Віра Агеєва про національну літературу, «донецьких пацанів» і фемінізм • Ukraїner Q

preview_player
Показать описание
У серії інтерв’ю спецпроєкту «Що далі?» говоримо з українськими інтелектуалами про формування політичної нації в Україні, мовне питання, про те, що можна вважати перемогою або поразкою в культурному та інформаційному протистоянні, а також про кроки, що визначають майбутнє нашої країни.

Гостя останнього випуску 1 сезону проєкту «Що далі?» — літературознавиця, професорка Національного університету «Києво-Могилянська академія» Віра Агеєва. Вона написала низку праць про українську літературу, зокрема книжку «За лаштунками імперії», що складається з есеїв про українсько-російські культурні відносини, також упорядкувала серію перевидань класики «Неканонічний канон» у видавництві «Віхола» і стала співзасновницею ютуб-каналу «Шалені авторки».

В інтерв’ю — про те, чому попри утиски українцям вдалося зберегти свою національну ідентичність, як (не)знання своєї літератури впливає на суспільство та чи на часі гендерні питання.

Ця публікація підготовлена за підтримки фонду «Партнерство задля стійкості України». Її зміст є виключною відповідальністю Ukraїner і не обовʼязково відображає позицію фонду та/або його фінансових партнерів.
--------------------
Таймкоди:
00:00 – Міф, про українську літературу як тільки про страждання і біль
09:41 – Комплекс меншовартості українців
14:40 – Як держава формує культурну політику
18:18 – Інтелектуальний пласт зі Сходу
19:57 – Хто рубав вікна в Європу
28:25 – Як нас бачить Європа сьогодні та що робити українцям
37:37 – Роль літератури у формуванні пам'яті та переосмисленні досвіду
48:14 – Твори про повномасштабну війну
1:01:32 – Про історичну тяглість та втрату еліт
1:16:04 – Культурна політична еліта минулого
1:32:21 – Мова як ознака ідентичності
1:39:56 – «Хочеш бути російським письменником – мусиш їхати в Москву»
1:51:17 – Зміни у шкільній програмі – пропозиції пані Агеєвої
02:03:07 – Булгаков як символ російського імперіалізму
02:07:46 – Євген Чикаленко
02:14:27 – Як бізнес мав би вкладатись у культуру?
02:19:24 – Про «Кассандру» Лесі Українки
02:25:55 – Перемога для Віри Агеєвої
02:34:54 – Фемінізм під час війни
02:45:53 – Про поняття гендеру у суспільстві зараз
02:54:16 – Фемінізм державної та недержавної нації
03:09:53 – Україна майбутнього для Віри Агеєвої
--------------------

🔔 Підписуйтеся на канал та вмикайте сповіщення, щоб не пропускати нові інтерв'ю

Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Гарно сказано, "зараз воюють не актори, письменики, чи інші діячі, зараз воюють громадяни країни".

РусланаТимофій-хп
Автор

Робота з педагогами - найважливіше. Майбутнє у них в руках. Дякую за цікаву розмову.

oksanapotapchuk
Автор

Йой! Яка приємна несподіванка. Тішуся від можливости слухати наших інтелектуалів, які є професіоналами у своїх галузях і царинах. Частіше запрошуйте їх. Україна понад усе!

ТетянаМазіна
Автор

Окреме дякую пані Вірі за її чітку позицію стосовно історії з «голосюлькою». І ще раз хочу підтримати пані Юлію в її фаховій праці. Брати інтерв‘ю у таких глиб і бути настільки цікавою та достойою співрозмовницею - це велика повага.

chizhik
Автор

Яка гостя! Дякую за 3 години фантастичної розмови!

olyaoborina
Автор

Я не розумію як настільки сильно можна любити пушкіна, що аж відмовитись від нього важко? Це схоже на хворий фанатізм, а не меншовартість! Я теж слухав багатьох російських музикантів, вони подобались, але зараз відмовився від них, тому що вони підтримують свою країну. Це легко зробити адже повно інших музикантів в усьому світі.

slavkingsxr
Автор

Навіть трьох годин мало для прекрасної бесіди з Вірою Агеєвою. Дякую за гостю❤

бМарина
Автор

Я радянска дівчинка з сумської області, я памятаю, що піти в російську школу було більш престижним, ніж в українську. І я туди ходила, українська мова у нас почалась з 4 класу, газета нашого містечку виходила українською мовою, все кіно було перекладено російською, змішано все було, але російської більше, розмовляли всі суржиком і досі так розмовляють, було 2 канали в телевізорі, український і центральний радянський. Але в родині завжди співали українські пісні, і я вважаю, що ми не згубилися як нація і завдяки цьому. Пісні неможливо заборонити, не неможливо проконтролювати, що там мати над колискою співає.

liudmyla
Автор

Погоджуюся з пані Вірою, наша трагедія в тому, що майже всю нашу історію, невелика купка людей веде боротьбу на два фронти. Намагається протистояти нашому вікоповному зовнішньому ворогу і здолати саботаж і спротив внутрішнього байдужого болота та, ,шкідництво'' тих, хто хоче Гетьманської булави, попри все.

MariaL
Автор

Педагогів треба заохочувати і не тільки морально. Дуже багато молодих вчителів покидають школу. Та й освітня реформа , на мою думку, швидше руйнує освіту, а ніж її модернізує, особливо школу у селі. Дякую за цікаву розмову. Роботи у нас непочатий край!!!

ГалинаПрисяжнюк-бз
Автор

Відео від українських інтелектуалів, це те що бракує, коли знайомишся зі всім українським.

mariamir
Автор

Ойойойо, оце гість. 💔 Не перстаєте дивувати прекрасним 🤌🤩

irina
Автор

Донеччина надзвичайно постраждала в 32-33 роках в часи Голодомору. А тоді почали завозити росіян і кримінальну публіку. Тепер, коли йде війна, з'ясувалось, що кримінальна публіка і росіяни це одне і теж!

LiudmilaKryvenko-pc
Автор

Дякую, пані Віро, за те, що толерантності до російської мови не може бути❤

ValentinaK-yd
Автор

Після першого сезону «Що далі?» взагалі не має бути питання, чи є у нас інтелектуальна еліта. Дякую за гостей та змістовні інтервʼю.

alionasiryk
Автор

Дякую. Дуже важлива тема. Проблема культурної амнезії лежить в основі цієї війни. Держава її вирішувати не буде, принаймні зараз. А вирішувати її необхідно якомога швидше, бо це важлива частина нашої боротьби. Нам треба шукати меценатів, які взяли б на себе "лікування" нашої амнезії та "виймання наших цеглинок" з імперського культурно-історичного будинку, особливо для іноземців. І ще... дуже влучне зауваження щодо перекладу ігор. Це ж стосується мультиків та молодіжних серіалів/аніме тощо. Взагалі весь дитячий/підлітковий культурний асортимент має бути перекладений. Крім того технічна література (ІТ, програмування, ШІ), адже підлітки зараз цім дуже цікавляться (мій онук знаходить все це в російському перекладі, нажаль)

vesta
Автор

Обожнююю 3 годинні формати
Так
Хочу розлогих розмов
Дякую

helgaoleksiuk
Автор

Нарешті пані Агеєву у вас послухаю!!!❤❤❤

solo-mia
Автор

Неймовірні жінки в кадрі!!! Лайк з першої секунди ❤

irynap.
Автор

Дякуємо Вірі Агеєвій за дуже змістовну, сучасну, корисну лекцію!
Дякуємо авторам проекту за запрошення професорки!
Бажаємо невтомної праці, здоров'я.

Аляска_Каліфорнія