Befektetés ingatlanba 2024: Milyen hozamok érhetőek el?

preview_player
Показать описание
Ez egy két részes ingatlanbefektetésről szóló sorozat első része, melyben a piaci helyzetet vizsgáljuk meg. Megnézzük, miként lehet kiszámolni a szükséges hozamhoz tartozó bérleti díjat.

Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Csodálatos és zseniális nézni, sokat tanultam tőled, amikor újra megnéztem a videóidat, bárcsak korábban, 2018-ban kezdtem volna befektetni, de most már tudom, hogy soha nincs veszve minden, amióta Michael Jay Jenkins úr segítségével elkezdtem tanulni és kereskedni.
Irányításának köszönhetően most már képes vagyok és képes vagyok eligazodni a piacon és annak ingadozásai között, miközben nyomon követem kereskedéseimet és nyereményeimet

MarkHuffkins
Автор

Szia Ádám, egy javaslat: timestampekkel még a leírásban lehetne tunningolni a videókon.

davidhoffer
Автор

Ingatlanbefektetés nem egyenlő lakással. Lehet venni garázst, földet, telket, műhelyt, iparcsarnokot, irodát...

valakivalaki
Автор

Szia Ádám, jó a video, de félrevezető. Véleményem szerint a yield on cost megközelítéssel is érdemes ránézni a fentebb említett példára, hiszen 42 milliós lakást nem 42 millió készpénzből vásárolsz, hanem kb 20% önrészből és 80% hitelből (főleg akkor ha befektető vagy). Tehát érdemes megnézni hogy kb 8 milliós önrészen (hiszen ez ami a te zsebedből kikerül) milyen hozamot lehet elérni az ingatlan esetében természetesen kamat költséggel korrigálva. Lehet érdemes egy videot ennek is szentelni.

attilakissv.
Автор

Az elmúlt 1 évben stagnáltak az ingatlanárak, azaz a valós kb. 30% -os infláció miatt az ingatlanok reálértéke kb. 30%-kal csökkent. Igaz, az esetleges kiadás javítja a számtant kb. 6% -kal. Ez idő alatt a pmáp legalább hozott kb. 16 % -ot. Ez még mindig kevés a pénz reálértékének tartásához, de még mindig jobb, mint a mínusz 30%.

csabat
Автор

Szeretem a munkásságod, de ez most félre ment. A REIT hozamoknál van még egy árfolyamnyereség is. Az állampapír inflációtartó, ugyanúgy, mint az ingatlan. Ezen felül jön a bérleti díj. Az, hogy mennyi munka van az ingatlannal, az szubjektív. Az első ingatlanokkal mindig több a gond, majd a rutin miatt a későbbiekben 5-10 ingatlant is gyorsabban tudsz majd kezelni, mint az 1. ingatlant. Ha erre egy rendszert alakítasz ki, akkor akár 40-50--100-as ingatlanvagyon havi kezelése is fél óra csak.

Egy másik nagyobb hiba, hogy nem Budapestben kell gondolkozni, hanem vidékben. Ott bérbeadásból elérhető jelenleg 11--15%-os hozam. Plusz az ingatlan értéknövekedése az inflációval, azaz jelenleg évi 30-40%. Ilyet nem tud az állampapír.

Igen, vannak vis major dolgok, csőtörés, ajtóberagadás, fűtéselromlás karácsonykor. Ha megvan a megfelelő csapatod, akkor a hibák javítása csak néhány telefonhívásba kerül. Kalandos dolog az ingatlan, de pláne olyankor, amikor a bevallott infláció 20% feletti, a tényleges pedig ennél is több, szerintem az egyik legértékállóbb dolog az ingatlan. Egy nehézség van, ha nagy válság jön és nem lehet kiadni.

gmweb
Автор

Szerintem a videó eleje (mellesleg logikusan) kicsit negativan állítja be az ingatlan befeketetés az ETF ekhez képest. Annyit ott is lehet mondnai, hogy ott pedig képen kell lenni, hogy figyelni kell arra (a nem túl valószínű estere), hogy valamiért az adott borker, etf földbe áll. Legalábbis nekem az a felélelmem kezdő befektető ként.

davidtugyi
Автор

Okés, értem én a matekot, De ha állampapírbol hirtelen elkezd a pénz kivándorolni, hol fog kikötni az a pénz? Állampapírbol csak ugy hírtelen nem tudod efektive kiszedni a pénzt ugy hogy jól is járjál. Szerintem diversification a megoldás.

tamasbencsik
Автор

Nem számoltál a hozamban a lakás értéknövekedésével

andrashorvath
Автор

és bizony jól mondod, most egyéves állampapírban van a plnz helye. Gondolj bele, negyven millából most kiszedsz 3.2 millát a apíprból, egy 40 millás lakéásból meg egymillióval kevesebbet, és még le is élik alakést

boborjanpandacsoki
Автор

Aki 2010 környékén vett lakást és kiadta az tarolt, aki utólag szállt be a piacra, az bukott, ennyire egyszerű. Egy ötmilliós lakést kiadni ma 120 ezerért sokkal nagyobb business mint egy 25 milliósat 120 ezerért. NAgyon rosszul teszed, ha a mindenkori lakásárral nem számolsz.

boborjanpandacsoki
Автор

Régebben beszéltél az aranyról, hogy az milyen rossz dolog. Még mindig ez a véleményed ?

andrasjuhasz
Автор

Jo videó köszi de a nem-e az nagyon ront az összképet.helyes magyar nyelven beszéljünk emberek, nincs olyan h nem-e! Az ige után kerul az e betű!

angeldudina
Автор

Azért az elején elég ferditett az összehasonlítás hogy mennyi munka van egy ETF meg lakás vasarlasban. Nyilván neked az ETF vásárlás az egyszerű, egy építőiparos vállalkozónak pedig a lakás kivalasztas. Neked az ETFben van a tudásod ezért tűnik maceranak Neked a lakás vásárlás ETFhez képest.
Továbbá ha leesel a lábadról vagy jön a világ vége"(háború, pandemia) akkor felerosodik az az érzés hogy csak van tégla a fejed fölött nem pedig albérletben vagy amiből kirakhatnak.

balazsjuhasz
Автор

Van egy olyan vetülete is a dolognak, hogy minek halmozni a (tíz)milliókat? Ha veszel egy ingatlant, akkor az legalább kézzelfoghatóan a tiéd.

MLaci
Автор

Évi 4% osztalek hozam az jó befektetés???
Ugye ez vicc volt?
Ingatlan felujitas es eladasból netto 20-25 % érhető el

zoltanpataki
visit shbcf.ru