Іван Липа та Юрій Липа – коріння і крона української сили | Ірина Фаріон

preview_player
Показать описание
Про знаменитих націєтворців Івана та Юрія Липу до дня ювілейних уродин Юрія Липи 5 травня. Цьогоріч виповнюється 120 років від дня народження автора української національної трилогії "Призначення України", "Чорноморська доктрина" і "Розпад Росії".

П.Н. Послам Польщі і Ізраїлю, Б. Ціхоцькому та Дж. Ліону, не сподобалося рішення Львівської облради про вшанування цьогоріч цих видатних мислителів. Ці (п)осли звинувачують Лип в антисемітизмі та антипольськості....Моя від відповідь (п)ослам – ця студія. Силою знань по дурості дивних істот.
"Здатність раси до боротьби назовні – це важливіше, ніж усі генеральні й негенеральні ідеї нації" (Юрій Липа).

Підписуйтеся, коли Ваша ласка, на мій ютуб-канал. Працюю тут не так часто, бо тьма науки, але тут завжди є нові відео.
Частіше працюю на сторінках:

#Фаріон
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Дякую Вам, пані Ірино, за просвітництво ! Бог посилає українцям геніїв, які намагаються достукатись до національної свідомості народу, який, у своїй більшості, не розуміє, що за існування своєї нації потрібно не тільки молитися, але і боротися, бо молитва без дії є мертвою ! Надіюсь, український народ опритомніє і не буде обирати торгашів і блазнів до влади, які знищують українство в Україні ! Вічна пам'ять Ірині Дмитрівні і всім героям, зо віддали своє життя за українську Україну !

ЛучшийПользователь-юю
Автор

Дуже чудова розповідь. Маю книжку Юрія Липи "Призначення України". Захоплює подих, коли читаєш цю працю. Дякую, пані Ірино, що доносите це до свідомих українців🤗

МиколаСтадник-лю
Автор

Слава Україні! Щиро дякую, пані Ірино, за цю пізнавальну та надзвичайно цікаву студію. Ось 5 тез:
1. Юрій та Іван Липа- величні українські постаті. Мене надзвичайно сильно обурює те, що інші країни дозволили собі висловити свою думку про наших героїв, адже ми самі маємо вирішувати кого пам‘ятати та величати. Я вважаю, що саме такі ситуації допомагають нам зрозуміти всю силу українських героїв
2. Іван Липа разом з М. Бездренком, М. Баськевичем та В. Боровиком заснували Братерство Тарасівців. На той момент йому було лише 26 років. Вони встигли напрацювати свою програму, але до нас вона не дійшла в абсолютному обсязі. У спадок від Братерства ми отримали блискучий маніфест. Його автори закликають відстоювати гідність та своботу своєї Батьківщини.
3. Багато українців знають Івана Липу як дивовижного казкаря. Національне виховання людини потрібно починати змалку. Саме казки Липи повинні приходити на допомогу кожній матері.
4. Іван Липа був учасником революції 1917 р. Також він став Міністром віросповідань та культу УНР. За дуже короткий термін Липа видав розпорядження згідно з яким усі церковні документи мають провадитися українською мовою. Міністром він був зовсім мало, але за 4 місяці зробив те, що наші політики не можуть за 4 роки.
5. Перед смертю Іван Липа залишив заповіт своєму синові, у якому сказав Юрієві перевіршити його. Він став одним з найвизначніших ідеологів українського націоналізму. Липа бере активну участь у національно-визвольних змаганнях та у боях за Одесу. Юрій написав багато праць, які варті уваги кожного українця, адже його внесок у розвиток нашої культури надзвичайно безцінний. Також мене приємно вразили його слова про те, що Шавченко- його ідеал, а кобзар- ідеологія.
Ще раз щиро дякую!

yuliamyskiv
Автор

Дякую Вам, пані Ірино, за вашу просвітницьку роботу та непохитну позицію щодо української мови, нашої самості та національної свідомості українців

ОленаКравцова-мг
Автор

Ірина Дмитрівна, велика подяка Вам за велику працю. Кожне ваше слово, це слово Великої людини - патріота України!

ВікторЗінченко-зъ
Автор

Доброго вечора, Ірино Дмитрівно! Дякую за цю студію. 1.По-перше, мене вразило те, що Іван Липа, як і Івасюк навчався у медичному, що вражає, якими є різнобічно талановиті ці люди. 2.Новим для мене було те, що відоме для мене братерство тарасівців було засновано Липою та його однодумцями, щоб вплинути своїми поглядами серед інших на важливість нашої автономії та національної свідомості. 3.Виховним для мене було те, що не зважаючи на всі труднощі, Іван Липа все ж таки слідував за своїм покликанням та закінчив медичний факультет. 4.Окрім того, вразив той факт, що Іван Липа пророкував дату своєї смерті 5.Сподобалось те, як Юрій Липа трактував свої ідеї, який наголошував на істинних цінностях, його батько неодмінно пишався б ним. Слава Україні!

