Konserwacja profili zamkniętych podwozia APP R Stop Epoksyd Reaktywny sonda do konserwacji APP F400

preview_player
Показать описание
Film prezentuje w jaki sposób należy konserwować profile zamknięte z wykorzystaniem odpowiedniej sondy, epoksydu reaktywnego, farby epoksydowej podkładowej.
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Fachowy i konkretny młody człowiek nie bajerant jak większość pseudo fafowcow

jankowalski-uxob
Автор

APP R Stop - to jest żywica epoksydowa jednoskładnikowa + cortanin. Generalnie sprawdza się tam gdzie nic się nie rusza i nie drży. Sam robiłem tego test na wibrownicy do betonu. Pęka i odłazi płatami. Do profili gdzie nie można dojść z mechanicznym usunięciem rdzy używa się farb do malowanie zenz. Systemy farb morskich wytrzymująca kilka lat w solance a w opisie masz "malowanie miejsc gdzie usunięcie rdzy jest niemożliwe"

adnisony
Автор

Próg powinien być zabezpieczony przed jego montażem. A miejsca zgrzewów i spawów powinno być pokryte pasta miedziana. Poza tym jak próg był zdjęty to profil za progiem był przecież dostępny i korozję można było usunąć mechanicznie.

krzysztofrz
Автор

Próbowałeś wlac epoksyd przez tą dysze, bo ja mam taką samą z oryginalnym pistoletem i nie ma opcji tym nalać do progów, dopiero po rozcieńczeniu pół na pół zaczyna cos lecieć, ale i tak lipa

danny-thoh
Автор

Witam, Nie do końca się tutaj zgodę . Jeżeli miałeś wymieniony próg "skorodowany ", wiec wewnętrzną stronę za pewne też miałeś, najlepszym rozwiązaniem było odczyszczenie tego wewnętrznego elementu i zabezpieczenie go . Co do montażu progu nie za bardzo on jest szczelny powinien on mieć około 3 otworów spustowych, a tam się lała . Co do odtłuszczania to po to jest ten wężyk długi żeby przeciągać go przez całym progu wewnętrznym i tam akurat ma wyciekać sporo tego . A co to czekania po tym 24 godz to jakaś bajka bo enzymy czyszczące i odtłuszczające ulatniają się chwila moment :)a nie po 24 godz :). wiem można robić to w nie długim odstępie :)

krzysztofjamrozik
Автор

Noxudol 750 w profile, z ogniskami korozji. AAP rstop itp zostaw w spokoju. Te neutralizatory korozji to taki pol srodek.

tomaszplewko
Автор

Nie ma epoksydów reaktywnych. Epoksydu nie kładzie się na R-stop z powodu problemów z przyczepnością. Szczególnie w elementach narażonych na drgania i zmiany temperatury i wilgotności. Na podkłady reaktywne kładzie się podkład akrylowy. Epoksyd na blachę. Nie płucze się profili benzyną. Wosk z inhibitorem korozji wystarczy. Jeden produkt, szybka robota, efekt na lata. Zamiast APP można zastosować Korroplex z Förcha. Działa podobnie, ale nie tworzy takiej powłoki i daje się pokrywać różnymi powłokami. Zwykły wosk Noxudola z inhibitorem przetrwa te fuszerki o lata. Ostatnio oglądałem endoskopem próg w Saabie do którego wlaliśmy to 8 lat temu i nie ma korozji.

patrykn.
Автор

Nie zrozumiałem dobrze, to gdzie tą sondę nabyć? Czy była z app r stop?

widzspectator
Автор

Bardzo przydatny materiał. Czy mógłbyś podpowiedzieć jaka jest wydajność np 100 ml App jeśli aplikujemy go pistoletem+dysza? Mam do zabezpieczenia kilka metrów profilu 15x10 i w ogóle nie wiem ile tego środka kupić..?
I dodatkowo - czy wg Ciebie można bezpośrednio na App nałożyć sam wosk bez podkładu?

