Brakuje 68 tys. lekarzy w Polsce. 'Nie traktujemy ich tak, jak powinniśmy' | #OnetRanoWIEM

preview_player
Показать описание
Gościem Odety Moro był Łukasz Jankowski, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie. Rozmowa dotyczyła pytania, czy w polskich szpitalach będą pracować lekarze z Ukrainy i Białorusi.

SUBSKRYBUJ Onet RANO:

Jesteśmy też TU:
Рекомендации по теме
Комментарии
Автор

Koniec rozdanictwa lekarze, stomatolodzy powinni pracować w soboty, kary za zamknięte gabinety skończyłyby się kolejki

ssbb
Автор

Wszelkie tzw. usługi publiczne są patologią z prostego powodu. W relacji usługodawca i usługobiorca istotne jest to, że usługobiorca pilnuje tego, żeby usługa była na odpowiednim poziomie i na tej podstawie wyznacza pewną granicę ceny za tą usługę i wyższej nie zgodzi się zapłacić bo to będzie wbrew jego interesowi. Z drugiej strony usługodawca pilnuje tego, żeby usługobiorca zapłacił wystarczającą cenę proporcjonalną do wysiłku czasu i kosztów jakie włożył w wykonanie tej usługi. I to jest kluczem żeby usługodawca i usługobiorca sami ocenili co im się opłaca a co nie jaka jakość usługi im odpowiada a jaka nie i w ten sposób uzgadniają cenę. W usługach publicznych usługobiorca i płacący to 2 zupełnie inne podmioty. W zawiązku z tym usługodawca nie dba o jakość usługi a usługobiorca tej jakości nie jest w stanie wyegzekwować bo kto inny płaci. Również usługodawca może być pokrzywdzony bo stara się dawać jak najwyższą jakość usługi a płatnika to nie interesuje. Reasumując: Trzeba zmniejszyć ilość usług publicznych do bezwzględnego minimum. Usługi medyczne i edukacyjne nie powinny być publiczne nie tylko z wymienionych wyżej powodów ale trzeba zwrócić uwagę ile pieniędzy publicznych jest marnotrawionych w NFZ. Tylko w taki sposób można uzdrowić służbę zdrowia.

marcinpl
Автор

Ale usmialam sie. Misja? Polski lekarz i misja🤔😂
Lapowka za Lapowka, biednego pacjenta juz sie nie leczy.
Jajwiekszym problemem polskiego lekarza poza granicami kraju to traktowanie pacjeta z szacunkiem i swiadomosc ze lekarz jest na uslugach pacjeta a nie odwrotnie.

maggie
Автор

Zrobic zawodowe szkoły medyczne.
Lekarz rodzinny to jest najłatwiejszy, przepisać na gardło,
Kardiolodzy też nie mają wiedzy

Diabetolog to brak słów.
Wystarczy Bracia Rodzeń i człowiek zdrowy.

asza
Автор

Dlaczego Izba Lekarska robi sztuczny tłok, oferując odpłatny egzamin z j. polskiego TYLKO w Naczelnej Izbie Lekarskiej w Warszawie? Dlaczego kładziecie zapory młodym polskim lekarzom, którzy ukończyli medycynę w UE i dla których j. polski jest językiem ojczystym, a mimo to nie dość, że są zmuszeni do zdawania języka, to muszą czekać miesiącami w kolejce na egzamin, zamiast podjąć pracę, natychmiast po weryfikacji dokumentów? Czy nie jest patologią, że z jednej strony od cudzoziemców, nie znających j. polskiego, akceptowane jest tylko, przez nich napisane oświadczenie, że znają j. polski, a z drugiej strony, polski lekarz, dla ktorego j. polski jest j. ojczystym, może udowodnić swoją znajomość języka polskiego TYLKO przez zdawanie egzaminu?

mimi
Автор

Myślę, że tu fitoterapeuci będą bardzo pożądani. Mają duże pole do popisu, jeśli chodzi o wspieranie zdrowia pacjentów - ogromna pomoc dla lekarza, potencjalny Asystent Medyczny :D podobnie jak w Chinach, tylko tam oni są lekarzami.

BeJu
Автор

A może to wy nie traktujecie nas tak, jak wypada.

promujcieprogramwiedzyspoe
Автор

Zamiast ograniczyć biurokrację to będziemy asystentów - biurokratów zatrudniać, żeby jeszcze mniej środków było na faktyczne leczenie. Brawa!!!!

Laskuna
Автор

1) studia lekarskie powinny być płatne (ewentualnie pożyczka od państwa)
2) zaoszczędzone pieniądze na studiach powinny iść na pensje lekarzy żeby nie opłacało im się jechać do Niemiec np.

amimor
Автор

Nie uważaj się za mądrego we własnych oczach, mniej bojażń Jahwe i unikaj zła.

jarosawbielski
Автор

1) studia lekarskie powinny być płatne (ewentualnie pożyczka od państwa)
2) zaoszczędzone pieniądze na studiach powinny iść na pensje lekarzy żeby nie opłacało im się jechać do Niemiec np.

amimor