ІвонаВендиш-рт
Автор

Дякую пані Ірино! Для мене Іван і Юрій Липа, це великі українці про яких я шукав книжки ще 20 років тому. Для мене це було відкриття, підтвердження і усвідомлення нашої ідеології.

МихайлоЛичман-ях
Автор

От яких людей треба берегти в Україні. От таких як Ірина Фаріон треба Українській Державі. Тільки такі люди здатні сформувати сильну процвітаючу державу.

jaroslavmaydanovich
Автор

Шановна п. Ірино дякую Вам за цікаві праці, які доносете до людей, а особливо за сильний національний дух.

КатеринаМартинів
Автор

Слава Україні! Дякую, пані Ірино, за таку повчальну студію!!!

Іван Липа – співзасновник таємного товариства «Братство тарасівців». Липа разом із друзями присягнув на могилі Шевченка і саме так було створено «Братство тарасівців». Згодом це таємне товариство розрослося по цілій Східній Україні.

Сьогодні не кожен син чи донька іде по слідах своїх батьків. А Юрій цінував працю батька та пішов його слідами.

Найголовнішим для Липи була мораль: «Ні кількість, ні багатство, ні фізичні можливості не творять світу, творять його моральні підстави.»

Навчання у Харкові сильно вплинуло на Івана Липу. У цьому місті зросла його любов до України.

nastiabochuliak
Автор

Беззаперечий ЛАЙК!
Дякую Вам, пані Ірина, за вашу працю!

КатяСорока-ом
Автор

Хороша українська тема . Цікаво споживати, слухати . Своїм прикладом діткам передавати історію життя ...

tedviktorovich
Автор

Дякую ! Як завжди Велично і про Великих !

bohdankushch
Автор

Слава Україні!
Завдяки таким людям я починаю розуміти, що таке насправді націоналізм та національна свідомість. Студії, які ви робите дають мені можливість відкрити для себе людей-геніїв, генів українства, які зробили великі внески. Хочу виділити 5 тез про сьогоднішніх крон української сили:

1. Коріння нашої землі є найбагатшим. На цій землі народилося чимало визначних постатей. В кожному є частинка того гену українського, але в когось це проявляється впевненіше, а в когось не так. Родина Липи є яскравим прикладком того.

2. Ще будучи студентом Іван Липа не міг змиритися з неосвіченістю нашого народу. Завдяки йому та ще декільком студентам, в народ з нульовою національною свідомістю викладалися знання про українську культуру. Адже хто ми без знань? Ніхто. А тим більше без знань своєї історії. Як добре, що є люди, які горять своєю ідеєю зробити щось на благо не тільки собі, а й іншим. Так тоді загорілися непереборним бажанням ті четверо студентів. Вони створили «Братерство Тарасівців».


3. Культурно-просвітницька діяльність. На мою думку, цей чинник дуже влучно дає зрозуміти неабияку освіченість і далекоглядність цієї людини. Адже, як нам відомо, що священики і люди пов’язані з духовенством на той час були прикладом для всіх. І не дарма, тому що Липа надав наказ, що всі молитовники мають видаватися виключно українською мовою. Для України він робив багато.

4. Мене вразив той факт, що ще тоді Липа був за те щоб створити свою Українську церкву, яка буде надавати перевагу українському Патріархату. Роки йдуть, а ми так і не вчимося нічого від наших попередників.


5. «Ані кількість, ні багатство, ні фізичні можливості не творять світу – творять його моральні підстави».

