ПДР для велосипедиста // Досить їздити як навіжений! Стань прикладом для велоспільноти!

preview_player
Показать описание
Думаємо ти в курсі, що більшість велосипедистів абсолютно не знає правила дорожнього руху, або свідомо нехтує ними. І це абсолютно не заважає у випадку конфлікту на дорозі чи ДТП звинувачувати у всіх гріхах саме автомобілістів🤦🏻
Така безвідповідальність не тільки погіршує взаємовідносини на дорозі, а ще й кидає тінь на свідомих велосипедистів, що сумлінно виконують всі вимоги ПДР 😇

Тож давай це виправляти ❗️

З цього відео ти дізнаєшся про те, які бувають сигнали маневрів (трохи більше ніж звичайні повороти), як не попасти в сліпу зону автомобіля, які існують велодоріжки та чому пішоходам можна по ним ходити, а також чи можна велосипедистам виїжджати на дорогу та як правильно перетинати перехрестя 🚴‍♂️

Дивись уважно, катай обережно 🙌

Ще трохи цікавих відео:

Крутий сервіс з ілюстрованими ПДР та тестами, що відповідають державному іспиту з водіння:
Промокод на знижку 10% для розблокування про-акаунту: AVT166049
(для коректної роботи промокода, в обліковому записі учня повинно бути вибрано місто Київ)

00:00 Вступ
01:00 Де повинен їхати велосипед
03:13 Базові та PRO сигнали маневрів
07:09 Сліпі зони та як в них не попасти
09:20 50 відтінків велодоріжок
11:33 Нюанси їзди проїзною частиною
13:37 Інколи можна і по тротуарам
15:35 Проїзд перехресть
19:41 Найголовніше правило дорожнього руху

#Енциклопедія #Велосипед #WatchUA
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

По-перше, подяка Сергію і Велопланеті за просвітницьку діяльність! По-друге, офігенний монтаж зі вставками реальних ситуацій! По-третє, мені здається, велосипедисти, які окрім того є водіями авто трошки краще розуміють реальну ситуацію на дорозі, бо бачили її з боку водія авто, а не тільки очіма велосипедиста. А для тих, хто не має водійського посвідчення хотілося би порадити в першу чергу розібратись з правилами проїзду перехресть і знаками приорітету - це найважливіше.
Завжди дбайте в першу чергу про безпеку, а не про те, щоб виглядати круто, чи доїхати швидко. Шолом, перчатки і ліхтарі мати просто конче необхідно. Так само як завжди користуватись паском безпеки під час їзди в авто.
Моє місто має всього одну велодоріжку, яка починається ніде і закінчується нічим. А також, нажаль, більшість вулиць мають по 1-1.5 метри піску/бруду/каміння взовж бордюрів. Але і рух в нас не надто жвавий. До того ж переважна більшість автомобілістів (окрім водіїв маршруток, хай їм грець) доволі уважно ставляться до велосипедистів. Але наша безпека в першу чергу - це наша відповідальність, тому давайте думати і за себе і за "того дядьку" і робити все залежне від нас, аби дістатись в пункт призначення цілими і без травм. Жалюгідна економія декількох секунд чи хвилин не вартує ризику травмуватись. А найголовніше на дорозі - бути спокійними, виваженими і уважними. Всім безпечного катання!

Kaliberdos
Автор

Маю категорію А і B, їжджу на велосипеді досить активно. З усім погоджуюсь на 100%.
+Перетинаючи перехрестя стараюсь прикриватися силуетом авто що їде поруч. Менше шансів зловити джигіта на світлофорі)
+Руху в потоці варто б було приділити більше уваги. Зокрема тому що коли різниця швидкостей між учасниками дорожнього руху більша за 20 км/год треба бути вдвічі-тричі уважнішим.
А взагалі у нас рух по дорогам - це квест під назвою "Уникни ДТП")))

ЯрославКороль-ук
Автор

Треба модернізувати ПДР для велосипедистів

Jdk
Автор

Файне відео.
Минулого року я зламав ключицю коли дитина вибігла на велодоріжку. Ще потрібно прописати правила для батьків))

Gidravlikiukr
Автор

Дуже круте й важливе відео, дякую Вам!

