Jak wyczyścić kocioł kondensacyjny

preview_player
Показать описание
Jak przygotować kocioł do zimy. Na filmie prezentuję czyszczenie kotła kondensacyjnego po dwóch latach użytkowania.

Niniejszy film nie jest instruktarzem. Wszystkie pokazane czynności powinny być wykonywane przez uprawnionego serwisanta do obsługi urządzeń gazowych. Ze względu na ingerencję w instalację gazową proszę nie wykonywać pokazanych czynności samodzielnie.
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Zdiagnozowałem problem z brakiem podtrzymania zasilania zegara w calormaticu 470. Po wyłączeniu prądu zegar i data na sterowniku zerują się. Tak się zaczyna dziać po około 2 - 3 latach użytkowania. Za podtrzymanie napięcia zegara odpowiada pewien mały kondensator, umiejscowiony po prawej stronie pod wyświetlaczem. Jest on oznaczony symbolem SM-414 i wygląda jak mała bateria. Jego dość krótka żywotność odpowiada za resetujący się zegar w momencie zaniku zasilania.

domowyinstalator
Автор

Absolutnie GENIALNY FILM !!! - WRĘCZ Oskarowy ✌✌👌👌🙏🙏👍👍

blabla
Автор

Witam. Świetny film instruktażowy. Pozdrawiam szanownego pana. Tak trzymać.

benioable
Автор

Serwisanci mają problem bo nie mogą okradac ludzi. Dobry materiał 👍 👍

adamo
Автор

Super przekaz informacji. Miło się ogląda Pozdrawiam

kamilpyza
Автор

Piec wyczyszczony. Super filmik. Warto wymienic uszczelke na polaczeniu gazu. Po prostu sie starzeje i jest twarda a w komplecie z uszczelka wymiennika znajduje sie tez ta gazowa jak i nowe nakretki. Na aledrogo 150zl calosc.

krzysztof
Автор

Mam termeta silver . Identyczna komora spalania . W zwiazku z tym bardzo podobna budowa. Właśnie dzisiaj po dwóch latach pracy zrobiłem czyszczenie.

wodzimierzdabrowski
Автор

Dobry materiał, takie filmiki są potrzebne. W komentarzach widać że dupa boli, chyba najbardziej tych co oszukują i robią połowę tego a kasują 500zl :)

CheadelBob
Автор

Dziekuje za jasną instrukcję, pzdr - łapka i subik !!!👍lecą

Brucepl
Автор

Jesli kanalizacja jest dobrze odpowietrzona to nie ma mowy o podcisnieniu.
Dobry materiał tak czy siak.
Pozdrawiam

alvarosanchez
Автор

Bardzo potrzebny i rzeczowy materiał, przedstawiony w sposób zrozumiały i przystepny. Myślę, że firma Vaillant pochwali takie dziłanie, bo zacheca ono do zakupu tego rodzaju kotłów, z uwagi na samodzielność przeglądu. Przykro o tym pisać, ale w naszym kraju tzw. fachowcy to w większości niedoczeni cwaniacy, żerujący na niewiedzy klientów. Opinię piszę na podstawie własnych doświadczeń posiadacza instalacji gazowej i pieca De Dietrich. Jeszcze gorzej jest z naprawami samochodów, co można zobaczyć nawet jako legendę w TV (program "Bedzie Pan zadowolony"). Dlatego nalezy być wdzięczny osobom takim jak Domowy Instalator, że mają odwagę i chęć publikować takie materiały. Może to przekona tzw. fachowców do lepszych i tańszych usług.

lechxy
Автор

Super.
Do pełni szczęścia zabrakło jeszcze sprawdzenia filterka który znajduje się w lewym hydrobloku na zasileniu (taki ukryty - ale pewnie o nim wiesz), a zapewniam że różne "skarby" tam można znaleźć.
Vaillant zaleca również wymianę tej grafitowej okrągłej uszczelki dookoła pokrywy komory spalania. Też niektórzy powiedzą że zbędny wydatek. Powiedzą tak do momentu, gdy przez brak szczelności, kondensat "zeżre" im krzemowo-aluminiową pokrywę komory spalania i wtedy jest płacz bo robi się drogo.
Kontrola szczelności i analiza spalania - to też takie "przydatne" czynności. Zachęcam Cię do zakupu analizatora za ok 4000zł i detektora gazu za ok. 600zł.
Nie zapomnij wypisać sobie protokołu z przeglądu. Taki "przydatny" papierek, o który zapyta (wierz mi) ubezpieczyciel, gdy chociażby wskutek pioruna, przepięcia itp, kocioł się uszkodzi.
Warto też zakupić sobie i mieć na zapas kilka części eksploatacyjnych do tego kotła (uszczelki, elektrody, odpowietrznik, armature gazową). Czyli zamrozić sobie parę złotych. Ale skoro bawimy się w serwis - to na całość. Mogą się przydać na wypadek awarii, a przecież nie wypada wtedy dzwonić po serwisanta - bo jeszcze nie daj Boże zarobi na Tobie.
Pozdrawiam

jt-servicetomaszzalewski
Автор

Super film mistrzu! Dziękuje i w to lato wezmę się za to.