НадіяДудчук
Автор

Слава Україні! Ірино Дмитрівно, вдячна вам за цю пізнавальну студію про Івана та Юрія Лип. Про дві величні особи, які істотно вплинули на історію України.Тому, на основі студії хочу виділити такі тези:
1. Досить цікавим є родовід Лип, який знову-таки доводить нам, що наші предки є надзвичайно важливою частиною нас та мають великий вплив на наше життя. Адже, в них закладені наші початки. На відміну від Потебні, який не пішов шляхом батька Юрій Липа сповідував погляди Івана та перейнявся його націоналістичною ідеєю, навіть, перевершив його. Рід Лип є славнозвісним і сьогодні. Недаремно їх побяться іноземні країни, які хочуть стерти залишки пам'яті про них. Вони є нашою гордістю, тому про таке і мови не може бути.
2. Іван Липа, Михайло Бездренко, Михайло Баскевич, Віталій Боровик - молоді люди, які були одержимі високими ідеями, яких ще не затер побут, зневіра і тягота життя.Геніальні люди, які були засновниками "Братства тарасівців". Вони створили так званий девіз молодих українців, щоб, нарешті, розплющити молоді очі та закликати до культурної боротьби за Україну.
3. Повернувшись на свою батьківщину - Одесу, він почав активну культурно-просвітницьку діяльність. Заснував в Одесі перше україномовне видавництво "Народний стяг", який став для Івана культурним центром і дозволив просвітлювати людей та сповідувати правильний світогляд - національний.
4. Ставши міністром уряду УНР зробив величезний вклад у релігійне життя. Він видав розпорядження, щоб усі церковні документи були написані українською мовою, саме його підпис разом із підписом Петлюри затвердили створення української автокефальної церкви, брав активну участь у проведенні першого собору української автокефальної церкви, намагався вивільнити українську церкву з московського патріархату. Все це він зробив лише за 4 місяці. Іван Липа є "неоціненним діамантом" України.
5. "Література - це та ниточка, що зв'язує одиницю з цілим народом. Коли впродовж літ народ читає своїх письменників він виробляє одностайний і однозначний ідеали" - ці слова Івана запали мені в душу. Адже, це справді так: ми беремо приклад з тих людей, чиї твори ми читаємо, проникаємось їхніми ідеями та поглядами, і формуємо власний. українська література для нас є не лише шкільним предметом, а також мудрістю цілого народу, який жертвував своїми життями, щоб ми пізнали істину. І замість цього, щоб гордо вчитуватись у рядки нашої культури ми нехтуємо нею. Ганьба і сором!

НаталяБадьо
Автор

Браво, пані Ірино, за Ваш фронт, бо вороги України, що нас обсіли, аж виють від Вашої правди, компетентности та енергії !!!
Пошли, Господи, Вам многії літа та сили Духу у цій праведній та патріотичній роботі !!!

Volodymyrukraine-luzk
Автор

Дякую, Ірино Дмитрівно! Ваші студії є безцінними серед усього інформаційного
сміття. Радію, коли розумію всю нашу силу, але водночас сумую, коли
усвідомлюю - більшості байдуже...
1. Знову дивуюся тому, що відомі українські постаті не дають жити тим
нещасним полякам і євреям. Іван і Юрій Липа - батько та син, від яких мурашки по
шкірі навіть в іноземців. Це як потрібно переживати, щоб втручатися у внутрішні
справи держав? Чому ми не розуміємо сили генів, які течуть в наших жилах?
2.Погоджуюся з одним з положень маніфесту Тарасівців: "Кожна нація - власне
психічне "я". Маючи духовний стержень, ідею ми заживемо і запануємо.
Турбуючись лише за зовнішнє - топтатимемось на місці.
3. Недаремно батьком Івана був священник. Завдяки цьому Липа розумів
важливість віри та незалежності церкви. Особливо незалежності в мовному
плані. Мова служінь має бути українською - тою, якою говорить душа. Чужа мова
тільки спаплюжить її.
4. Література. Мені болить серце за моїх сестер, які не вивчатимуть її окремими
предметами: нашу, українську, і зарубіжну. Незважаючи на той невеликий обсяг
творів, який охоплював старий курс літератури в школі, розумію, що він
відігравав велику роль у формуванні мене як українки. Як казав Іван Липа: "..
тільки коли народ впродовж літ читає свою літературу, він виробляє одностайні,
однозначні ідеали."
5. Юрій Липа каже, що основною має бути тільки своя держава, тільки своя,
внутрішня політика. Досить плазувати на колінах як ті собачки перед іншими і
намагатися врегулювати щось ТАМ, якщо безлад ТУТ.