Перший сезон катаю Києвом, але водійське маю ще паперове з 2006 року, тож думаю, що мені значно простіше адаптуватися, ніж багатьом новачкам на дорозі.

Є пара думок:
1. При об'їзді перешкоди (запаркована автівка, автобус на зупинці etc) можна показати поворот не повністю піднятою рукою, а десь на 45 градусів. Тоді водій зрозуміє, що Ви не збираєтесь повертати ліворуч, але буде розуміти, що треба бути готовим до того, що Ви зменшите інтервал від лівого краю правої смуги
2. Так само здається корисним подати такий сигнал, якщо ви проїжджаєте прямо по смузі, де можна як їхати прямо, так і праворуч (наприклад, з'їзд із мосту). На жаль, без такого сигнала неодноразово бачив, як водії різко підрізають велосипедиста, бо чомусь впевнені, що велосипедист буде повертати.
3. Перед початком маневру обов'язково гляньте через плече - що там позаду. Це і підвищує безпеку, і водієві буде однозначний сигнал, шо ви щось задумали. І якщо бачите адекватну поведінку водія, який зрозумів Ваш законний маневр, зменшив швидкість та однозначно дає зрозуміти, що Ви в безпеці і він чекає, доки Ви закінчите маневр - покажіть водієві великим пальцем догори лайк 👍безпосередньо перед маневром. Вийде такий собі аналог "аварійки". Таким чином ми створимо в водіїв асоціацію "пропустив велосипедиста - отримав трохи позитиву".

П.С. Щодо навушників - спробуйте косну проводимість Aftershokz/Shokz. Музика грає у Вас в голові, а вуха лишаються відкритими. Чудово компонується із шоломом та окулярами.

sf-ua
Автор

6:38 - сигналити на велосипедиста, щоб просто обігнати його, це дикунство. Когось недосвідченого можна банально налякати, і впаде вам під колеса. Достатньо лише взяти лівіше 1, 5 метри або взагалі не обганяти, якщо це надто вузька вулиця у місті.

IhorKevin
Автор

Золоті слова про те, що потрібно підлаштовуватись під дорожню ситуацію, а ще краще прогнозувати

ilavoryk
Автор

дуже давно чекав на таке відео, дякую!

1. з приводу сигналів про маневр
ці сигнали вже застарілі, бо писалися для одношвидкісних роверів з гальмом на педалях, тобто руки були зайняті тільки кермуванням. наразі на кермі все - гальма, керування, трансмісія. тому я краще не покажу напрямок повороту, але буду контролювати свій ТЗ. потрібно вже вносити зміни до ПДР та дозволити використання електроних вказівників повороту.

2. тротуар
розумію, що багато велосипедистів бояться їздити проїзною частиною, тому пхнуться на тротуар. відношусь з розумінням. крім випадків, коли велосипедист нахабніє і пре у 2-3 ряди тобі назустріч, або слипить ліхтарем, або вимагає його пропустити. Колись теж їздив тротуарами, але ніколи не вимагав його звільнити.

3. Перехрестя
у місті багато перехресть саме з такою розміткою: права смуга тільки праворуч, ліва - прямо та праворуч. Кожного разу спішуватись - втрачається сенс ровера як ТЗ. тому у цьому випадку керуюсь пунктом 6.7 ПДР України. Але роблю це обережно - пропускаю всіх та їду останнім.

