Quadralite Atlas 600 Pro TTL - test balansu bieli i stabilności błysku

preview_player
Показать описание
Quadralite Atlas 600 Pro TTL (Godox AD600Pro) - test balansu bieli i stabilności błysku

Lampa ta charakteryzuje się bardzo krótkim czasem ładowania, wysoką wydajnością i powtarzalnością błysku w całym zakresie regulacji mocy. Jest to bardzo wszechstronne narzędzie, które sprosta nawet największym wymaganiom stawianym przez profesjonalistów. Wbudowany odbiornik Navigator X sprawia, że lampą można sterować zdalnie i wyzwalać także z wykorzystaniem automatyki TTL oraz HSS (do 1/8000 s)** nawet na odległość 100 m. Zgodność z automatycznym pomiarem światła błyskowego sprawia, że lampę można używać w szybko zmieniających się okolicznościach.

Priorytet koloru

Cechą wyróżniającą Atlasa 600 Pro TTL jest bardzo duża stabilność i powtarzalność w całym zakresie regulacji energii błysku. W sytuacji gdy wymagana jest duża precyzja i jednorodność światła Użytkownik może aktywować tryb priorytetu koloru (Color Mode). W tym ustawieniu niezależnie od tego jaka moc jest ustawiona lampa będzie utrzymywać temperaturę barwową w przedziale +/-75K. Przy zastosowaniu trybu standardowego zakres fluktuacji określony jest na 5600 +/-200K.

Szybkość ładowania

Lampa jest zdolna do emisji długich serii błysków niezależnie od trybu pracy i jest w stanie niezwykle szybko się ładować. Po wyzwoleniu błysku o pełnej mocy Atlas 600 Pro TTL uzyskuje gotowość w czasie 0,9 s.

Czas trwania błysku

Dzięki temu, że czas trwania błysku jest krótki lampa sprawdzi się także w sytuacji, gdy na zdjęciach trzeba zamrozić szybko poruszające się obiekty. Minimalny czas trwania błysku lampy Atlas 600 Pro TTL wynosi jedynie 1/10100 s (dla t0,1 i przy 1/256 mocy) co jest wystarczające w zdecydowanej większości sytuacji*.

Palnik

Lampa wyposażana jest w nowo zaprojektowany palnik, który pozwala na efektywne wykorzystanie wszystkich dostępnych modyfikatorów światła. Przed uszkodzeniami mechanicznymi chroniony jest przez szklaną osłonę. Jej front wykonany jest ze szkła o białej, mlecznej powierzchni co przekłada się na równomierne rozchodzenie się światła. Wymiana palnika jest możliwa i może być przeprowadzona bez użycia dodatkowych narzędzi.

Światło modelujące

Atlas 600 Pro TTL wyposażony jest w świtało modelujące LED o maksymalnej mocy 38 W co jest ekwiwalentem żarówki halogenowej o mocy ok 500 W. Oświetlenie to może być sterowane manualnie lub też działać proporcjonalnie w stosunku do ustawionej energii błysku.

Zasilanie

Atlas 600 Pro TTL zasilany jest za pomocą akumulatora litowo-jonowego o pojemności 2,6 Ah, który po pełnym naładowaniu pozwala wykonać do 370 błysków z pełną mocą. Wyczerpany akumulator można łatwo wymienić na inny, a jego ładowanie trwa ok 3 h (za pomocą ładowarki dostępnej w zestawie).

Modyfikatory światła

Atlas 600 Pro TTL wyposażony jest w nowy rodzaj czaszy o średnicy 5 cali. Jest to mały i poręczny modyfikator, który zapewnia szeroki strumień światła. Czaszę tę można zastąpić innym modyfikatorem światła z mocowaniem typu Bowens. Lampa może być też używana z dodatkowymi akcesoriami w postaci głowicy błyskowej Atlas Pro FH600 oraz adaptera sieciowego Atlas Pro AC Adapter (oba produkty są dostępne oddzielnie).

Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Ciekawe. Nigdy nie miałem możliwości sprawdzenia barwy światła z lamp, choć na oko zdawało mi się, że sprzęt różnych producentów potrafi świecić w różnych odcieniach. Ciekawiło mnie też to co pokazałeś w filmie, tj czy jedna konkretna lampa zawsze błyska w ten sam sposób. Wiem, że nie o tym był ten film, ale był dla mnie pouczający :D

ZapytajFotografa
Автор

Test stabilności temperatury barwowej to by należało zrobić przelatując od 1/1 do 1/256 (lub odwrotnie). Bo na tej samej wartości (np 1/8) to nie bardzo jest powód by sie ta barwa miała zmieniać. Ona się zmienia gdy się zmienia czas błysku, a więc gdy się zmienia energia błysku. Przy tej samej energii to nawet w kiepskiej lampie będzie w miarę constans.

TheJacekZ