mattuss
Автор

Witam, czy słyszeliście o konserwacji rust check ? Bo mało jest informacji na ten temat. Niby jak wosk a do tego zatrzymuje korozję. Brzmi to zbyt dobrze

czarny
Автор

Patrzę, ale nie podziwiam. Odtłuścić benzyną ekstrakcyjną... Lepszy jest zmywacz silikonowy.
Więc tak. Po wypruciu starego zgnitego progu jest dostęp do reszty profila. Należy to oczyścić i zabezpieczyć. Najlepiej wypiaskować i wymalować epoxydem. Miejsca, w których będzie spawane zabezpiecza się sprayem miedzianym. Chociaż ja bardzo lubię spray alucynkowy "most" z casto. Nie upala się.
Nowy element od wewnątrz przed montażem również zabezpiecza się epoxydem. Warto poprawić otwory odpływowe w progach. Wiertło 8-10mm. Świetne jest wiertło wielośrednicowe, czyli taka choinka.
Po spawaniu płukamy taką dyszą cały próg, ale wsadzając dyszę od strony tylnego koła. Tam we wnęce są gumowe korki rewizyjne. Przeważnie w większości aut są. Nalewamy prawie pełny zbiornik pistoletu, ja używam zmywacza do silikonów, wsuwamy szlauch w próg aż do końca i siur! Lejemy, ile wlezie wyciągając powoli szlauch z dyszą. Pod próg, w miejscach otworów odpływowych podstawiamy np stare puszki, słoiki, by nadmiar zmywacza nie ściekał ma ziemię. Ja mam zrobione koryto z rynny. Warto szlauch 10cm od dyszy rozbryzgowej owinąć taśmą izolacyjną do kabli, by wiedzieć, kiedy końcówka węża z dyszą wysunie się z progu, by się nie upierdolić zmywaczem, czy konserwacją. Jak już wewnątrz jest wypłukany, suszymy go. Najlepiej na słońcu, by się fajnie wygrzał. Później zamalowujemy próz z zewnątrz, by podkład epoxydowy mógł naleźć we wszystkie szczeliny, zanim je zapcha konserwant. Kolejny etap, to wypsikanie epoxydem wnętrza progu i na słońce. Później guma na spód i zgrzewy, by je zabezpieczyć z zewnątrz. Podkład, lakier, a jak się utwardzi, zalewanie progów konserwantem. Zdecydowanie tak, w takiej kolejności i z wsunięciem węża, a właściwie tecalana z dyszą rozbryzgową od jednego końca progu, aż po drugi. I siur ile wlezie, a nie psik, psik... tak, to całe wnętrze się nie zapieprzy konserwacją, a jedynie miejscowo. Na słońce, niech schnie i za 2 dni jeszcze jedna warstwa.

robertrobecki
Автор

a jak próg po wymianie jest nowy ocynkowany to jaka procedura powinna być zrobiona ????

qagaday
Автор

Wszystko dobrze sam tak robiłem u siebie ale innym preparatem. Jest jednak w tym przypadku jeden szczegół . App r stop można aplikowac jedynie na wrzery po recznym lub mechanicznym usunieciu korozji nalotowej. W przypadku rdzy w profilach nie ma takiej możliwości by optymalnie przygotowac powiezchnie zardzewiala pod aplikacjie app r stop. W prawdzie jest on mocno wnikajacy i penetrujacy ale jednak rdze trzeba usynac i to w wiekszym stopniu niz w przypadku wiekszosci konwerterow wymagajacy usuniecia jedynie powiezchownej luźnej rdzy. Co do zabezpieczania spawów epoxydem od wewnątrz to oczywiscie byłoby tak najlepiej jednak taki spaw też trzeba oczyścić z nieczystości po teperatuze z sadzy i nadpalonych powłok przynajmniej jakaś szczotką druciana a to z kolei tez jest nie wykonalne wewnatz progu. Tak więc najbardziej optymalnym i zbliżonym do kart technicznych preparatów wydaje sie jednak zaaplikowanie preparatu woskowo olejowego z inchibitorami do zabezpieczania ptofili po naprawie blacharskiej z możliwością aplikacji na rdze i hamujacego jej dalszy rozwój. Procedura renowacji aut w wielu przypadkach różni sie od fabryki ale daje porownywalne rezultaty. Zalanie samym epoxydem jaknajbardziej jest ok. Jak mamy pewność ze wewnatrz po naprawie wszedzie jest srebrna wymuskana blacha albo zmatowiona stara powloka ale w przypadku zabezpieczania jakiegoś progu z rdza wewnątrz czy nie dajBorze z resztkami fabrycznego wosku albo po zrobionej wstawce gdzie mamy goły spaw od wewnątrz a obok podkład to takie zalanie raczej nie bedzie dobrym rozwiazaniem a przynajmniej sprzecznym z wytycznymi producentów preparatów aczkolwiek są konwertery które opuszczaja stosowanie ich w zakamarkach i szczelinach gdzie nie da się dojść i usunac luźnej powierzchniowej rdzy jednak nie może ona być w odchodzacych platach. Jedynie w przypadku zastosowania ich taka operacja jest zgodna z kartami. Ale prawdopodobnie opcja łatwiejsza i szybsza a preparatem do profili jest nie wiele gorsza i zabezpieczy podobnie a nie narobimy sie tak i nie wydamy tyle kasy i nie poswiecimy tyle czasu.

