PORADY DLA OBROŃCY❗JAK WYGRAĆ KAŻDE 1 NA 1❓ (ft. Nina Patalon)

preview_player
Показать описание
Jak grać w obronie 1 vs. 1? Jak nie dać się okiwać napastnikowi? Co to jest pozycja wykroczno-zakroczna? Jak pracować ręką? Jak zachować się w sytuacji 1 na 1 w obronie w centralnej części boiska, a jak w bocznym sektorze? Jak trenować grę obronną?

Zobaczcie sami nasz nowy odcinek z trenerką reprezentacji Polski kobiet U-19, Niną Patalon, a dowiecie się jakie mamy porady dla obrońcy i jak wygrać każde 1 na 1!

Przepis:
Orzechy włoskie zmielić w maszynce lub blenderem (można również pokruszyć bardzo dokładnie wałkiem). Mąkę, masło, żółtka i cukier posiekać nożem na stolnicy, aby składniki połączyły się ze sobą. Zmielone orzechy oraz cukier waniliowy dodać do ciasta i zagnieść rękami. Ciasto odstawić na 2 godziny w chłodne miejsce (np. do lodówki), a następnie rękami wałkować cienkie wałeczki i zwijać w kształcie rogalików. Ciastka układać na blasze wyłożonej papierem do pieczenia i piec w nagrzanym piekarnkiu do 175 stopni C przez 20 minut (lub trochę krócej) do lekkiego zrumienienia. Gorące zdjąć z blachy szeroką łopatką lub nożem i posypać cukrem pudrem.

idud
Автор

Może w następnym odcinku coś typu jak wyrzucac poprawnie rzut z autu I jak rzucać mocniej? 😅

kacperd
Автор

Może teraz jak lepiej grac głową było by świetnie bo jest to bardzo potrzebne podczas meczu

hehe
Автор

gram w klubie i bardzoo sie przydało dzienki

orianawestphal
Автор

Super poradnik ale mam pytanie co do tego wstawiania ręki bo może być tak że napastnik wtedy się odbije ode mnie i sędzia gwiżdże faul. Co zrobić w takiej sytuacji?

wojtekwolk
Автор

Logo PZPN tak „prawdziwie” wygląda na tle tej rozpadającej się zielonej wiaty. Polska piłka w pigułce😂

karolski
Автор

Pokażcie jakieś sztuczki jak obrońca może poradzić sobie z atakującym np. podnieść się na nim w walce o główkę czy coś takiego, jakieś cwaniackie zagrywki

olej do obsmażenia mięsa
przyprawy – 4 liście laurowe, 4 ziarna ziela angielskiego, 10 ziaren pieprzu, 6 ziaren jałowca,
1/2 łyżeczki gorczycy, 1 łyżeczka cukru, sól i świeżo mielony pieprz do smaku
1/2 łyżeczki słodkiej papryki w proszku i szczypta chili w proszku

Bigos

Przygotowanie
Suszone grzyby włóż do małego garnka zalej zimną wodą, dokładnie opłucz i wylej wodę.
Ponownie zalej ok. 3/4 szklanki zimnej wody i odstaw na co najmniej godzinę do namoczenia.
Po tym czasie obgotuj grzyby przez ok. 10-15 minut.
Suszone śliwki przekrój na połówki zalej czerwonym winem i odstaw do namoczenia.
W dużym garnku o grubszym dnie umieść mięso wołowe i wieprzowe.
Zalej zimną i dodaj liście laurowe, ziele angielskie, ziarna pieprzu i jałowca oraz gorczycę.
Zagotuj.
Kiedy na powierzchni pojawią się tzw. szumowiny, zdejmij je przy pomocy sitka.
Zmniejsz ogień i gotuj, aż mięso będzie miękkie przez ok. 60 minut.
Kapustę kiszoną pokrój w krótsze wstęgi.
Białą kapustę obierz z zewnętrznych liści, posiekaj i posól, następnie odstaw na ok. 30 minut.
Ugotowane mięso wyciągnij z garnka i pokrój w ok. 2 cm kostkę.
Do wywaru dodaj obie kapusty doprowadź do wrzenia i gotuj na wolnym ogniu.
Po ok. 30 minutach dodaj grzyby wraz z zalewą.
Cebulę obierz i drobno posiekaj.
Boczek pokrój w małą kostkę a kiełbasę w półplasterki.
Na rozgrzaną patelnię wrzuć pokrojony boczek i dokładnie wytop z tłuszczu.
Dodaj cebulę, półplasterki kiełbasy i podsmaż.
Zawartość patelni wrzuć do gotującej się kapusty.
Na patelni rozgrzej tłuszcz i porządnie obsmaż mięso wołowe i wieprzowe .
Podsmażone mięso połącz z kapustą.
Dodaj śliwki wraz z winem, w którym się moczyły.
Dodaj koncentrat pomidorowy, łyżeczkę cukru.
Na koniec gotowania sprawdź czy bigos jest odpowiednio słony.
Dopraw solą i pieprzem. Dokładnie wymieszaj i gotuj jeszcze przez ok. 10-15 minut
Bigos przestudź, odstaw w chłodne miejsce na noc.