Шановні велосипедисти! Запам'ятайте просту річ! здебільшого автомобілісти нас не бачать. Свідомо, не свідомо, але не бачать. А ще водії згадують про правило правої руки тільки, коли їм це треба) Пам'ятайте про це)
Всім рівних колес та міцного ланцюга)

nifiga_ne_bloger
Автор

Я буквально шукав таке відео усе життя! Дуже дякую за такий повний комплексний матеріал. Тепер нарешті буду знати найголовніше про ПДР для велосипедистів

oleksandrmoskalov
Автор

Постійно чую про ті велодоріжки, а у нашому місті така є тільки одна. І та суміжна, метрів сто. Їздити по жвавій дорозі на велосипеді страшно, особливо з тим, наскільки не розвинена велоінфрастркутура. У підсумку найбезпечніший для велосипедиста варіант це їхати по тротуару, що є проти правил. Але все одно вважаю, що знати правила та намагатись їх дотримуватись це важливо, дякую Вам велике за відео!

zlazhaba
Автор

Дуже богато було сказано пор те що у нас в країні не існує - це велодоріжки!)))

solbu
Автор

7:00 "Слух - це такий самий важлий орган орієнтування в просторі як і зір" (все ж таки "орган" це вухо, а слух - це чуття)

Слух - це те чого ви швидко позбудетесь їдучи по будь-якій 6-8 смуговій дорозі де рівень шуму доходить до 95дБ, а коли поруч пролетить мотоцикл, то 100-115дБ.
Рівень шуму на відстані 50 метрів від гоночного трека (читай "будь-який київський проспект") доходить до 95-104дБ (джерело: Ear Nose Throat J . 2008 Dec;87(12):689-92. Noise exposure levels in stock car auto racing)

Постійний шум понад 70дБ вже шкідливий для слуху, а рівень в 100дБ не більше 15 хвилин.
Так краще бути глухим, ніж мертвим, але готуйтесь стати героєм жарту "ДЕВ'ЯТЬ! НI, ДЕСЯТЬ!"

Що вам дасть знання, що позаду на одній з 6 смуг десь їде кілька машин?
Як поведе недосвідченний велосипедист почувши 120дБ пневматичний гудок? Звалиться під колеса?

Заборона навушників повинна бути лише з одночасною забороною звукоізоляцією салону автомобіля.

АлександрИванович-ыт
Автор

Катаю на електровелосипеді 40-50 км/год в Києві, тому лайк за корисний і такий очікуваний контент. Погоджуюсь майже з усім сказаним.
Обурює лише неоднозначності в ПДД

alexmalik
Автор

В загальному все по ділу, хороше відео, піднято багато важливих і часто невідомих загалу тем. В цілому, рекомендації автора дуже правильні.

Ремарки:

1) Не знає і нехтує ПДР не більшість велосипедистів, а більшість учасників дорожнього руху (включно з водіями, більшість з яких не в курсі багатьох правила або невірно їх трактують, взяти хоча б перевищення швидкості зі всякими типу +20). Ну і в більшості ДТП з серйозними наслідками між ровером і авто винен виявляється таки водій (якшо шо, це не означає, що велосипедист нічого не порушив, але, зазвичай, водій також порушує в такому випадку).

2) Стосовно дітей від 7 до 14 - це один з дуже багатьох недоліків поточної редакції ПДР. На ділі, поліція просто закриває на це очі, тому, фактично, тротуаром неформально можна їздити до 14.

3) Також, фраза про те, що на велосипедиста діють ті самі вимоги і заборони, що й на інших учасників руху, не відповідає дійсності - весь розділ 2 ПДР велосипедиста не стосується, оскільки велосипед в термінах ПДР не є механічним транспортним засобом (так, це тупо, але ця назва згрубша стосується того, що має двигун). Так само, є деякі відмінності в інших розділах. Звісно, автор тим намагався донести той факт, що треба знати всі загальні правила, пріоритети і т. д., просто сформулював не зовсім точно.

4) По світлових покажчиках поворотів: я повністю підтримую автора у тому, що воно на катить, оскільки на таке ніхто не очікує і не зможе правильно протрактувати. Проте, формально за ПДР воно підходить, оскільки, як і жести руками, стосується всіх ТЗ. Так, жести є і для водіїв, це залишилось зі старих часів і помагає в тому випадку, коли світлові у них поламались. Ця ремарка більше для тих, хто таки їздить зі світловими, буде мати ДТП і на нього спробують навішати відсутність сигналів повороту чи гальмування. То можна відмазатись. Але в цілому це дійсно не рекомендовано

5) Показувати ямки, це не в ПДР, але корисно і в групі обов'язково. Я навіть часто водіям показую, раптом зрозуміють)

6) Якщо вже говорити про неписані правила їзди в групі, то я особисто вперше чую про стоп долонею вниз. Принаймні, у нас таке застосовується вкрай рідко і не всі зрозуміють.

