Чи справді в космосі холодно?

preview_player
Показать описание
Охолоджування в космосі - справжня проблема.
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Тут потрібно розділити два різних поняття температура та теплообмін. Різниця температур може бути високою а теплобмін низький тому предмети нагріті у космосі не так швидко як хотілось би охолоджуються.
Наприклад: є дві гарячі каструлі з борщем, одну поставимо на повітря з температурою +15 С, другу у воду з температурою + 15 С.
У воді борщ набагато швидше остиватиме. Питання у щільності речовини з якою відбувається теплообмін.
Якщо ми будемо дути повітрям, ми пришвидшемо теплообмін але це всеодно гіише ніж вода. Тому машини роблять з рідинним охолодженням а не з повітряним. У вакумі гірше ніж на повітрі. У повітрі хоч мало атомів але значно більше ніж у вакумі (6, 022*10^23 моль/22, 4 л). Тому теплообміна посуті нема, тепло може відходити тільки за рахунок інфрачервоного випромінення.
Тепер давайте пояснимо іншим шляхом. Якщо ми хочемо утеплити наше приміщення ми використовуємо для цього газонаповнені полімери тіпа пінопласту. У цих матеріалів переважний об'єм заповнений якимось газом, а якщо газ то атомів мало порівняно з твердою або рідкою речовиною тому передача тепла відбувається повільно. Теоретично якщоб пінопласт був взагалі без газу то він би ще краще теплоізолював але атмосферний тиск (0, 1 Н/мм.кв.) не дає змогу цього зробити, зовнішня атмосфера зозчавилаб цей матеріал.

nazarshmidt
Автор

оце так так. листаю по вечері якісь відосіки, щоб розгрузитися після важкого робочого дня. Аж тут раптом знайомий голос "Тохи". Та щей "рідною" Привіт :)

Perik
Автор

Можливо ще тра пояснити що таке тепло бо можливо не всі розуміють що тепло це міра коли вань частинок матерії(атомів чи молекул) І чим вони сильніше там дригаюця - тим предмет гарячіший. І ось так ударяючись одна об одну вони передають свій рух, який ми називаєм теплом

СергійБойчук-эу
Автор

Там в конструкціях для швидкої передачі температури використовуються так звані "теплові труби". Колись з цим стикався, ще в інституті. Висить в космосі якась "конструкція", припустимо що їй не можна задати постійне обертання навколо себе, тоді з одного боку світить сонце і перегріває на сотні градусів, а з іншого - тінь і велечезний мінус. Щоб це скомпенсувати, треба швидко передавати тепло по конструкції. Теплова труба має широку середину по якій рухається пар і капіляри, по яким рухається рідина. Рідина кипить, пар просочується у середню частину і рухається, або пар охолоджується, і конденсується в капілярах, і так по колу..

Rallosa
Автор

Угу. Єдиний нюанс: якщо на поверхні є, наприклад, вода, то вона почне випаровуватись, і забирати енергію у об'єкта на якому вона знаходиться, за рахунок чого він буде охолоджуватись значно швидше. Але сама вода після того як випарується, і буде знаходитись в тіні, то достатньо швидко перетвориться на сніг

eshwiliams
Автор

Пам'ятаю сон у якому я літала на місяць
Це був самий кращий сон🌙

Nichka_korolevanochi
Автор

А якщо подалі від сонця, тоді що і як сонячне випромінення впливатиме щоб не отримати опіки без захисту і чому зазвичай в фільмах навпаки все замерзає?

Serhii_Ghost_UA
Автор

Та в безлічі голівудських фільмах як тільки людина опиняється без спецкостюму та скафандру перетворюється на бурульку. Голівуд сприймати як реальність - це як одягти синє тріко та червоний плащ і летіти рятувати світ.

katrinfilipicheva
Автор

раціонально зробити радіатор в якому магнітна рідина в магнітному полі буде кружляти біля борту корабля створюючи теплові рідинні вуха радіатори біля корабля (але це має бути не вода бо вона миттєво перейде в газ у вакуумі)

ВікторЛукичов
Автор

Тобто выходить що космічні кораблі можуть, хоч і повільно, але безкінечно подорожувати космічними просторами на фотонних двигунах за рахунок внутрішнього тепла?

nikkysil
Автор

Вакуум, це як термос. Із колби термоса викачують повітря і вона довго тримає температуру речовини, яку туди заливають. А у космосі навіть колби немає. Лише Вакуум.

familyk
Автор

Чому не використовувати элімент пальтьє

НиколайКарнаух-нт
Автор

Тобто, якщо я чисто випадково потраплю на орбіту, не враховуючи відсутність тиску я б не покрився крижинкою?

Minty
Автор

На початку відео показано фільм Аватар1

ffff-cjh
Автор

Розглядати теплообмін через утеплений герметичний скафандр якось трохи дурнувато. Ти спробуй в космос вийти без скафандра - і ось тоді скажеш, наскільки там парко. ;)

SilverBlade
Автор

Охолодження тіла людини на близько 66 відсотків - випромінювання, а Ви кажете що "повільно". Вам не лень роботи відео, але лень щось спершу перевірити. Охолодження в космосі потребує теплоносій для зростання ефективності саме випромінювання.

andrewsnejovski
Автор

Там мала кучеість атомів, тому там і є холоднувато, але я б боявся більше сонячної радіації і перенагрівання

BismarkUA
Автор

То есть гипотетически, если опустить разницу давления в вакууме, человек в тени планеты даже не ощутит изменение температуры?

pupeckovonniy
Автор

Абсолютный ноль - 273*С. Як думаєте, це холодно?

admin
Автор

Дивишся такий ютуб шортс шоб деграднути, і тут на тобі

yuriidemon