БогданаДмитрук-рю
Автор

Слава Україні, Ірино Дмитрівно! Дуже дякую вам за студію про батька і сина, які національну ідею поставили вище за свій комфорт і матеріальне благо. Вони на своєму прикладі показали, що не важливо з якого ти регіону України, яка у тебе професія, свідомим українцем можна бути завжди. Хотів би з цієї студії виокремити такі 5 тез:
1. Дуже сумно, що нібито демократичні держави, такі як Польща чи Ізраїль, досі не можуть змиритись з правом України на самовизначеність. Замість того, щоб покласти край ворожнечі, вони висувають претензії українцям, вказують кого їм шанувати, кого осуджувати. Натомість, про свої злочини минулого вони надають перевагу мовчати. Надіюсь, що позиція нашої держави буде непохитною і в 2020 році ми святкуватимемо 120-ту річницю народження Юрія Липи та ювілей Андрія Мельника. Ми, українці, повинні навчитись твердо захищати національні інтереси та не ганьбити предків, які віддавали життя за нашу свободу.
2. Іван Липа - один з засновників Братства тарасівців. Будучи враженим неосвіченістю нашого народу, він зі своїми однодумцями вирішив пронести світло в темні маси нашого народу. На могилі Кобзаря тарасівці дали клятву всіма засобами поширювати серед українців безсмертні ідеї Шевченка. У "Professione de foi молодих українців" тарасівці рішуче заявили, що українці - це окрема від росіян нація, що галичани та великоукраїнці - це одна нація. За свої ідеї тарасівці були репресовані, проте їхня справа запустила процес відновлення української свідомості.
3. Іван Липа активно підтримав національну революцію 1917 року, працював в уряді УНР. Завдяки його старанням було відновлено Українську автокефальну православну церкву, відбулось переведення церковної документації з російської на українську. Таким чином, Іван Липа безпосередньо зменшив вплив РПЦ на свідомість українців.
4. Перед смертю, Іван Липа хотів лише одного, щоб син продовжив його справу та перевершив батька. Юрій Липа - син, гідний свого тата. Він перехоронив батька та присвятив йому вірш. Крім того, Юрій Липа досягнув високих успіхів в медицині, брав участь у боях за Одесу.
5. Юрія Липу спіткала трагічна доля, його закатували комуністи під Львовом у 1944 році. Проте, справа Лип безсмертна. Ми повинні любити Україну, не зважаючи на переслідування чи інші труднощі. Реформа освіти, яка передбачає перетворення літератури в додаток для вивчення мов, не дає можливості ознайомлювати молодь з українською літературою достатньою мірою. А вітчизняна література - це дух українця. Якщо вирвати цей дух з наших тіл, то ми станемо безамбіційною нацією, байдужою до минулого і майбутнього.

romansahan
Автор

Вітаємо, пані Ірино! Дякуємо за силу знань, яку ви нам даєте! Здоров'я Вам і сили!

ОлександрНестер-ец
Автор

Слава Україні, пані Ірино! Вкотре дякую за таку цікаву студію. Хочу виділити декілька основних тез:
1. Іван та Юрій Липа - це люди, про яких ми маємо завжди пам'ятати. І ніхто не має права вказувати, кого нам засудити, а кого ні. І хай це буде Польща, хай буде Ізраїль, а національні герої завжди будуть національними героями, яких ми будемо шанувати. Тому цей вибір - власне український.
Здається, ніби багато держав заздрять України, адже на цій славетний землі народилось багато героїв, яких іншим країнам просто бракує. Тому це все - пусті спроби втопити пам'ять про героїв, нашу пошану до них. Герої не вмирають! І згадка про них буде вічною!
2. Родовід Лип насправді вражає. Переглядаючи кожну вашу студію я переконуюсь, що ніщо не може так розповісти про людину, як її родовід. Саме тому як і батько, Іван Липа, Юрій пішов його стежкою.
3 "Братство Тарасівців". Те, що змушує здригатись серце кожного ворога. Молоді люди зібрались, аби пропагувати ідеї та переконання Тараса Шевченка. Якою ж має бути сила думки у цих молодиків, щоб наслідувати цього Велета України. Вони, як і він, доводили, що ненька Україна - єдина, а ми - її захисники. Український народ - одне ціле, і головним його обов'язком є національне визволення та процвітання.
4. Юрій Липа - не хто інший, як ідеолог українського націоналізму, великий патріот та різнобічно розвинута людина. Неможливо злічити його внесок у розвиток культури нашої держави. Свій патріотизм до образу рідного міста він описав у збірці " Нотатник". Також численні політичні праці, в який він аргументує та пояснює, чому Україна повинна бути самостійною державою. Такими працями є: "Трилогія всеукраїнської національної думки", "Призначення України" та інші.
5. Галичина. Той край, без якого не може бути України. Так і батько, і син народились в Причорноморському краї, а завершили свій шлях в Галичині.
Іван та Юрій Липа - люди, пам'ять про яких ніяк не може згаснути. Кожен справжній українець має знайти місце для них у своєму серці. Саме вони - гордість України. Завдяки їх самопожертві, їх переконанням та силі волі, справжньому патріотизмі, ми маємо Україну такою, якою вона є зараз.

qksdkk