#PrawdziwiLudzie: III Forum Zdrowia Psychicznego - ROPS w Poznaniu 2020-10

preview_player
Показать описание
III Forum Zdrowia Psychicznego - dostępne z napisami. Jeśli się nie wyświetlają należy je włączyć w panelu odtwarzania YouTube.

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu wspólnie ze Stowarzyszeniem Osób i Rodzin na Rzecz Zdrowia Psychicznego „Zrozumieć i Pomóc” ma przyjemność zaprosić Państwa na „III Forum Zdrowia Psychicznego – smutek czy depresja – gdzie jest granica?”. W trakcie spotkania on-line, które odbyło się 15 października 2020 r. całkowicie oddaliśmy głos osobom z doświadczeniem kryzysu, które wzbogacą swoją perspektywą rozmowy ze specjalistami z zakresu zdrowia psychicznego.

W trakcie poszczególnych paneli publiczność miała możliwość zadawania pytań na czacie – specjaliści odpowiadali na wybrane z nich.

Agenda - 15.10.2020 r.:

Godz. 10.50: Powitanie:
Katarzyna Majer – Prezes Stowarzyszenie Osób i Rodzin na Rzecz Zdrowia Psychicznego “Zrozumieć i Pomóc”
Grzegorz Grygiel – Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu

Godz. 11.00 – 11:30: Smutek, depresja a może agresja? Rozmowa w kontekście dzieci i młodzieży.
Prowadząca: Justyna Rzepecka
Gość: dr hab. n. med. Agnieszką Słopień

Godz. 11: 35 – 12.05: Depresja – czy jedną ma twarz? Rozmowa w kontekście osób dorosłych.
Prowadzący: Rafał Gramatyka

Goście:
lekarz psychiatra Grzegorz Kolasa
dr Bartosz Sławecki – psychoterapeuta

Godz. 12:10 – 12:40: Czy zdrowe myślenie ułatwia zdrowienie? Rozmowa w kontekście osób chorych onkologicznie.
Prowadząca: Justyna Rzepecka – certyfikowany asystent zdrowienia.

Goście:
Bożena Winch – mgr psycholog i psychoterapeuta
Bożena Kapłon – mgr psychologii, psychoonkolog, psychoterapeuta

Godz. 12:45 – 13.10: Człowiek – nie stereotyp. Jak rozmawiać o zdrowiu psychicznym?
Prowadzący: Jerzy Łączny

Goście:
Justyna Świątek – terapeutka środowiskowa, specjalistka pracy socjalnej, edukatorka
Grzegorz Kolasa – psychiatra
Rafał Gramatyka – pokazuje, że mimo CHAD można z powodzeniem żyć i pracować

+ GOŚĆ SPECJALNY: reżyser Paweł Łoziński

Godz. 13:15: Fragmenty filmu pt. „Nawet nie wiesz jak bardzo Cię kocham” w reżyserii Pawła Łozińskiego.

Prowadzący:
Justyna Rzepecka – asystent zdrowienia, ekspert przez doświadczenie, facylitator eCPR, animator grup samopomocowych, aktywistka na rzecz promocji i wsparcia rozwoju zdrowia mentalnego

Rafał Gramatyka – trener, szkoleniowiec, pokazuje, że z doświadczeniem CHAD można satysfakcjonująco żyć i pracować.

Jerzy Łączny – dziennikarz radiowy, laureat nagrody Lodołamacza w kategorii „Dziennikarz bez barier”, sam jest osobą niewidzącą.

Goście:
dr hab. n. med. Agnieszka Słopień – specjalista psychiatra, specjalista psychiatra dzieci i młodzieży, psychoterapeuta, krajowa konsultantka ds. psychoterapii dzieci i młodzieży.

dr Bartosz Sławecki – psychoterapia to jego pasja i zawód. Wybrał go bardzo świadomie mając za sobą wiele doświadczeń i kilkanaście lat pracy jako nauczyciel akademicki. Pracuje przede wszystkim z osobami dorosłymi, ale także z młodzieżą, która wchodzi w dorosłość. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.

lek. Grzegorz Kolasa – psychiatra, Absolwent Wydziału Lekarskiego I Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W trakcie szkolenia specjalizacyjnego z psychiatrii w Klinice Psychiatrii Dorosłych w Poznaniu. Konsultant psychiatra w Szpitalu im. H. Święcickiego w Poznaniu. Prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu psychiatrii dla studentów polsko- oraz anglojęzycznych na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Bożena Winch – mgr psycholog, certyfikowana psychoterapeutka Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Terapii Rodzin, superwizor psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, superwizor psychoonkologii Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego. Prowadzi od lat warsztaty, superwizje dla lekarzy, pielęgniarek, psychologów z psychoterapii, psychoonkologii.

Bożena Kapłon – mgr psychologii, psychoonkolog, psychoterapeuta. Absolwentka UAM Poznań. Ukończyła studia podyplomowe z Psychoonkologii Klinicznej, 4-letnią szkołę terapii systemowej indywidualnej i rodzin oraz 2-letnie szkolenie terapii Gestalt. Odbyła szereg szkoleń psychoterapeutycznych uzupełniających wiedzę i praktykę. Prowadzi zajęcia dydaktyczne dla studentów Psychologii w ramach modułu Psychoonkologia na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Poznaniu.

Justyna Świątek – terapeuta, akredytowany trener VCC, edukator z zakresu problematyki zdrowia psychicznego, pedagog, logopeda. Na co dzień pracuje z osobami dotkniętymi chorobą psychiczną, jak również z rodzinami tychże osób. Osoba z dużym doświadczeniem zawodowym i życiowym, którym chętnie dzieli się zarówno podczas prowadzonych szkoleń, jak i spotkań indywidualnych. Ceni sobie pracę z ludźmi oraz dla ludzi, spełnia się jako wolontariusz i towarzysz w wędrówkach przez życie.

Рекомендации по теме