Тема 4. Дресс-код та кольорові типи

preview_player
Показать описание
Дресс-код – форма одягу, необхідна при відвідуванні певних заходів, організацій, закладів.
В організаціях особливу увагу приділяють формі одягу під час подій, пов’язаних із прийняттям важливих рішень (наприклад, ділові переговори), і на успіх яких у тому числі може вплинути зовнішній вигляд співробітників. Найчастіше також регламентується стиль одягу для співробітників, що працюють в офісі, і перелік неприйнятного одягу.
Термін «дресс-код» виник у Великобританії, але швидко поширився в світі. Використається для позначення регламенту в одязі, що показує приналежність людини до певної професійної групи.
Court dress – придворне плаття, диктується відповідним двором.
Formal (Full formal, Full dress, Formal attire) – жінкам бальне плаття, чоловікам удень Morning dress – світлий (за винятком похорону) фрак або костюм зі світлими жилетом і краваткою, увечері White tie – чорний фрак з білим метеликом.
Semi-formal – жінкам коктельне плаття (переважно вдень) або вечірнє плаття (переважно ввечері), чоловікам смокінг із темним метеликом (удень може знадобитися Stroller – ледве менш формальний різновид Morning dress).
Informal (Cocktail (old-style) or Business attire) – діловий костюм.
Smart casual (Business casual (old-style), Cocktail (new style), Executive Casual, Corporate Casual) – жінкам слаксы, джинси або спідниця із блузою або водолазкой, припустимі модний ремінь, піджак, куртка, светр залежно від загального стилю, черевики або туфлі на середньому каблуці взуваються на колготки, панчохи або шкарпетки. Припустимі прикраси, такі, як сережки, але вони, як і все інше, повинні гармоніювати з усім іншим костюмом. Чоловікам штани, джинси й сорочка з довгим рукавом (можна без краватки), туфлі типу мокасини, взуті на шкарпетки для носіння з костюмом, ремінь обов'язковий, можлива спортивна куртка (не вітровка).
Business casual – жінкам капрі (штани), довгі шорти або тканинні штани (звичайно не джинси або штани з важкої бавовняної тканини) із сорочкою поло; ремінь і вільними туфлями, взутими на шкарпетки.
Діловий стиль (стиль одягу) – один зі стилів одягу, призначений для ділової сфери життя суспільства, характеризується строгістю, стриманістю й консерватизмом у виборі тканини, кольорі, покрої та аксесуарах.
Усередині ділового стилю виділяють наступні мікростилі:
а) строго діловий стиль – стиль співбесіди, переговорів: костюм і краватка);
б) повсякденний діловий стиль (допустимий коричневий колір);
в) умовно-діловий стиль (стиль п’ятниця: джинси й піджак).
Вимоги до ділового стилю наступні.
Підбираючи костюм, об’єднують не більше трьох кольорових гам. Піджак надягайте на всі ділові зустрічі.
Штани переважно класичного покрою, довжиною до середини підборів, обов'язково добре сидячі на фігурі.
Взуття підбирайте витончене і зручне, підбори не вище п'яти сантиметрів. У деяких компаніях неодмінний атрибут одягу ділової жінки – панчохи в будь-яку погоду.
Ретельно продумуйте деталі. Якщо використовуєте прикраси, то пам’ятайте про мінімалізм і відповідність їхньому загальному стилю. Коштовності не надягають до шостої години вечора. А от окуляри для роботи замовте у витонченій оправі й обов'язково гарної якості.
Все залежить від ситуації. Якщо має бути зустріч із клієнтами або переговори з якою-небудь фірмою, краватка й піджак обов'язкові. В інших випадках звичайний стиль, тобто сорочка й штани. Сорочка (або футболка) може бути з назвою компанії, а штани можуть бути а-ля джинси або просто джинси. Багато хто постійно носять джинси й кроссівки. Менеджери звичайно одягаються суворіше. П'ятниця, як правило, особливий день для всіх, так званий jeans day: усі, хто хоче, носять футболки, джинси, кроссівки. Забороняється носити тренувальні штани, шорти, в’єтнамки, а дівчатам хизуватися в топці. Часто в запрошеннях на збори, конференції, обіди стиль одягу вказується – наприклад, «casual» (звичайний) або «black tie» (чорна краватка).
BB (Business Best): найдорожчий класичний діловий костюм для ділової зустрічі, ділового прийому. Чоловікам: діловий костюм темно-синіх кольорів, можна в смужку, зі сліпуче білою сорочкою з подвійними манжетами й запонками, краваткою в червоних тонах, з нагрудною хусткою. Туфлі – винятково чорні. Жінкам: сірий, синій або бежевий костюм, біла блузка-сорочка, можна краватку, тілесних кольорів прозорі панчохи, туфлі чорних кольорів або кольору костюма, на каблуці 3-5 сантиметрів.
Formal: «формальний захід». Чоловікам: смокінг або темний урочистий костюм із краваткою. Жінкам: плаття для коктейлю, довге плаття.
A5 (After Five): «Після п’яти». Звичайно означає, що планується коктейль після 17.00, тому й одяг повинен бути відповідний – костюм, не обов'язково діловий. Кольори будь-які, краватка необов'язкова. Для дам – сукня, відкритий топ зі стразами й штани.
A5c (After 5 casual ) – невимушений вечірній стиль. Слово casual, з яким асоціюються джинси й джемпер, не повинне вводити в оману. A5 casual – це ультрамодний одяг відомих брендов.
Casual: «кежуал» – застосовується на пікніках, корпоративних вечірках.
Рекомендации по теме