботи за проєктом Едуарда Тотлебена розпочались 1873 року. З імперської скарбниці на будівлю було виділено 66 мільйонів рублів.

Фортеця була обладнана системою вентиляції, електромережею, водопроводом, системою водовідведення та навіть телефонним зв'язком. Для обслуговування потреб гарнізону збудували медичне приміщення, їдальню, пральню та пекарню. Була також гарнізонна церква. Форт був озброєний 40 гарматами різного калібру та 10 кулеметами.

Попри те, що фортеця була настільки потужно розвинена, їй не вдалося виконати місію. Протести серед солдатів у 1905 році призвели до розпаду гарнізону, а сам форт був перетворений на в'язницю.

Бойовий дебют форту відбувся у роки Першої світової війни, під час жорстокої артилерійської атаки російської армії. На той момент будівля перебувала під владою австрійців. За цей час форт був значною мірою зруйнований. Пагорби, що позначають могили австрійських солдатів, які захищали форт, залишилися донині в сусідньому лісі.

Це варто побачити Як живе Івано-Франківськ-16 – засекречене місто за колючим дротом: відео

У 1920 році фортеця приймала частину польської армії, яку військо Будьонного намагалося ліквідувати. На цьому етапі місія форту була завершена.

Під час Другої світової війни військові дії проходили повз форт, але у повоєнні десятиліття відділ НКВС (Народний комісаріат внутрішніх справ) залишав проходи, залиті бетоном. Досі залишається загадкою, що було поховано під товстим бетоном. У наступні роки форт був пристосований для спроби зберігати консерви та запасні частини автомобілів. Однак ці спроби були марними через надмірну вологість та відсутність вентиляції. Упродовж багатьох років форт служив місцем стрільби для військових, і водночас він почав руйнуватися, перетворюючись на дорогоцінні руїни.

Що можна побачити у фортеці
Тараканівський форт – конструкція прямокутної форми, більше схожа на ромб. Її стіни раніше мали висоту близько 240 метрів. Колись форт із зовнішнього боку був оточений широким і глибоким ровом. Посередині форту була двоповерхова будівля, до якої був приєднаний довгий кам'яний тунель для перевезення боєприпасів та інших необхідних вантажів. Тунель зберігся до наших днів.
Таємниці і легенди Таранівського форту
Будівля мала житлові, складські та господарські крила. Артилерійські підрозділи та комендант штабу форту мали свої кімнати. По периметру форту знаходились так звані безпечні каземати, які могли притулити до 800 людей.
Загалом у форті було 105 казематів. Кожна область мала свої особливі функції, такі як ведення бойових дій, бізнес, забезпечення складських приміщень, була лікарня з хірургічним кабінетом, мережа колодязів для забезпечення форту питною водою навіть під час облог.
Мережа підземних ходів, влаштованих військовим інженером, щоб забезпечити притулок та зручні бойові позиції під час бомбардування, вражає навіть сучасних військових професіоналів.
Рекомендуємо також Екскурсія у Зону відчуження: чим вразить місто-привид Прип'ять
Як доїхати до Тараканівського форту
Знайти Тараканівський форт досить складно, тому краще запитати у місцевих жителів дорогу. Крім того, найкраще самим не їздити в ці місця – незалежно від того, як будівля руйнується. Є багато місцевих гідів, які пропонують свої послуги.

Підписуйтеся на мій канал , а також на мій інстаграм.
Щоб бути в курсі всіх самих свіжих оновлень.
А ще я для Вас дорогі підписники створив телеграм групу.
Тому переходьте за посиланням.

Мій ютуб

Інста

Телеграм канал

Всім добра та мирного неба !
Підтримати гривнею розвиток каналу можна на

Або на моно
4441111148404969

Дякую ЗСУ за можливість вільно пересуватися теренами Прикарпаття ! ! !
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

ну точно ми мусимо в цьому році туди поїхати разом, бо я просто офігів від того як там красиво, це місце просто круть )

Mr.Shpak.
Автор

ви зробили мій день, я слухала вночі, і це піддавало ще більше страху) дякую за відео )

jocqubp
Автор

ви перевершили всі відео попередників, такого ютуб ще не бачив, відео дуже гарне, ви молодці, продовжуйте в цьому дусі))))

LouiseRichter-wzru
Автор

Відео на всі 200 + балів по якості та викладу матеріалу, це топ )
Такого ще не чув та не бачив на ютуб каналі взагалі ___ ))) 😎👍👍👍

FoFan
Автор

відчувається новий формат, дуже гарно та колоритно, молодець,

angelal
Автор

але історія від жінки, неймовірна, я навіть незнала про таку історію)
Я Як слухала то мурашки по шкірі бігали ) дуже страшно було 😱

jocqubp
Автор

Был в таракановском форту год назад, до сих пор меня это место интересует) Интересно Что там на Нижнем этаже где залили бетоном?

wsnsyve
Автор

це дуже містичне місце, я був там колись років 5 тому, більше не хочу, ми були вночі, ми зустріли того привида, про якого ти
Не хочу більше туди
страшно 👻👻👻👻

welvjim
Автор

ви розсекретили історію про привидів, тепер всі знають про це місце)(((( 😀

fnfrubh
Автор

Друже, треба було трохи "висадити" свої товаришів 😂

oleksandr_sl
Автор

скажіть, а в тараканівський форт вхід платний ? та скільки часу потрібно, щоб його обійти ) наперед дякую)

angelal
Автор

Не могут там быть ловушки, так как форт не выполняет свое предназначение уже с 1945 года, как закончилась вторая мировая и пришел советский союз. То есть думать что с 1945 по 2023 еще остались ловушки ну мега глупо) То есть за 70 лет не все ловушки использовали все кто там работал все это время ?)) Ну советские люди конечно глупые но не настолько. А истории про приведения для того что бы было больше туристов. И это нормально.

kyivcity
Автор

животные видведують архитектурну спадщину своеi краiни.

sdfaasf
Автор

От брехун!! Історію пані Галини він записав на диктофон і розказує. Переказав сюжет ТСН за 2019 рік слово в сдово, тобто привдаснив роботу інших журналістів. Відео повний плагіат.

СвітланаВаврик