Посів озимої пшениці без стартових добрив. Варто чи ні?

preview_player
Показать описание
Побачив пару дописів про "Сіяти пшеницю без добрив" і вирішив вставити свої, ніким не прохані, 5 копійок.

Постановка проблеми:
Добрива дорого, пшениця дешево. Щоб пшениця була не збитковою, то вирощувати її потрібно максимально рентабельно.

"Рентабельно" - це як? Кому і коли варто сіяти озиму пшеницю без стартових добрив? А ще маленький лайвхак про економію азотних добрив в кінці відео.

Підписуйтесь:
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Дякую за освітлення рез-тів досліджень, дуже корисно. Проте, все ж, варто уточнювати конкретних виробників добрив, що використовуєте в дослідах, як би це комерційно некоректно не виглядало. Якщо по стартових РКД простіше, тут варіантів небагато, або суміш розчинених і міксованих солей МКР, МАР і якогось азоту в певних пропорціях, або продукти кислотного синтезу, обидва варіанти - рідкі розчинені у воді, хіба що з дещо різною хім чистотою та вартістю д.р.. З твердими складними - складніше. Дві ідентичні формули різних виробників з однаковою к-стю д.р. можуть мати абсолютну різну розчинність, доступність д.р. для рослин та, відповідно, ефективність у полі. Ви свій Тераззем протиставляєте не СУПН8, а Хоршу/Ведерштадту і тд, правда?, так і дешеве "каміння" аля НПК не варто прирівнювати в дослідах до якісних гранул (поняття "тверда мінералка", згадане у відео, до цього і спонукає), утверджуючи в думках фермера хибні відчуття і спонукаючи його вважати, що 100 кг дешевого Тарнограну "дасть фору" на пшениці 80 л дорогому стартовому РКД. ІМХО

localagronomist
Автор

Гарне відео! Можна добрива мінеральні замінювати сидератами, , обробляти насіння стимуляторами сіяти раніше, кустити за допомогою стимуляторів та регуляторів росту, використовувати ротаційні борони для посилення мінералізації накопиченої ОР! І Буде Вам Щастя!

vitaliyorekhov
Автор

Забули про основний лімітуючий фактор при формуванні врожаю - волога! Де статистично випадає більше вологи, а саме зони достатнього вологозабезпечення, то й вносити добрива можна більше, а в районах недостатнього зволоження - малоймовірно, що добрива з такими цінами себе окуплять.

ОлександрНіколенко-дь
Автор

Чому саме 5%? Цікаво, ця цифра має якесь обгрунтування? Чому не 10% або 3%?)

localagronomist