Введення воєнного стану в 10 областях України - що буде з договорами страхування

preview_player
Показать описание

ДЯКУЄМО ЗА ПЕРЕГЛЯД! ПОДІЛІТЬСЯ ЦИМ ВІДЕО В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ, ТИСНІТЬ ЛАЙК ТА ПІДПИСУЙТЕСЬ!

У світовій практиці військові дії, масові народні хвилювання, революції і теракти традиційно відносяться до форс-мажорних обставин, за якими страховиками і перестраховиками збитки не покриваються.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі підкреслює, що введений указом Президента воєнний стан не вплине на роботу фінансової, банківської та страхової системи.

Поки не було внесено зміни в Закон України “Про страхування” та інші нормативні акти в сфері страхування, страховики мають право відмовити у виплаті страхових відшкодувань у випадках, передбачених Законом, правилами і безпосередньо договором страхування.

Член Нацкомфінпослуг Денис Ястреб повідомив, що Договорами автострахування у більшості страховиків передбачено покриття збитків при діючому військовому положенні, крім військових дій. у разі суперечок між страховими компаніями та страхувальниками, будуть підтримувати клієнтів.

Наприклад,
якщо в період дії договору КАСКО відбувається звичайна ДТП, то виплата страхового відшкодування здійснюється.
Але страховими випадками не є збитки, які мають прямий причинно-наслідковий зв’язок із заходами, передбаченими режимом введеного в країні воєнного стану. Так, якщо автомобіль буде задіяний у військових заходах або буде пошкоджений внаслідок військових дій, то страхова виплата не здійснюватиметься.

Нагадаємо, що Кабмін ще 26 січня 2015 року прийняв рішення про введення в Луганській і Донецькій областях режиму надзвичайного стану, який вплинув на діяльність страхових компаній, що працюють в цьому регіоні. Нацкомфінпослуг ще з серпня 2014 року рекомендувало сторонам змінити місце виконання договорів страхування.

Зверніть увагу на договір добровільного страхування (КАСКО, майна, медичного страхування)
Найчастіше виключення будуть прописані в пункті “МІСЦЕ (ТЕРИТОРІЯ) ДІЇ ДОГОВОРУ СТРАХУВАННЯ” та “ВИКЛЮЧЕННЯ ЗІ СТРАХОВИХ ВИПАДКІВ І ОБМЕЖЕННЯ СТРАХУВАННЯ. ПРИЧИНИ ВІДМОВИ У ВИПЛАТІ СТРАХОВОГО ВІДШКОДУВАННЯ.“

ЩО СТОСУЄТЬСЯ АВТОЦИВІЛКИ:
Стаття 32. Випадки, коли шкода не відшкодовується
32.9. шкоду, заподіяну в результаті дорожньо-транспортної
пригоди, якщо вона відбулася внаслідок масових заворушень і групових порушень громадського порядку, військових конфліктів, терористичних актів, стихійного лиха, вибуху боєприпасів, пожежі транспортного засобу, не пов'язаної з цією пригодою;


ПІДПИСУЙТЕСЬ НА НАШ КАНАЛ, МИ РОЗПОВІДАЄМО ТЕ, ПРО ЩО МОВЧАТЬ СТРАХОВІ КОМПАНІЇ!

Навігація по каналу Propolis - корисно про страхування:
1) Як отримати страхову виплату
2) Автострахування
3) Туристичне страхування
4) Банкрутство страхової компанії
Рекомендации по теме