oskarsobala
Автор

Szkoda benzyny. Niczego nie wypłuczesz z progów, a tym bardziej rdzy.

elchapo
Автор

Co to za pistolet uzyty w filmie? Z góry dziękuję za odpowiedź! =)

meisterzyleta
Автор

Błagam! Niech Pan zmieni tą muzykę w tle bo to DRAMAT...

Artro
Автор

Piaskowanie najlepsze ale drogie i trudne do zorganizowania.

Wszystko w temacie:

1) w przypadku rdzy >>>> APP (ewentualnie Dinitrol RC 900, Coo Var) a na to epoksyd

2) czysta blacha >>>>odtłuszczenie, epoksyd, warstwa końcowa

3)profile >>>> olej (fluid-film) lub wosk (sika itp)



Film z testem:

avant
Автор

Nie ma lepszego zabezpieczenia profili zamknietych jak olej.
Nalezy tylko robic to co rok. Moj truck 4runner zajmuje mi ok. pol godziny.

JasioClass
Автор

PolishMan dobry film, czy możesz dodać link do sondy.

dariuszrudzki
Автор

Nie ma czegos tamiego jak epoksyd reaktywny niestety.Wyrozniamy dwa rodzaje podkladow epoksyd jest czesto z dodatkami antykorozyjnymi inhibitorami i zabezpiecza przed mechanicznym uszkodzeniem powloki, ale tez do pewnego stopnia i w zaleznosci od grubosci powloki.Natomiast podklad reaktywny tzw wash primer wzera sie w rdze i w pewnym stopniu zahamowuje korozje bo jest podkladem kwasnym.Prawda jest taka ze oba podklady dobrze jest rozcienczyc rozcienczalnikiem i wpompowac w profil az wyplynie po wyschnieciu ponowic ta czynnosc kilkukrotnie.Co do przygotowania powierzchni calkowicie sie zgadzam ze wszystko to zluszczy sie gdyz profile zawsze sa brudne i tluste i czesto jest juz na nich zaschniety stary wosk ktory sie utwardzil i trzeba by go zdrapywac.Krotko mowiac gdy cos naprawiamy np prog kladziemy epoksyd z centymetrem odstepu od miejsca spawanego doczolowo mozemy tez w tej reperaturce zrobic otwor pod korek na zabezpieczenie przez ktory wlewamy epoksyd prosto na spaw pozniej wosk na grubo zwlaszcza tam gdzie sa spawy.Calosc mozemy sprawdzic endoskopem.reaktywny kladziemy tam gdzie nie mozemy doczyscic stali idealnie a sa juz ogniska cienka warstwa z pedzla wystarczy.Jesli chodzi o taki przypadek jak u wielu osob auto uzywane z ogniskami a nie zamierzamy rozbierac profila i naprawiac polecam inhibitor korozji nanosic ropownica z uzyciem rurki takiej jak na filmie przy użyciu wysokiego cisnienia co pozwoli dotrzec mu w wiekszosc miejsc a nastepnie wosk na grubo.Ja stosuje tani i dobry cortanin f.Jesli chodzi o podklady polecam novol

danielbachenek