7) Прохання до водіїв не використовувати сигнал перед випередженням велосипедиста, це сильно напрягає, а недосвідчені можуть через то щось вичудити

8) Отака сліпа зона, як намальована у легковика - це явно неправильно налаштовані дзеркала. Такого не має бути. А в сучасних вантажівок для уникнення сліпих зон є по кілька дзеркал. Тому це переважно такі відмазки у водіїв. Хоча. рекомендація автора біля великих авто не їздити чи зупинятись - правильна.

9) Те, що шоломи в ПДР не обов'язкові - це є правильно. Фактично, світовий досвід показує, що обов'язковість шоломів сильно грає в мінус велоруху. Наприклад, це вбиває автоматизовані прокатні сервіси, бо ж шолом разом з ровером давати в прокат в такому випадку майже неможливо, до того ж, це буде негігієнічно та і розміри голови у всіх різні. Крім того, є неперевірена гіпотеза, що наявність шолома на голові велосипедиста в очах водія підсвідомо переводить його в розряд досвідченого і він тоді виконує маневри менш безпечно, з меншим інтервалом і т. д. Ну і в цілому, ідеологія ПДР така, що мова йде про обладнання всяким різним саме транспортних засобів, а одяг і інші аксесуари на самій людині - це вже опціонально.

Звісно, без шолома є сенс їздити переважно тоді, коли це є дійсно безпечно, по велодоріжках чи інших місцях без машин, та в невеликому темпі. Більшість активностей в нашій країні таки варто в шоломі. Не кажучи вже про спорт, тут само собою.

Та і за такою логікою водіям і пасажирам авто також треба їздити у шоломах, адже черепно-мозкові під час ДТП - дуже часте явище)

Власне тому майже ніде шоломи не є обов'язковими. І я сам зазвичай у шоломі, але бувають випадки (коли їду тим же прокатним, абощо), що пересуваюсь без нього.

далі, бо в один коментар не

mshkotnyar
Автор

коли бачу ідіотів, які ганяють в навушниках (а особливо повнорозмірних, які скасовують взагалі будь-який посторонній "шум"), хочеться надавати лящів.

а про тротуари - запрошую до Львова і його славної бруківки. проїхатись трохи по тротуарі - це взагалі єдине адекватне рішення іноді.

ПавлоЛінн
Автор

Я автомобіліст, але з задоволенням подивився відео. Якісний контент. Однозначно вподобайка!)

yuriyderevyanko
Автор

❤це мега корисне відео як для велосипедиста так і для всіх учасників дорожнього руху! Дякую 🙏 за вашу працю!

ArtfulUI
Автор

Це б відео, та показувати кожного дня в усіх ютуб рекламах, телевізорах, інстаграмах та тік-токах!!! Це потрібно знати всім та кожному! Дуже дякую за таке відео!

demyanyuk_bogdan
Автор

Под Воздухофлотским мостом вообще весело. Сразу 2 полосы уходят направо и для проезда прямо надо в третью полосу перестроится

binancehighlights
Автор

Дякую, що сказали, що водій може сигналити велосипедисту, бо йде на обгін. Я завжди думав, що це до мене якісь претензії і зачасту або думав, або навіть казав чи показував головою і рукою питання "Що?". І заодно прояснив для себе поворот і руку. Типу для мене особисто довгий час було загадкою як показати поворот, а потім ще й повернути, щоб і правильно було, і зручно. Бо ж повертати не тільки зручніше, тримаючи руль обома руками, а коли, як це часто буває, дорога нерівна, то однією рукою стає тупо тяжче руль втримати, бо ж руль на горбах/ямах починає скакати в усі боки. Чи прямо по правилам як книга пише правильно таки продовжувати тримати руку, поки я повертаю?

constantineketskalo