arkadiusmaximus
Автор

Super. Bardzo dziękuję i proszę o jeszcze. Marzy mi się jeszcze film jak odpowietrzyć podłogówkę przy takim piecyku

lukasz
Автор

Ja tylko dwa razy miałem serwisanta do mojego kotła Viessmann Vitopend 100, przy uruchomieniu i po 1 roku pracy. Później już sam serwisowałem, kocioł ma 17 lat i nic do niego nie dołożyłem. Jedyne co to naczynie przeponowe wymieniłem, ale dostałem używane od kolegi za darmo. Również zawór trójdrożny się zaciął, ale rozebrałem i przesmarowałem, koszt tego 530zł i tyle bym pewnie zapłacił + jakieś 200zł wymiana przez serwisanta.

nomtbg
Автор

W instrukcji serwisowej jest bodajże sugestia, żeby czyszczenie wymiennika zrobić na mokro octem (5%). Przetrzeć i odczekać z 15 min i wtedy dopiero delikatnie czyścić. Spróbowałem i moim zdaniem ocet lepiej rozpuszcza nagar niż wilgotna gąbka. Wpierw warto użyć odkurzacza. Jeżeli chodzi o serwisantów AUTORYZOWANYCH, to mam niestety mieszane odczucia. Korzystałem dwa razy: za pierwszym (gwarancja) wszystko zrobione bez przestrzegania jakichkolwiek procedur z instrukcji serwisowej (wymiennik czyścił druciakiem, pomiarów nie zrobił itd.), dopiero drugi (polecony) gość naprawdę wiedział co robi. U siebie czyszczę wymiennik, syfon i sprawdzam ciśnienie w naczyniu ekspansyjnym regularnie co rok, a co kilka sezonów biorę tego zaufanego serwisanta do pełnej obsługi.

TomaszBaczynski-yukc
Автор

Mam piec taki sam jak na filmie piec ma dwa lata w zeszłym roku grzalam tylko dwa miesiące
W tym roku zaczęłam włączać ogrzewanie domu i słyszę że piec chodzi głośno trze, kaszle, zaczyna ujadać
Przy ogrzewaniu wody nie słyszałam tego
Pojawił się błąd F22 F20 F24
Zadzwoniłam do mistrza który zakładał piec oczywiście nie ma czasu no i po co ja w ogóle dupę mu zawracam
Inni serwisanci nie bardzo chcieli robić po kimś no i też brak czasu
Z mojego prostego rozumowania to zamienione
Poczytałam też na forum no i by się zgadzało
Dostałam w końcu serwisanta który znalazł trochę czasu i stwierdził że wymiennik ciepła do wymiany
No super tylko trzy tysiące
Serwisant jeszcze nie był bo twierdzi że trzeba długo czekać na część, no jestem blondynką ale dużo rzeczy robię sama a z resztą lubię majsterkowanie
A dzisiaj zobaczyłam ten super film i okazuje się że można
Ale najlepiej kupić nowy wziąć za robotę i jeszcze zabrać stary wymiennik i go sprzedać
Ja siedzę w domu z córką i zamarzam a to takie proste
Bardzo Panu dziękuję za ten film jest Super
Pozdrawiam serdecznie

beatanuki
Автор

Dobry, merytoryczny materiał. 300zl w kieszeni. Serwisant dodałby analizę spalin a resztę zrobił by połowicznie.

zupatrupa
Автор

Bardzo ciekawy film. Pokazuje jak jesteśmy naciągani przez serwisantów. Za drobne parę chwil życzą sobie nieadekwatne pieniądze. Nawet wizyta u lekarza w takim samym czasie jest tańsza. Myślę że wiele osób robiłoby sumiennie przeglądy gdyby nie przesadne żądania finansowe.
Aktualnie taki przegląd proszę Państwa kosztuje 350 zł. Polecam zrobić taki przegląd we własnym zakresie tuż przed okresowym przeglądem szczelności gazu i wtedy poprosić o sprawdzenie szczelności połączeń gazu.

nickKoala
Автор

Mam identico zestaw: kocioł / zasobnik ( Kocioł grzeje ok 30-60 minut i gaśnie wyświetlając F29- "Awaria przy pracy. Zanik płomienia" ...Super że trafiłem na Twój film - ciekawe czy czyszczenie pomoże ? 🖐🖐❤❤

blabla